Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet nevelni egy alapból...

Ki lehet nevelni egy alapból nem házőrző típusú kutyából az ugatást? Meg fog védeni, ha emberekkel is történik majd ilyen?

Figyelt kérdés

Labradorom van és akkor mindenki tisztában lesz azzal, hogy nem egy nagy házőrző. Ugat, morog és mérges ha jön az állatorvos, de az egyik barátnőm anyukáját annyira nem bírja, hogy ott áll a kapu előtt hogy ne lehessen kinyitni és morog.


Régen (alig volt nálam fél éve, kb. 1 éves volt)elmentünk sétálni és rám támadott egy kertből szökött őrjöngő német juhász ő pedig úgy nekirontott, hogy majdnem elájultam. Nem mertem semmit tenni, csak leblokkoltan álltam ő meg kikergette a világ végéről a kutyát. Aztán észbe kaptam, futottam utána és a kapu előtt ülve csóváló farokkal várt. Azóta minden egyes kutyára visszamorog, akitől félek. Mert van az utcánkba két kutya is, a két szomszédé akik mindig kiszöknek, de ismerik egymást és akkor séta közbe egy kis szaglászás, üdvölés és megyünk tovább. Ebből arra következtettem hogy (természetesen) érzi ha félek és tesz is ellene. Ebben az esetben elvárhatok tőle hasonló viselkedést ha emberekről lesz szó? Sok a kocsma a házunk körül és próbálok kerülni, de mindig-mindig találkozok valaki olyannal, akivel nem kéne. Gyakran este járok sétálni, azért egyedül nem merek elmenni... Számíthatok rá, hogy egy rosszindulatú valakitől is megvédene?


ÉS az ugatás. Van pár problémás szomszéd akik mindig az én kutyámat vádoltál, hogy ugat. 3 hónap telt el, amikor először hallottam ugatni a kutyám. Éppen ezért, hogy ne kövesse a többit és ne hívjanak rendőrt(!) egy csöndes labradorra egy állandóan csaholó kutya miatt. Engem sosem zavart a kutyák ugatása, sőt szerettem mert mindig jelezték, ha történt valami. Kivéve azt az egyet amit az előbb említettem, mert tényleg folyamatosan ugat, de én már hozzászoktam, nem zavar :D Az öregeket meg igen, mert végig otthon vannak. A zsémbes személyek miatt minkét szülő rászól a kutyára ha ugat. Kiszólnak az ablakon vagy az ajtón, hogy hallgass, ne ugass, csönd legyen stb. Szegény éppen elkezdett ugatni ha jön valaki, erre rá kell szólni bizonyos emberek miatt? Annyira böki a csőröm de nem tudok mit tenni... Ezzel a folyamatos rászólással (mert elég egy-két szó és elhallgat) ki lehet nevelni belőle ezt a jó jelző szokást ami a fajtára egyáltalán nem jellemző?



2015. nov. 23. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Engedd be a lakásba, ha otthon vagy, akkor nem fog odakint ugatni. Meg persze legyen lefárasztva, hogy ne ugorjon minden hulló falevélre úgy, mint egy félőrült.

Hogy megvédene-e embertől is, az meg majd kiderül, ha megtámad egy ember. Jó dolog, ha az ösztön így benne van, de kérdés, hogy emberrel szemben is meg meri-e csinálni, meg hogy mit tesz, ha az ember nem elszalad, hanem visszatámad.

2015. nov. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

kutya mégis mit csináljon?! hápogjon? nyávogjon?

biztos kell nektek kutya?!!!!??

2015. nov. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
azért van a kutya, hogy ő ugasson és ne a szomszéd. Ezt nyugodtan megmondhatod nekik is!
2015. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emberrel szemben nem lehet tudni, ha a támadó vissza támad rá,megrúgja,ráijeszt stb lehet ott fog hagyni a kutyád :D


Kutya ellen is más,meg ember ellen is más


Láttam egy orosz videót ahol kutyákkal örzővédőznek de ott olyan fajtákkal is, leöntik őket egy vödör vízzel palackokat dobnak rájuk hadonásznak 2-3 ember megy a kutyára és volt amelyik kutya betojt és a gazdája mögé szaladt és volt aki 2-3 ember ellenére is nekik ment. Hiába a zörgő hang meg öntik le vízzel nem érdekelte. Na egy ilyen biztos megvéd és ott marad.


Egy labi nem hinném. Persze sose lehet tudni.

2015. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!