Fekete-cser sztenderd rövidszőrű tacskómnak keresnék párt. De milyen fajtájú kéne?
Egyik ismerősünknek Yorkija van, és ő mondta,hogy mini yorkinak kell lennie a fiúnak és ("sima") yorkinak pedig a lánynak,hogy minél kisebbek legyenek a pici és, hogy könnyeb legyen az anyukának.
Ez a tacskóknál is érvényes ???? Tehát akkor ezt alatt azt értem, hogy nekünk törpe tacskót kéne keresnünk?
Ha törzskönyves, akkor vidd tenyészszemlére, ott megmondják, hogy milyen hátrányai, előnyei vannak a kutyának, és ez alapján kell kant keresni. Ha nem törzskönyves, akkor meg orvoshoz vidd ivartalanítani. Mini yorki nincsen, a standard szerint egy méret van, aki mindenféle extra miniként árul kutyát, az csak szaporító.
A tacsiknál ez van: Három méret és három szőrváltozat elfogadott az FCI fajta standard alapján: A méretek: Standard, törpe, kaninchen Szőrváltozatok: Rövid szőrű, hosszú szőrű, szálkás szőrű. Az angolszász országokban a fajtastandard csak két méretet ismer el, a standard és a törpe méretet. A szőrváltozatok megegyeznek az FCI standardal. Tehát egyértelmű, ezeket külön tenyésztik. De ha Te ennyit sem tudsz, akkor nem kéne a kutyádat pároztatni, inkább járj kiállításokra, olvass a fajtáról és okosodj.
Bár megmondanák a tenyészszemlén!
Nem ilyen egyszerű. Az édeskevés, hogy egy kutyának rányomják a törzskönyvére, hogy tenyészthető.
Én meg ivartalanítottam a 72 centis agaramat, pedig milyen könnyen szült volna törpetacskó kölyköket! (De hogy mitől, azt a miniyorki szaporító sem tudja.)
Pont az ilyen hozzá nem értők miatt lett a lakásban tartott nimfapapagájok mérete jóval kisebb, mint a vadon élő társaiké, és én pont ennek a terjedését akarom csökkenteni, és visszahozni őket az eredeti méreteikhez.
Légyszíves, ha nem értesz valamihez - pláne, hogy rengeteg a gazdátlan tacsi így is -, inkább előbb vagy nézz utána tenyésztőknél és megfelelő szakirodalmakon - sajnos azok is tévedhetnek, ezért kell többet végigböngészni és tenyésztők tapasztalatait is figyelembe venni.
Kedves utolsó! Nem tudom hány tenyészszemlén jártál már, én elég sok ilyenen vettem részt. A bíró megnézi a törzskönyvet, megvizsgálja a kutya heréit, fogait, csontozatát, aztán közli, hogy tenyészthető. Egyetlen kutyára hallottam, hogy nem adta ki.
Nem az első lépés, hanem az utolsó. Előtte meg kell tanulni a fajtát és a tenyésztés minden csínját-bínját, aztán ha van egy olyan remek kutyája, akit érdemes tenyésztésbe vonni, akkor megcsináltatja a szűrőviszgálatokat majd elviszi tenyészszemlére.
Egy tenyésztő körbe is röhögné a bírót, ha ő javasolna párt a kutyájának. Azért tenyésztő, hogy ezt tudja. Ha a bírónak van elképzelése, akkor majd ő tenyészt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!