Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom elhinni, hogy a...

Nem tudom elhinni, hogy a tenyésztők ( törzskönyvel normálisan) nem a pénzre mennek! Mondana valaki ellenérvet?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, hogy nem éri meg nekik! Egyszerűen nem!


Tisztelet a kivételnek, annak a párnak ami van. De a többség tuti, hogy a pénzre megy!


2015. szept. 6. 17:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem,miért baj,ha keres vele.


Rengeteget foglalkozik a kutyáival,kiállításra jár velük, a szukának megkeresi a legideálisabb kant. Ami nem egyszerű ugye,hogy passzoljon a két kutya. Hiszen így javíthatnak a fajtán pl egy rosszabb szőrminőségű szukát össze raknak egy kiváló szőrminőségű kannal,akkor a kölykök szőre is jó minőségű lesz.

De pl itt van ha pl a kan "enyhe" diszpláziás "mentes" szukával még összerakható,bár jobb a két "mentes".Erre szűrések vannak amit x időnként meg kell csinálni és nem 10 ezer ft-ba kerülnek.

Idegrendszerrel is ez a helyzet pl két félénkebb vagy két agresszívabb kutyát sem lehet össze rakni,mert a kölykök is olyanok lesznek.

Apró dolgok,de mégis rohadt nagy hatással kihat a kölykökre.


Én majd egy nagytestű fajtát szeretnék,köztudott,hogy a nagytestűek hajlamosak a Dp-re.Nos én nem szeretnék 100-200 ezreket műtétekre költeni meg nyomorék legyen a kutyám szenvedje,meg gyógyszerrel megtömve élje életét.

Ugyan így egy kiszámíthatatlan idegrendszerű kutyát sem szeretnék.Meg keveréket sem.


Ha én kiadok egy kutyáért 150-200 ezer ft-ot, egészségügyileg és idegrendszerileg stabil legyen. Engem a szőrminőség annyira nem izgat,mert hobbira venném,nem kiállításra.De a lényeg úgy ugyan az.


Én sem sajnálom a pénzt tőlük,mert egész éjszaka ha kell ott virrasztanak a kölykökkel,nehogy az anyakutya össze nyomja őket.A szuka a legjobb tápot kapja,jó teje legyen és így tovább,sok energia és pénz ez!! Van mikor egy szukához 1-2 év kell,hogy jó kant találjon a tenyésztő.

2015. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
18:01 nem érted a kérdést, nem az a baj, hogy keres vele, hanem az, hogy ezt mindenki úgy tagadja mintha az élete múlna rajta. Miért kell tagadni, hogy valaki a hobbijával keres? Nekem pl az angol a hobbim és baromira nem szégyellem, hogy pénzt keresek azzal, hogy mondjuk fordítok. A kutyásoknak miért kell? Attól még a kutyát tarthatja jól.
2015. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Üresen maradhat a szuka és esetleg a fedeztetéshez előzőleg külföldre kellett utazni.

Öreg szukákat, kanokat gondozni.

Nem minden kölyök kél el 8 hetesen.

2015. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

18:01-es vagyok.


nem mindig keresnek vele,van hogy nullára kijönnek van,hogy mínuszban.


Ritka amikor keresnek vele,senki nem tagadja le,hogy nem lehet vele keresni.Lehet csak nem mindig hanem mondjuk lehet 2-3 évente egyszer keres rajtuk.


Ha üresen marad a szuka mint írták,totál mínuszban marad a tenyésztő.

Akkor ha rossz minőségű kölykök vannak(mert előfordul,még is csak a gének) és hobbi áron kell őket eladni,mert kiállítási/tenyész kutyának nem veszik meg,megint csak mínuszba marad.


Ritka amikor igazán kereshetnek velük.

2015. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
15%
Sok tenyésztővel beszéltem már és nagyon sok trükk van, amivel a költségeiket úgy le tudják csökkenteni, hogy megérje vele foglalkozni. Az orvosi ellátást minimálisra kell csökkenteni, az oltásokat és vitaminokat saját maguk adják be, nem állatorvos, több százezret meg tudnak ezzel spórolni. Sokat számít a megfelelő fajtaválasztás is, népszerű legyen és ha váltani kell, akkor váltson, pusztán fajtaszeretetből foglalkozni vele persze, hogy veszteséggel járhat, ha nem kell senkinek a kutya. A fedeztetés, ami a legjobban hozhat a konyhára, egy jó fedező kannal sokat lehet keresni.
2015. szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Most futottam bele ebbe egy facebookos beszélgetés részleteként. " Én minden eshetőségre felkészülök minden alom előtt veszek tápszert ha kellene meg különböző gyógyszereket és egyéb felszerelést is hadirendbe rakom hátha kellene (oxy, calcimus, infúziós oldat, gyomorszonda, cumisüvegek, antibiotikumok amiket már 1-2 napos kortól is lehet adni stb stb) sajna mindig van valami ha nincs akkor meg nyugtat a tudta, hogy minden ott van ha kell "

Egy tenyésztő így készül fel minden alomra. És akkor még mindig semmi garancia, hogy születik egy megfelelő létszámú, egészséges alom, és minden kölyökre lesz megfelelő vevő időben. Ha valaki a "pénzre megy", az szerintem nyerészkedést, de mindenképpen profitot jelent. A tenyésztők többsége csak a befektetett összeget próbálja meg visszanyerni. Egy példa: a kisebbik kutyámat 20 ezerrel drágábban vettem úgy, hogy a tenyésztő még kölyökként leszűrette mindenre, amire lehetett genetikailag és klinikailag. Ő kapott mondjuk kedvezményt a labornál, hiszen egyszerre több mindenre és több egyednél szűretett, de konkrétan tudom, hogy nekem ezek a szűrések, ha magam végeztetem el őket, 20 ezernél többe kerültek volna.

2015. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
így van
2023. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!