Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom elhinni, hogy a...

Nem tudom elhinni, hogy a tenyésztők ( törzskönyvel normálisan) nem a pénzre mennek! Mondana valaki ellenérvet?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, hogy nem éri meg nekik! Egyszerűen nem!


Tisztelet a kivételnek, annak a párnak ami van. De a többség tuti, hogy a pénzre megy!


2015. szept. 6. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Egy kis matek: [link]
2015. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én nem így számolnám!


A szukával 2 éves korig elérek olyan 750 000Ft-ig.


Az első alom csupán csak a kiadásokat fedezi, viszont a többi már jövedelmező, ott már nincs szűrés, kiállítás. ( az is minek??? nem nagyon érdekel senkit sem akikkel eddig beszélgettem) Egy kölyköt eladok olyan 300 000 Ft-ért (külföldre elviszik annyiért) belföldön 150-200-ért. 10 kölyökkel szorozva ez csak az első alom után ( 800 euro - tehát 240 000 Ft) 2 millió forint felett vagyok! Ne mondja nekem senki, hogy abból nem telik egy középkategóriás joserára 3-4 szukának! ( 8000 Ft - 15 kg)

2015. szept. 6. 17:36
 3/17 anonim ***** válasza:
Tényleg! írj okot! Egyébbként ki lehet próbálni! Te is vágj bele és talán ~20 év mire elismert tenyésztő leszel...
2015. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Te csak hiszed!!! Hajrá!
2015. szept. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki rendesen csinálja örülhet,hogy nullára kijön és nem marad mínuszban. Ritka az szerintem,hogy pluszban van a tenyésztő,ez azért is egy hivatásos hobbi.Pénzt ölsz bele,de lehet tök mínuszba lehetsz. Én is tudom ennek a menetét,mert nem 1 tenyésztő ismerősöm van. "szerelemből" csinálják,meg hogy a fajtát jobbá tegyék,nem a pénzért. Amit az első linkelt az tükrözi a valóságot!!
2015. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Első, hát te egy hülye vagy!

Mi ez a számolás?


Ha a szülők árát, meg 12 évnyi eltartást, meg a "sima" (nem szüléssel, tenyésztéssel kapcsolatos) orvosi ellátást beleszámolod a kiskutyák árába, akkor nem pont azt bizonyítod, hogy a pénzre mennek rá??!! :)


Mindenki, aki kutyát tart, annak ezekkel a költségekkel kell számolni.

Elhiszem, hogy a tenyésztő nem(sokat) profitál belőle, de közben ha nem egy "kutyagyárként" tekint saját magára, hanem úgy, hogy házi kedvencei vannak, akiket el kell tartani, mert ezt vállalta, akkor ez az eltartási költség hogy a p-csába jön a kiskutyák árához????


Ezzel az erővel, lesarkítva azt mondhatjuk, hogy hogy egy átlag kutya tartó mondjuk rákölt a kutyájára (csak egy példa számot mondok) 1.000.000 ft-ot.


Egy tenyésztőnél ugyanez a szám 1500.000 ft.


És ő nem az 500.000 ft-os különbséget akarja "kitermelni", hanem az összes, 1500.000 ft-ot.


Tehát azért tenyészt, hogy ingyen tarthasson kutyát.


Na és akkor ezt cáfolja valaki, ha esetleg valakinek kedve is van hozzá.

2015. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tenyésztőtől veszek,akkor a minimum,hogy szűrések meglegyenek a kutyáknak.

Hiszen semmi kedvem diszpláziás szülőktől venni 100-200 ezerért kölyköt.


Aki pedig kiállításra akar járni annak fontosak a címek,szűrések és minden!!


Viszont ahhoz,hogy tenyéssz,tenyésszemlére kell vinned a kutyádat. Oda kérik a szűréseket is,bár ebbe most per pill nem vagyok 100% biztos.Nézik az ösztönét a kutyának,a mozgását és stb.


Pl egy túl félénk,túl agresszív kutyát nem fognak tenyésztésre ajánlani,nem kapod meg "megfelelt" bélyeget és bukta az egész, vehetsz egy új kutyát akivel ezt elkezdheted.

2015. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
És miért is baj az amúgy, ha a tenyésztőnek "megéri"? Időt, pénzt, energiát tesz bele.
2015. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az első alom csupán csak a kiadásokat fedezi, viszont a többi már jövedelmező, ott már nincs szűrés, kiállítás."


Haha, már miért ne lenne? Azt hiszed a szuka megnyer 1-2 kiállítást és már tolongani fognak érte? Mellesleg attól még a fedezőkant ugyan úgy ki kell fizetni, ahogy az állatorvost is +az utazás árát, ha viszed a szukát a kanhoz. Külföldre sem úgy megy, hogy eladom 300 ezerért és csókolom, hanem fizetni kell az exportálás árát, állatútlevél kiállítását, meg ugye eleve még magadnál kell tartani addig a kölyköt amíg be nem fejeződik az oltási program, addig nem válthat országot. Belföldön meg aztán még nehezebb ennyi pénzért eladnod kiskutyát ha nincs neved, híred, amit csak kiállításokkal szerezhetsz.


De persze lehet ezt csinálni másképp is, csak azt nem tenyésztésnek hívják, hanem szaporításnak.

2015. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Én tenyésztő vagyok és a pénzre megyek. Ezzel meg mi a probléma? Nem vagyok a máltai szeretetszolgálat.
2015. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!