Örökbefogadás és gondozás?
Szeretnék örökbefogadni egy kiskutyat.
Milyen szempontokat nézzek mikor kiválasztoma kutyust?Hogyan válasszam ki, hogy melyik legyen az alomból?
Ha hazavisszük akkor hogyan gondozzam?
Mennyit adjak enni neki?
Hogyan legyek tökéletes gazdi?
Hogyan zajlik az örökbefogadás? Mennyi idő míg ideadják?
Elég hely lenne neki a kert 1870nm2-es.
Kennelben lenne mekkora kennel kell neki és mekkora párna? a menhely honlapján az van írva, hogy kicsi vagy közepes méretű lesz. Hogyan válasszam ki hogy fiú vagy lány legyen?
Előre köszönöm a válaszokat! :)
- Melyik legyen az alomból?
Attól függ, milyet szeretnél, nyugisabbat vagy élénkebbet. Na meg, hogy melyik szimpatikus, melyiknél érzed azt, hogy őt szeretnéd igazán.
- Gondozás: nem tudom, mennyi idős lesz, amikor hazaviszed. Kb. 3 hónapos korig négyszer, 6 hónapos korig háromszor, kb. 1 éves korig kétszer kell etetni. Felnőtt korban lehet napi egyszer, vagy kétszer, reggel-este. Miután hazaviszed, vidd az állatorvoshoz, hogy elkezdd vagy folytasd az oltási programját, megkapja a chipjét (ha még nincs neki), féregtelenítőt, bolha-kullancs elleni szert.
Az első naptól kezdve elkezdődik a nevelése, szoktasd viszonylag rendszeresség, mindennap foglalkozz, játssz vele. Kezdd el a nyakörvhöz, pórázhoz szoktatást, aztán ha már megvannak az oltásai, mindennap vidd sétálni. A kutya neveléséről rengeteget lehetne írni, olvass utána.
- Enni vagy jó minőségű száraztápot (először kölyöktápot) adj neki vagy etetheted BARF módszer szerint (nyers hús, csontos hús, zöldségfélék, gyümölcsök - erről is olvashatsz bővebben a neten, keress rá).
- Örökbefogadáskor általában aláíratnak egy örökbefogadói nyilatkozatot, melyben többek között vállalod az ivartalanítást is. Hogy mennyi idő, az attól is függ, most mennyi idős. Legkorábban 8 hetesen lehet kölyköt elhozni az anyjától.
- A kert mérete valójában nem túl lényeges, a lényeg az, hogy mindennap menjetek sétálni, játssz vele, tanítsd, vidd más kutyák közé (erre jó egy kutyaovi, majd kutyasuli is).
- Kennelben lenne. Lehetőleg ne legyen kennelbe zárva, főleg kis kölyökkorban ne. A kennelbe is fokozatosan kell beszoktatni, hogy szeressen ott lenni, az legyen az ő védett helye. 10-15 nm kennel kell neki, ha kis-vagy közepes testű lesz. De ne ott élje le az életét, maximum bizonyos napszakokban legyen bezárva napi pár órát, miután megszokta a helyét.
- Hogy fiú-e vagy lány, mindegy tulajdonképpen. Mindenképpen ivartalanítani kell, ha menhelyes kutyus, de egyébként is célszerű. A fiú ivartalanítása egyszerűbb és olcsóbb, ha ez szempont.
- "Tökéletes" gazdi úgy legyél, hogy jól tartod a kutyádat. Jó (neki való) étellel eteted, mindennap játszol vele, sétálsz vele, tanítod, neveled, óvod az egészségét, ha beteg, orvoshoz viszed.
Még egy tanács: nagyon kis testű és rövid szőrű kutyát kinti tartásra ne válassz, mert nem való neki, nagyon fog fázni, és az egészsége is tönkremegy.
"Hogyan legyek tökéletes gazdi? "
Sehogy. Soha ne érezd, hogy az vagy, és már nincs mit tanulnod. 40 éve van kutyám (kisebb-nagyobb megszakításokkal), de még mindig van mit tanulnom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!