Szerintetek a fajtamentés diszkrimináció vagy sem?
Mindig is nagyra értékeltem a kóbor vagy menhelyes kutyákat mentő és gazdihoz juttató szervezeteket!
Lehetőségeimhez képest támogatom is őket!
De mostanában egyre jobban zavar ez a szelektív mentési elv!
Márhogy fajtamentők csak a bizonyos fajtájú kutyákat mentik!
A behatározhatatlan fajtájú keverékekkel mi van?
Én elhiszem hogy aki menhelyes kutyát fogad örökbe, van valami elképzelése hogy pincsit vagy német juhászt venne magához, és hogy az ő dolgukat könnyíti ha az adott fajtamentő szervezethez tudnak fordulni!
Értem hogy nem lehet minden kutyust megmenteni(vagyis lehetne,de...), de valahol nem igazság hogy a "korcskutyák" származásuk miatt hátrányba kerülnek!
Azt hiszem te el vagy tévedve.
A menhelyesek mindenféle kutyát megmentenek. Az örökbefogadók válogatnak. Őnekik kell nemesített kutya. Ha már etetik, akkor aranyból legyen. Az igazi kutya, az útszéli keverék. Nálam kettő is van. Igazi családtagok.
"Azt hiszem te el vagy tévedve. "
Nincs eltévedve. Léteznek fajtamentő szervezetek, akik egy bizonyos fajtát mentenek bárhonnan (gyepmesteri telepről, útszéléről, gazditól stb.)
A kérdezővel meg sajnos egyet kell hogy értsek... :o(
szerintem a fajtamentés pont azok miatt van,akik a haszon lehetőségét látják a kutyákban,általában tőlük mentenek,agyonelletett, vagy "hibás"(általában beteg) kutyusukat,normális gazdikhoz. Különböző fajtáknak a spéci szükségleteihez alkalmazkodva.
Általában(legalábbis én ilyenekkel találkoztam)"divatfajtákhoz" jött létre fajtamentő szervezet.Ezek általában szerintem kapcsolatban állnak, a hagyományos értelemben vett menhelyekkel, vagy részeként múködnek(pl Noé Alapítvány-Bulldogmentés)
A fajtamentőknek az célja,hogy az adott fajták megőrízzék a rájuk jellemző tulajdonságokat, melyek "híressé" teszik őket.
Szerintem ezzel együtt, az un. korcskutyák nem kerülnek hátránybe..
Utolsó vagyok,kicsit zavaróan sok lett az "általában"
bocsi:)
köszönöm az eddigi válaszokat!!
Sajna a lelkiismeretlen szaporítók, és a még lelkiismeretlenebb"gazdák" miatt is sok a gazdátlan kutya!
Akinek tisztavérű kutyája van,az már rögtön pároztatná, hogy a kölykökből pénzt csináljon...
A másik a státusszimbólum-mánia, hogy akkor kutya a kutya, ha pedigrés, vagy legalábbis annak néz ki!
Az elmúlt napokban a tengelici menhely kapcsán böngésztem az internetet, amikor például rábukkantam:
A szivem facsarodik el, ha belegondolok a helyzetébe!
Több saját kutyám van(utcáról), és még kettő aminek gondját viselem másik helyeken, de ezért a kis szerencsétlenért annyira tenni akarok valamit! Itthon sajna ultimátumot kaptam családtól, létszámstop! :(
És ő is csak egy keverék, semilyen fajtamentésre nem számíthat!
Előre bocsátom, hogy mentett, keverék kutyám van.
Nem érzem diszkriminációnak a fajtamentést. Miért baj, ha valakik beleszeretnek egy fajtába, és ennek a fajtának a hányatott egyedeinek szentelnek időt, pénzt, energiát?
Azt se gondolnám, hogy a keverék kutyák hátrányba kerülnének emiatt. Sokkal több menhely van, mint fajtamentő szervezet, és a menhelyeken sokkal több a keverék, mint a fajtatiszta kutya. Ráadásul aki társat akar, annak bizonyos fokon túl mindegy, hogy fajtatiszta-e a kutya, vagy sem. A lényeg, hogy ők ketten összepasszoljanak.
Ez a kutyus, akit belinkeltél, nekem is összeszorítja a szívemet. Legszívesebben életre szeretgetném, ahopgy annak idején a saját kutyámmal is tettem. Sajnos most se időm, se pénzem, se energiám egy újabb, ráadásul sérült kutyára, mert 6 héten belül baba érkezik a házhoz. De már tervezzük, hogy ha kicsikét megnő, akkor milyen második kutyát szeretnénk a jelenlegi mellé.
És itt jön képbe a fajta. A fajtára jellemző tulajdonságok ugyanis fontosak: nem mindegy, hogy nyugis vagy folyton bohóckodó, egygazdis területvédő vagy jámbor, gyereknyúzást is tűrő fajtát vagy keveréket választunk. A fajtajelleg erre bizonyos fokú garanciát ad. (Kuvaszt pl sose választanák a baba mellé.) Merthogy a kutyának és a családjának passzolnia kell egymáshoz, jó esetben: így mindkettő megkapja a másiktól azt, amire szüksége van.
már miért lenne diszkrimináció?!
nem a már meglévő menhelyek alakulnak át egy-egy fajtára specializálódva, hanem újak alakulnak egyes fajtákért.
ezek a menhelyek kihozzák a többi, vegyes menhelyről és a gyepmesteri telepekről az ehhez a fajtához tartozó kutyákat, így ott lesz hely a többi, még kóbor állatnak, akiket így nem ütnek el, nem vernek agyon, nem mérgeznek meg és nem altatnak el, hanem új esélyt kapnak az otthonratalálásra.
szerintem a fajtamentők munkája inkább hasznos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!