Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffosok titeket ér konflik...

Amstaffosok titeket ér konfliktus a kutyátok fajtája miatt?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy Staffordshire terriert (fogok is) és kíváncsi vagyok hogy általánosságban az emberek hogyan fogadják.
2015. júl. 20. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban a húgoméknak van. Voltunk többször is sétálni velük, meg a mi kutyáink. Hát én csak negatív tapasztalattal találkoztam. Kutyafuttatóba nem akartak beengedni, mert hogy staffi - persze nyíltan nem mondták ki... - Mikor sétálunk, akkor is mindenki fogja meg a kutyáját, mintha maga a sátán lenne. Pedig az ő kutyája egy jól nevelt, szocializált, nyugodt staffi, pedig kan, s ivaros is, de abszolút nem dominál a kutyákkal, inkább a többi kutya kekecekedik vele, gondolom a kiállása miatt, s úgy gondolják, hogy majd ők megmutatják, hogy ők a "janik". S ilyenkor is sokáig tűr a staffije, nem kap vissza, nem harap, nem is morog. Szóval szerintem készülj fel rá, hogy az emberek 99%-a ki fog nézni. Téged is és a kutyádat is.
2015. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos szukám van. Vegyes hozzáállásokkal találkozom. Rengetegen dícsérik hogy milyen jól nevelt és kevés hozzá hasonló amstaffal találkoznak. Kutyákkal szemben szinte zavaróan megadó típus, játszani úgy megy a kutyákhoz hogy leereszkedik laposkúszásba, ennek láttán rengetegen megvető tekintettel kerülnek ki minket, mert hogy támadni készül.. Engem abszolút nem érdekel, jól kinevetem őket. Büszke vagyok rá hogy ilyen fajtával oszthatom meg az életem.
2015. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még nem.

De mi kertes házban lakunk, nem járunk kutyafuttatóra, hanem szántóföldre olyanokkal, akik normálisak.

A Dunánál meg eddig mákunk volt. Akikhez meg odamentünk mi, azok meg pit, cane corso, és egyéb hasonló jószágok tulajdonosai voltak.

2015. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ér. Vannak, akik megdicsérik, meg mondják, hogy őt szeretik, mert aranyos és jól nevelt (sajnos ez a legtöbb környékbeli bulltípusú kutyáról nem mondható el), de ha sétálunk a járdán, van, aki inkább átmegy a túloldalra... pedig egyáltalán nincs ijesztő, agresszív kiállása, laza pórázon jön a lábam mellett, nem őrjöng, ha másik kutyát lát, nem zavarja sem biciklis, sem kisgyerek, sem babakocsi... azt már meg sem említem, milyen konfliktusaink szoktak lenni, ha a töltésen vagy a Rába-parton sétálunk póráz nélkül.

Szóval igen, sok a negatívum, de én igyekszem ezeket nem felvenni, mást nem nagyon lehet vele kezdeni.

2015. júl. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeket nem szabad felvenni, mindenkinek szíve-joga tartani a kutyáktól. Felesleges magadra venni, változtatni nem lehet rajtuk, ha igen, az nem a te dolgod, egyébként se biztos, hogy akarnod kéne. Aki a ti szinteteken van, azzal úgyis megtaláljátok majd egymást. Egyet tehetsz. A kutyádat megneveled és már boldog leszel.
2015. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az esetek 95%-ában negatívan állnak hozzánk. És már bánom, hogy ennyire jól nevelt, szocializált, nyugodt kutya lett belőle, mert rengetegszer nekiesnek a kisebb ölebkutyák, akiknek a nevelése a béka popója alatt van, és a vénasszony meg plázacica gazdáik állandóan nekem esnek, hogy mert csak megvédi magát, meg kiabálnak, hogy jaaj ne menj oda Fifike mert megesz a harci kutya...holott az én kutyám mindig nyugodtan és kissé értetlenül tűri a bohóckutyák produkcióit..Plusz állandóan kikerülnek minket az emberek, ha játékot akar kezdeményezni a kutyám, egyből ordibálnak, hogy vigyem el, mert meg akarja ölni az ő kutyáját, meg milyen csúnya, stb.


Szegény kutyám nem érti ilyenkor, hogy mi rosszat csinált..de annak örülök, hogy van pár kutyás ismerősöm, aki szívesen lát minket és a kutyák jót tudnak játszani ilyenkor :)

2015. aug. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!