Valahogy hozzalehet szoktatni meg a kutyamat a vizhez?
Nálam is az vált be, hogy a kedvenc játékával bementem a lassan mélyülő természetes vízbe, először bokáig, és már azzal megelégedtem, ha a tappancsi vizesek lettek. Nagy dicséret és játék következett. Legközelebb már kicsit mélyebbre merészkedett, aztán már a hasa is vizes lett... stb. Ott voltam mellette, mikor először kezdett úszni, mert sok kutya bepánikol, hogy nem ér le a lába és víz alá kerül a feje, csendes szóval nyugtatgattam, alá nyúltam, ha kellett. Utána már ha én bementem úszni, magától jött utánam (mondjuk nagyon erősen kötődik). De úszni nem szeret: inkább a sekély vízben pancsol.
A másik kutyámnál az vált be, hogy mikor először leóvakodott a vízpartra tapasztalgatni, kavicsokat dobáltam eléje a vízbe a háta mögül. Hallotta a csobbanást, látta a hullámokat, és olyan kíváncsi lett, hogy magától bement a vízbe megnézni, hogy mi lehet az. A mai napig göröngyöket kell neki dobálni, az a legfőbb gyönyörűsége.
#2 vagyok.
Amit soha, semmilyen körülmények között NE csinálj:
Ne alkalmazz kényszert semmilyen módon. Se paranccsal, se fizikailag ne kényszerítsd, hogy belemenjen a vízbe, és végképp ne dobd be. Emberek közt is van, aki nem szereti a vizet (pl. én, és tudom, hogy soha nem is fogom legyőzni a félelmemet).
Ne engedd vízbe hideg időben.
Ne engedd algás, békanyálas vízbe, mert bőrbetegségeket okozhat.
Ne engedd erős sodrású vízbe.
Ügyelj rá, hogy jól megszáradjon úszás után. Nagy melegben is, mert kisebesedhet a bőre, ha nem tud megszáradni.
Bányatónál fokozottan vigyázz, mert sokszor csak a víz felső rétege meleg, és ahogy az emberek, a kutyák is bepánikolhatnak a hideg víztől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!