A kutyák értik, amit az ember mond?
Természetesen igen.
Maguk a kutyák az agyuk ingerén keresztül fogják fel a bioelektromos agyhullámokat, melyek akkor jelennek meg ha nyelvi beszédet használunk, majd áttranszformálják kutyanyelvvé, amelyet már könnyedén felfognak és megértenek.
Értik, de inkább a hangsúlyt, ha szidó hangon mondasz neki valamit, behúzza a farkát
pl ha kedves hangon mondod neki, hogy nem szabad, akkor azt hiszi, hogy dicséred, mert a hangsúlyra figyelnek inkább
Én ezt nagyjából úgy tudom elképzelni, mint amikor egy idegen országban vagy, és gyengén beszéled a nyelvet. Illetve nem is beszéled, de ha már egy ideje ott tartózkodsz, kapizsgálod, hogy mit akarnak közölni. Ha egy bizonyos szituban és egy kerek mondatban folyton hallod ugyanazt a szót, amit sikerült kiszűrnöd, akkor egy idő után kiszűröd azt is, hogy mit akar mondani. Szerintem kb. ez van a kutyáknál is.
A kutyáknál szerintem kiváltképp fontos a hangsúly is.
Én mindig teljes mondatokban beszélek a kutyáimhoz, és 99%-ban értik. Ha bemegy a virágágyásba, és csak annyit mondok, hogy: "Kifeléééé" kijön, de ha ha azt mondom, hogy "húzzál onnan ki, mert leverem a bokádat" akkor is kijön azonnal. Szerintem a rezgésekre, és a hangsúlyra mennek alapból és ezt párosítják a tetteikkel, de valószínűleg a mondatokban lévő szavakból is szelektálnak.
Sokszor látok embereket akik beszélnek a kutyájukhoz pl. egy néni mindig sétáltat 2 kutyust akikhez folyamatosan beszél de a kutyák ügyet sem vetnek rá,engedetlenek és a nő azt hiszi ha fenyegeti szavakkal őket majd fegyelmezettek lesznek.
Szerintem ha egy ember beszél egy kutyához akkor az végül is az embernek jó,hiszen megszünteti a magányosság érzését.
A kutyák nem értik meg az emberi szavak jelentését,kivéve ha hozzá társítják az adott dologhoz.Pl. ha te minden séta előtt azt mondod a kutyádnak "póráz" az adott szó hallatán a sétálást társítja hozzá.A kutyák agya ilyen.
Sok ember azt hiszi hogy az "Ül" parancsot a kutya tényleg megérti pedig nem,a kutya akkor is leülne ha mondjuk a kacsa szóra tanítanánk meg neki,hiszen a hangalakot a mozdulatsorral társítja össze.
Értik viszont a hanghordozást,pl. a magas hangok izgatottságot és járékos érzést keltenek bennük,míg a mélyek az engedelmességet és a behódolást váltják ki általában.
Sokkal inkább a kisugárzást érzékelik.Az mindegy hogy mit mondasz a mögötte lévő energia számít!Pl. az állatorvosnál van a kutya és izgulsz érte ideges vagy és nyugtatot hogy "Minden renben Buksi,semmi baj,nyugi." akkor is érzi hogy te ideges vagy és nem a mondatot értelmezi.
Remélem segítettem. Tapasztalatpól írtam amit írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!