Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell hogy a póráz a bal...

Miért kell hogy a póráz a bal kézben legyen?

Figyelt kérdés
Egy blogon olvastam.Meg láttam több embertől.
2015. ápr. 3. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell :)
2015. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szokás, de nem törvény. Én a kutyámat jobb kézzel vezetem, mert a jobbom erősebb, és jobban meg tudom tartani, ha nekilódul.

Amúgy ha jól tudom, a 2. VH alatt alakult ki a szokás, mert a kutyás járőr jobb oldalán puska volt, a balon meg a kutya.

2015. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért amiért bal oldalt szállunk fel a lóra,hölgyet is az urak a jobb oldalukon vezették(vezetik,ma protokoll,régen a fegyverzet miatt.).

A jobb keze sok embernek ügyesebb,stabilabb,így hatékonyabban tudod elhárítani az esetleges váratlan eseményeket.

2015. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De nem törvény,csak szokás,így sokaknak egyszerűbb,de természetesen ott vezeted a kutyust ahol kényelmes.(Bocsi szakadozik a net.)
2015. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát az én kutyám olyan erős hogy bal kézben nehéz megtartani.
2015. ápr. 3. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolában mondhatni kötelező, hogy a kutya a balodon legyen, de azon kívül ahogy neked kényelmesebb.


Egyébként nekem is a jobb kezem az erősebb, meg jobbkezes is vagyok, szóval míg nem jártam kutyaiskolába addig eszembe sem jutott, hogy a balomon legyen a kutya. De amióta rendszeresen járunk suliba már az vált természetessé, hogy a balomon van, és már nem is tudnám fordítva.

2015. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amúgy agilityn például mindkét oldalon vezethetőnek kell lennie a kutyának, úgyhogy ott egyformán mindkét kézzel gyakorlunk. plusz az oldalváltás maga is lehet egy feladat. de amúgy eredetileg valóban ezért, hogy az ügyesebbik kezünkkel tudjunk fegyvert/kezet fogni vagy mást csinálni.
2015. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!