Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lakásban? Segítsetek.

Kutya lakásban? Segítsetek.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék egy kutyát hazahozni menhelyről. Egy nagyobbacska lakásban lakom és velünk szemben kutyafuttató is van.Én egy steffordshire re gondoltam mert mindenképpen házőrző kutyát szeretnék tartani illetve "masszívabb felépítésűt". mennyire "nehezen" kezelhető fajta? esetleg van e speciálisan a fajtára jellemző problémák? illetve a kutyus "rossz sorsa" befolyásolhatja későbbiekben a jellemét(agresszivitásra,depresszióra gondolok).Első kutyám lenne.Mi a véleményetek?
2010. febr. 12. 22:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Jaj de okos vagy már ne is haragudj!

Éltem első második harmadik kutyája is Amstaff !

Lakásba vannak /ki járással soha nem szedtek szét semmit !

Engedelmes és okos kutyák !

Ja és imádnak mozogni ...!

MIÉRT TALÁN JOBBAN JÁR HA SZAPORÍTÓTÓL VESZ ??

NEM , akkor meg ...

2010. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

Miért menhelyről nem lehet kölyök kutyát hozni ??

Azokkal mi a baj ?? Ők is túl lelkisek , vagy mert keverékek vagy mi a fene baja van mindenkinek a menhelyi kutyákkal ?

Jó akkor ne hozzál felnőtt kutyát , de ha kölyköt szerete azt ugye hozhat menhelyről ugye ??

2010. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is ambull+stafford keverékem van, tényleg egy energia bomba, és első kutyának se a legjobb. Nagyon következetesen kell nevelni, és ebből a fajtából nem javasolom a menhelyit, főleg nem első kutyának. De igazából panel lakásba semmilyen formában nem javasolok egy olyan kutyát, ami genetikailag tömör izom, és rengeteg mozgást igényel. Egyik előttem szóló említette hogy szétszedi a lakást, ha nem tudod kellőképpen megnevelni tényleg megteszi. Enyém nagyon sokat van bent a lakásban, de csak séta után, hallgat rám nagyon okos és engedelmes, de nem hagynám egyedül a házban az tuti. Ha tényleg ilyet szeretnél én javaslom hogy készülj fel rendesen, olvass utána rengeteget, és ha úgy érzed be tudod tartani amiket leírtak, vegyél egy kölyköt, de csak akkor. Lebeszélni úgysem tudunk róla így inkább rábeszéllek, hogy komolyan olvass utána a fajtának.
2010. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

Azért az nem tudom,hogy feltünt,hogy azok ellenzik ezt a kutyafajtát,akinek valószínüleg soha nem volt ilyen kutyája?

Akinek pedig van,az mindenki ajánlotta,mert egyáltalán nem olyan vérmes vadállatok,mint azt sokan hiszik róluk.

Azért az érdekelne,hogy az ellenzők szerint mégis milyen az első "ideális" kutya...

2010. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
11:47 es vagyok, nincs ilyen ideális első kutya, ez teljesen egyénfüggő szerintem. Azért is mondtam neki én is hogy ha betudja tartani azokat amiket írnak a fajtáról nyugodtan vegyen egyet, vagy hozzon menhelyről, de én mindenféle képen kölyköt javaslok. És tényleg nagyon jó kutyák, édesanyám azt mondta nekem mikor mentem a kutyáért hogy ide vérengző kutyát ne hozzak, most imádja a kutyát:). De nem való mindenkinek, elkényeztetett házi kedvencnek nem lehet tartani az tény.
2010. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%

első vagyok

mint már mondtam a steffik nagyon aranyos kutyák. persze ez neveltetés kérdése. Sztem nyugodtan hozzd el menhelyről ott is biztos van kölyök.

2010. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy a tenyésztőtól vett kutya is a fejedre nőhet, de ott legalább tisztában lehet vele hogy ez csakis miattad van mert a múlte jó setben ismert és zökkenőmentes. Ellenben a menhelyi kutyával lehetnek olyan problémák amikről nem te tehetsz, persze a véderedmény lehet ugyanaz, csak nem mindegy honnan érjük el. Az első elitálendő (ha nem tudsz megnevelni egy gonsoan kiváladztott kutyák) a második pedig szép dolog mert befogadtál egy gondban lévő kutyát. Mondom ezt úgy hogy nekem tk-s kutyám van, tehát nem kell paranoiásnak lenni hogy mindenki utálja a menhelyi kutyákat. Én még mindig azt mondom hogy kell felkészültség és tennivágyás mellett simán hazaviheti a házába.
2010. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is csak törzskönyves kutyáim vanna , de attól még a mehelyi KÖLYÖk semmivel sem rosszabb egy tenyésztőtől vásárolnt kölyök kutyától!

Hozzon kölyköt menhelyről.... ! Vagy ahogy szeretné.

2010. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

NAgyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. csak egy pár sorral egészíteném ki kérdésem.

Igazából menhelyről is lenne lehetőségem kölyök kutyust hazahozni és mindenképpen kölyköt szeretnék. Nem azért választottam ezt a fajtát mert hogy fogalmazzak "divat gengszter" kutyát szeretnék hanem mert mindenképpen nem olyan hatalmas de mégis erős felépítésű rövidszőrű kutyust szeretnék(javasolták a bullterriert is, csak annyit mondtak az nagyon sokat rág kiskorába és beteges... szerintetek?!). Legvégső célom pedig az lenne hoyg édesanyámékkal maradjon később a kutya majd ha kiröppenek itthonról bár lehet túlságosan hozzám fog nőni és ez nem fog menni.

Lényeg a lényeg: Elég sok ellenjavaslatot kaptam mert ugye első kutyusom nem egyszerű a terrierekkel stb stb. Tudnátok javasolni akkor egy fajtát ami szerintetek igényeimnek megfelelő?

2010. febr. 14. 12:51
 20/21 A kérdező kommentje:

Említettétek még a sétát,mozgást.

Heti 2szer 3 szor vinném futni a ligetbe, napi 4-5 séta a kutyafuttatón velünk szembe. illetve a lakás két szintes és nem kicsi. apropó... Ugye egy szintre kéne bármilyen kutyust szoktatnom mert a lépcső nem tesz jót nekik?

2010. febr. 14. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!