Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lakásban? Segítsetek.

Kutya lakásban? Segítsetek.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnék egy kutyát hazahozni menhelyről. Egy nagyobbacska lakásban lakom és velünk szemben kutyafuttató is van.Én egy steffordshire re gondoltam mert mindenképpen házőrző kutyát szeretnék tartani illetve "masszívabb felépítésűt". mennyire "nehezen" kezelhető fajta? esetleg van e speciálisan a fajtára jellemző problémák? illetve a kutyus "rossz sorsa" befolyásolhatja későbbiekben a jellemét(agresszivitásra,depresszióra gondolok).Első kutyám lenne.Mi a véleményetek?
2010. febr. 12. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Nekem egy stefim van:)

nagyon okos kutya,könnyen kezelhető

az a lényeg hogy ne érje semmilyen rossz élmény állatokkal kapcsolatban különben a közelébe sem lehet majd engedni semminek sem. gyerekeket imádja. kint is jól elvan.ha érdekel még vmi kérdezz nyugodtan

2010. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
én első kutyának nem javasolnák egy menhelyi staffit, pláne felnőttet... inkább kérj tanácsot az ott dolgozóktól, szerintük melyik kutya lenne számodra megfelelő!..amúgy nagyon szép dolog tőled, hogy menhelyi kutya örökbefogadásán gondolkodsz.:)
2010. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Az én véleményem:


Én nem hoznék haza egy közepes termetű kutyát lakásba. Oda inkább egy szobacirkáló való (ők nagyon jó jelző kutyák szoktak lenni, megugatnák az érkező idegent). Itt nagyon sokan szokták írni, hogy első kutyának ne válasszunk terriert. Óvatosságból megfogadom tanácsukat, mivel én is az első kutyám kiválasztása előtt állok.

Meggondolás tárgya nálam a menhelyről vagy tenyésztőtől vásároljunk kezdetű kérdés. Ugyanis egy menhelyi kutyus rövid idő alatt a fejedre nőhet, ha nem tudod hogyan bánjál velük. Márpedig egy kezdő nem biztos, hogy azonnal tudja mit kell tennie. Ha "jó" tenyésztőtől vásárolsz (nem kevés pénz, tudom jól), akkor legalább egy segítséged biztos lenne és a kutyaóvoda, kutyaiskola nem maradna ki. Ami nem csak a kutyusnak, de a gazdinak is fontos. Főleg az első kutyánál !!!

2010. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Egy tenyésztőtől vett kutya is a fejedre nőhet.

Saját tapasztalatom szerint a menhelyi kutya hálásabb,mindenképpen meg akar felelni,nehogy megint eldobják.

2010. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőtől vett kutyának jó esetben nincsenek rossz élményei amik hátassal lehetnek a viselkedésére. Ott csak az számít hogy neveled. Ellenben egy menhelyi kutyát bánthattak. És honnan tudod mit csináltak vele? Mi van ha egyszer megverte egy fekete ruhás ember és azóta retteg a fekete ruhás emberektől és rájuk támad vagy valami ilyesmi?

És nem is hálásabb, nem kell a tenyésztőtől vett kutyákat szídni. Egy jól nevelt kutya mindig hálás akárhonnan van.

Kedves kérdező ha elég erőskezű vagy illetve hajlandó vagy kutyaiskolába járni, könyveket olvasni akkor szerintem nyugodtan vigyél haza egy olyan kutyát! Mindegy hogy mekkora a mérete, mozgatás mellett lehet lakásban tartani (úgy mondom hogy nekem kinti kutyám van de akkor is így gondolom). És igen, az előélete nagy hatással van rá. Lehet hogy pl agresszív, vagy nagyon félős. De ha kölyökkutyát választasz akkor ez nem nagyon áll fent. Arról nem is beszélve hogy többb kutyaiskolában menhelyi kutyákat kedvezményesen taníthatsz, sőt van nekik valahol ingyenes rehabilitáció.

2010. febr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekünk staffink van,szerintem a hírükkel ellentétben a világ legkedvesebb kutyái,mind felnötekkel,gyerekekkel egyaránt...Nagyok okosak,és szerintem könnyen tanulnak. Más kutyákkal viszont lehetnek gondok,arra azért oda kell figyelni!

2010. febr. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem első kutyának ne terriert vegyél. Nézd át a fajták jellemeit és ne azért válassz egy kutyát, mert izmos, hanem azért mert ő illik a te életstílusodhoz. Van erről egy jó viedósorozat, ha van egy kis időd nézd meg: [link] A menhelyi kutyus jó ötlet, de a staffinak keménykezű gazdira van szüksége. Mivel első kutyád lenne és lehetséges hogy lesznek olyan tulajdonságai (pl agresszió más kutyákkal szemben, hangos zajoktól való félelem), amit egy tapasztalt kutyásnak is nehéz kinevelni belőle. Azért nem azt mondom h biztos hogy nem, mert ha előtte megfelelően utánaolvasol, felkészülsz, jártok majd suliba, boldogulni fogsz. :) Mielőtt hazahozod a kutyust olvasd el ezt a könyvet: ***** nagyon jó, szerintem a legjobb kutyanevelési könyv. Nem alkalmaz verést, kényszerítő módszereket. Sok sikert a kutyidhoz :)

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem is Terrier hozol menhelyről , akkor másikat de ha lehet inkább menhelyről hozzál , hidd el nagyon hálásak és ezzel nem csak 1 hanem 2 életet mentesz meg :)

Bár nekem nem is egy Staffim van , ajánlom neked imádnivaló kutyák ! Akkor ennyiből senki ne hozzon menhelyről mert azok a kutyák lelkileg sérültek ??

Nem hogy segítenék a munkánkat még hátráltatják is !

Hidd csak el , a tenyésztőtől vásárolt kutya is a fejedre nőhet , nem is akár hogyan ...

2010. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

első kutyának semmiképpen ne staffordshiret! Erős domináns fajta, gyenge, kezdő kezében baj is lehet belőle. a menhelyi kutyák jó része kerül vissza mert otthon derül ki h van vmilyen viselkedészavara. Menhelyi kutyával különösen nehezebb kezdő kutyásnak, le kell küzdeni az elején sok problémát, akadályt.

Szép dolog menhelyről befogadni, de csak tapasztalt kutyás vállalja be. Sokan reklámozzák h mindenképpen menhelyről fogadjon be mindenki, hogy egyel kevesebb gazdira váró kutyus legyen, de reálisan kell gondolkozni.

2010. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%

Jajj, a staff egy energiabomba, széttépi a lakást, nem elég neki a séta, udvar kell ahol tombolhat vadállat módjára. és kezdőnek nagyon nem való.

Meg menhelyi kutya se való kezdőnek.

2010. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!