Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ne haragudjatok, hogy megkérde...

Ne haragudjatok, hogy megkérdezem, de itt MINDENKINEK törzskönyves, agyoniskoláztatott világbajnok kutyái vannak, hogy csak az a jó? Miért van ez? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Az olcsóbb táptól megfog dögleni (pedig ez az olcsóbb táp 10 éve olyan népszerű volt, mint most pl. : a Royal Canin), meg hogy ha nincs meg az összes létező szűrése a szülőknek a kutya az első adandó alkalommal el fog pusztulni.

Hozzáteszem, hogy a saját kutyám teljesen egészséges, nagyszülei mind törzskönyvesek voltak, a szülei már nem. Magamtól tanítottam meg mindenre, amire kellett.

A szüleimnek volt egy hamisított törzskönyves staffordjuk, soha semmi baja nem volt az olcsó tápokkal, a betegségek se érték el.

A nagyszüleim 40 éven keresztül tartottak kutyát, azok között talán 2 volt törzskönyves, ismerősöktől kapták mindig ajándékba a kölyköket.

Apropó... A menhelyi kutyáknak sem biztos, hogy szűrve voltak a szüleik, sőt tk-juk sincs. Akkor ők is ki fognak purcanni???



2015. febr. 20. 18:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
22%

a farkast azert domesztikaltak h vedje a teruletet nem azert h kiallitasokra vigyek es bohocot csinaljanak bElole ami nem hiszem h jot tesz a kutyanak:)

Es regen se volt tk megis megvoltak az elodeink a hazuasitott vadAllataikkal :)

2015. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vagyok tenyésztő, szimplán egy állatvédő, de azt tudom, hogy míg a szaporító nagy ívben letojja milyen betegségei vannak a kutyának, a tenyésztő gondosan válogat, szelektál, kivizsgáltatja a kutyáit, és nem él meg egy alomból, mivel baromi sokba kerül egy alom felnevelése. De egy magadfajtának ezt hiába is magyaráznám.
2015. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
:DDD
2015. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Befogadott kutyáim vannak, akik nem szűrt szülőktől származnak, rágom is a körmöm, hogy a staffimnak ne legyen dp-je vagy a másik két kutyámnak bármi olyan rejtett betegsége, amit ki lehetett volna szűrni, ha tk-s kutyát vásárolok. Ettől függetlenül imádom a kutyáimat, nem sz-rral etetem őket, mert megérdemlik, hogy normális, minőségi ételt kapjanak. Olyan ostoba és gerinctelen meg sosem lennék, hogy egy kétes eredetű kutyáért még pénzt is adjak, egy szaporító mocskos pénzszerzési módját támogassam.
2015. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

én azt csinálnám, ha rajtam múlna, hogy aki nem tudja igazolni, hogy szűrt, törzskönyves, ha a fajtastandard kéri, munkavizsgás(!!) kutyák kölykeit árulja, annak ingyen kelljen adnia.

Rögtön kiszelektálódna a sok szaporítós és küllemtenyésztett kutya, és csak a java maradna meg.

2015. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!