Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ne haragudjatok, hogy megkérde...

Ne haragudjatok, hogy megkérdezem, de itt MINDENKINEK törzskönyves, agyoniskoláztatott világbajnok kutyái vannak, hogy csak az a jó? Miért van ez? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Az olcsóbb táptól megfog dögleni (pedig ez az olcsóbb táp 10 éve olyan népszerű volt, mint most pl. : a Royal Canin), meg hogy ha nincs meg az összes létező szűrése a szülőknek a kutya az első adandó alkalommal el fog pusztulni.

Hozzáteszem, hogy a saját kutyám teljesen egészséges, nagyszülei mind törzskönyvesek voltak, a szülei már nem. Magamtól tanítottam meg mindenre, amire kellett.

A szüleimnek volt egy hamisított törzskönyves staffordjuk, soha semmi baja nem volt az olcsó tápokkal, a betegségek se érték el.

A nagyszüleim 40 éven keresztül tartottak kutyát, azok között talán 2 volt törzskönyves, ismerősöktől kapták mindig ajándékba a kölyköket.

Apropó... A menhelyi kutyáknak sem biztos, hogy szűrve voltak a szüleik, sőt tk-juk sincs. Akkor ők is ki fognak purcanni???



2015. febr. 20. 18:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem erről van szó!

Sokan fajtatiszta kutyát akarnak, aminek ára van, amit nem akarnak megfizetni, inkább megveszik az olcsó hamisítványt. Ezzel a szaporítást támogatják, mikor a menhelyről is hozhatnának.

Nekem is törzskönyves a kutyám, mégis önkénteskedem menhelyen, segítek állatok mentésében, viszek nekik kaját is. Csak a szaporítás, és a szaporítóktól való vásárlás szúrja a szemem, mikor tele vannak a menhelyek, és sokkal jobb megmenteni egy gyepis kutya életét. Ráadásul sose lehet tudni, mi baja egy szaporított kutyának, nem voltak-e a rokonai testvérek, stb...

10 éve egyébként nem fektettek akkora hangsúlyt a kutyák vitamindús táplálására, mint ma. Nem véletlenül vannak prémium tápok, és nem véletlenül találták ki a nyers etetéseket sem (BARF és PREY)

2015. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%

Ja es ne felejtsd el ivartalanitani! Az osszes gyakoris profi kutyatarto es tudjak mi kell a kutyadnak! Es azt is tudjak milyen korulmenyek kozt elszmeg azt is h marpedig te szeretned szaporitani a kutyadat!

Csokit se adj neki mert megdoglik tole! Valoszinu a 14 eves ir terrierem ( torzskonyves, tobbszoros bajnok szuloktol) kiskora ota szerette a csokit es biztos csak kepzelegtem h megelt 14 evet!


Imadom ezt a sok hozzaerto embert :) majd ok megmondjak h legyen! Olyanok,akik max tvben lattak KUTYAT,az is a frakk volt!

2015. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%
De kinek mi koze ahoz h mit csinal a masik ember szaporit e vagy sem..lehet szavazni biztos van vmI netes szavazas v konkretan ilyen forumokon duhongeni, de nem itt kellene ahol nem velemenyt/allaspontot kernek hanem ertelmes valaszt!
2015. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Amúgy félreértés ne essék, én is szeretnék kutyát tenyészteni (ha lesz rá elég pénzem és időm), de azért a szerencsétlen többi kutya.. A szaporított kutyák NEM TEHETNEK RÓLA, hogy szaporítottak.

Amúgy a csokit az én kutyum is szereti. A tejcsokiban alig van kakaó, ha megenne 5 táblát, akkor lenne csak baja tőle maximum... (kistermetű, tehát a nagyobbaknak még annyi se biztos, hogy megártana)

2015. febr. 20. 18:31
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 2 utcán talát, fogalmam sincs miféle keverék kutyám van. De attól még igenis évete viszem őket oltatni, minőségi táppal etetek, megadok nekik mindent, hogy jó sokáig velem lehessenek. Nem a kutyáimon spórolok. Az állatorvosom szokta mindig ezt mondogatni: a kutya nem panaszkodik, a kutya tűr...
2015. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

1) A törzskönyves meg a nem szaporítós nem ugyanaz. Odafigyeltél ugye arra is, hogy miért gáz szaporítókat támogatni, és miért igyekszünk ettől mindenkit eltéríteni? Az örökbefogadott kutyákkal semmi bajunk nincs, kizárólag a kutyák kihasználásával, az örökletes betegségek potenciális terjesztésével és a hasonló, a kutyákra ártalmas dolgokkal van problémánk. Magyarul a szaporítókkal.


2) Nem mindenkinek kell kutyaiskola, de aki nem bír a kutyájával, annak igen, mint ahogy kardiológus sem az egészséges embernek kell, csak a szívbetegnek.


3) Az vagy, amit megeszel. Ha te is egész életedben préselt szeméten élsz, megnöveled a lehetséges betegségek kockázatát. Nyilván nem okoz a mérsékelten rossz kaja semmit, de ha a szervezet nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, illetve nem a megfelelő mennyiségben/minőségben kapja meg, akkor hajlamosabb lesz betegségekre, ezért ha lehet, ne kockáztasson senki.


4) Attól, hogy vannak kivételek, még igenis létezik a kockázat, ami a szaporított kutyákkal jár. Nem fog rögtön "megdögleni" (elpusztulni, így mondjuk szépen), de tényleg nagyobb az esélye a súlyos/halálos/drágán kezelhető betegségeknek. Mivelhogy ezek egy része kivédhető a megfelelő szűrésekkel, és jó tenyésztő ki is védi őket.


5) A menhelyi kutya sincs szűrve, de az ő befogadásával már nem járulsz hozzá ahhoz, hogy bárki otthon szaporítgasson ész nélkül, hiszen nem szabadítod meg kölyöktől a kölyökgyártót (már megtette más, amivel visszamenőleg értelemszerűen nem lehet mit kezdeni), és főleg nem adsz neki pénzt azért, hogy ezt a gyalázatos tevékenységet folytassa.


De komolyan, miért kell ezt kéthetente elmagyarázni? Ennyire nehéz megérteni, hogy a szaporítás etikátlan, veszélyes, ártalmas dolog? Meg hogy a kutyákkal semmi bajunk, csak azzal, hogy emberek nem veszik észre, hogy ez gáz? Annyi helyről lehet kutyát szerezni, miért kell pont a lehet legrosszabbat választani, és még pénzt is adni érte?

2015. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
És még egyszer: egyetlen kutyával sincs bajunk, akár szapis, akár nem, akár húst eszik, akár chappit. A felelőtlen emberekkel van bajunk, de velük nagyon sok.
2015. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

akumi!

Az első dologra, amit leírtál, csak annyit mondok, hogy TUDOM, mi a különbség a szaporító és a tenyésztő között, nem most jöttem a falvédőről.

És én nem is támogatom a felesleges szaporítást. Viszont! Úgy vettem észre, hogy a belvárosi embereknek.. Hogy is fogalmazzak.. Mondanám, hogy igényük van rá, de ez így nem hangzik épp a legjobban. Az utcán, mikor a kutyámat sétáltatom, rengetegen kérdezik, eladó-e, hol vettem, meg hogy ha lesz kölyke, kaphat-e... Na most.. Én erre már nem mondok semmit.

2015. febr. 20. 18:42
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Kedves hármas!

Nem magánügy, mert állatkínzásnak minősül, és nyilván nem te fogod menteni azokat a kutyákat a szaporítókról, azokról nem is beszélve, akiket a betegségük miatt a "gazdájuk" kidobott az utcára, mert olcsó kutya kellett, de a betegségekkel nem számolt!

2015. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

A szaporított kutyák NEM TEHETNEK RÓLA, hogy szaporítottak.


Ez így van, de akik megveszik a szaporított kutyákat, azok tehetnek róla. Mert amire igény van, azt terjesztik.

Csak arra nem gondol senki, hogy az a kutya ellik 4-5 kiskutyát, el tud belőle adni 2-3 kiskutyát. Na mi lesz a maradékkal, ha már kinő abból a korból, hogy megveszik mert cuki? Hát bekerül a menhelyre. Következő tüzelésnél jönnek az újabb kicsik és a szaporítót nem fogja érdekelni mennyit tud belőle eladni. És tudod csak jobb esetben kerülnek menhelyre a fölös kutyusok. Rosszabb esetben az utcára dobja, legrosszabb esetben meg megöli. Mert hasznot úgysem hoz.


És engem ilyenkor esz a méreg, mikor szapis kutyák zsákba kötve kidobva elhagyatott részen.


Tehát én nem csak az egészségükön problémázok, hanem azon, hogy mi történik a fölös kicsikkel.


Vagy mikor keverék kiskutyákat adnak el fajtatisztának. Aztán mikor nő, akkor veszed észre, hogy nem olyan amilyennek kellene. Akkor nem lenne helyesebb ingyen befogadni menhelyről, mint 20-30-40-50ezer forintért megvenni?

2015. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!