Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ne haragudjatok, hogy megkérde...

Ne haragudjatok, hogy megkérdezem, de itt MINDENKINEK törzskönyves, agyoniskoláztatott világbajnok kutyái vannak, hogy csak az a jó? Miért van ez? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Az olcsóbb táptól megfog dögleni (pedig ez az olcsóbb táp 10 éve olyan népszerű volt, mint most pl. : a Royal Canin), meg hogy ha nincs meg az összes létező szűrése a szülőknek a kutya az első adandó alkalommal el fog pusztulni.

Hozzáteszem, hogy a saját kutyám teljesen egészséges, nagyszülei mind törzskönyvesek voltak, a szülei már nem. Magamtól tanítottam meg mindenre, amire kellett.

A szüleimnek volt egy hamisított törzskönyves staffordjuk, soha semmi baja nem volt az olcsó tápokkal, a betegségek se érték el.

A nagyszüleim 40 éven keresztül tartottak kutyát, azok között talán 2 volt törzskönyves, ismerősöktől kapták mindig ajándékba a kölyköket.

Apropó... A menhelyi kutyáknak sem biztos, hogy szűrve voltak a szüleik, sőt tk-juk sincs. Akkor ők is ki fognak purcanni???



2015. febr. 20. 18:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9!

Mindig is lesznek hulye emberek, de ahoz nem kotelezo szaporitonak lenni h hulye legyel. Van aki harcoltatja a kutyajat szoval hulye.. Ez ellen nincs mit tenni.

En kutyamnak is minden oltasa megvan es figyelem az egeszseget, de mivel en kutyam, en nevelem, nem egy gyks hulyere fogok hallgatni az ugyben.

3as voltam

2015. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem csak a "világbajnok, törzskönyves, agyoniskolázott" kutya a jó.

A cél az lenne, hogy ne szülessenek felesleges kiskutyák. Persze ez utópia, mert sok helyen fognak születni keverék kutyák ezután is, amiket vagy agyoncsapnak, vagy vízbefojtanak, kidobnak az út szélére zsákba kötve vagy anélkül, jobb esetben találnak nekik gazdit, vagy menhelyen kötnek ki. Mivel ebből is van sajnos bőven, inkább őket kellene örökbe fogadni, ha valakinek nincs kimondottan igénye egy bizonyos fajtára.

Ha viszont fajtatiszta kutyát szeretne valaki, akkor igenis törzskönyvezett, normálisan tenyésztett kutyát vegyen, és ne olcsó, tk. nélküli fajtatisztának mondott kutyát. Utóbbiért felesleges pénzt kiadni, mivel ez esetben hivatalosan nem minősül fajtatisztának, akkor meg jobb ingyen vagy jelképes összegért örökbe fogadni.

Tehát a cél az, hogy ne legyen kereslet a szándékkal szaporított, de nem törzskönyvezett kutyákra, magyarul ezeket ne vegye meg senki, hogy ne érje meg a szaporítóknak kizsákmányolni a szukájukat, tönkretenni egy fajtát, és sok esetben beteges egyedeket legyártani. Természetesen nem a kutyák tehetnek ezekről a dolgokról, hanem az a sok idióta, aki nem fogja fel, hogy a nem tenyésztésre való kutyáját ivartalanítsa vagy minimum akadályozza meg, hogy szaporodjon, valamint az a sok másik idióta, aki megveszi a szaporítóktól a fajtatisztának kinéző tk. nélküli ki tudja milyen kölyköket, csak azért, mert az olcsóbb. Az emberek tehetnek minderről. Arról, hogy sok a nem kívánatos alom, kidobott, szenvedő, elhanyagolt, kóbor stb. kutya, és hogy a szaporítóktól vásárolnak, ahol a kutyák nem családtagként élnek, hanem csak pénzgyárosnak tartják őket.

Az, hogy valaki mondjuk RC-al etet, az már nem nevezhető tragédiának. Természetesen az olcsó táptól sem fog megdögleni, legalábbis éhen biztosan nem hal. De azért azt is vegyük figyelembe, hogy nem kötelező kutyát tartani. Ha valaki tart, akkor vegye figyelembe, hogy ez bizony nem kevés pénzbe kerül, és ha beteg, akkor ne itt sírjon, hogy nincs pénze állatorvosra, hanem legyen erre felkészülve. És úgy tartson mindenki kutyát, hogy az állatért és annak egészségéért felelősséget vállaljon, amibe beletartozik a normális kutyának való eledel (nem feltétlenül táp), az egészségügyi ellátás, testi és lelki jólét biztosítása.

2015. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém egy többgenerációs keverék a sintértelepről. Nem túl szép, de okos,ügyes, szolgálatkész, sportos. Nekem ennyi elég :D
2015. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét kutyám keverék. Egyiket sem vittem kutyaiskolába.


Az egyik fél éves, nagyon okos, könnyen tanítható, imádni való kutya.


A másik 3.5 éves azt találtuk, neki csak 1-2 dolgot sikerült megtanítani, mert nagyon nehezen tanul és könnyen felejt.


Tápot és húst is adok nekik, csirkét, kacsát felváltva.

2015. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a gyakori felesleges agresszió nem tetszik, hiába értek egyet azzal, hogy a szaporítás rossz. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy igaza van az így reagálóknak. Kiskutyához sokféleképp juthat az ember, egyáltalán nem biztos, hogy az történt, hogy ő tényleg megkeresett egy szaporítót és vett tőle egy kutyát. Anyámék a nyugdíjaskülönítménnyel pár hete a semmi közepén az erdőben találtak három újszülött kutyust egy dobozban túrázás közben, kb aznap tehették ki őket meghalni, mert nem hinném, hogy az éjjeli fagyot túlélhették volna. Hazavitték őket megmenteni. Ha jól tudom, eddig sikerrel, találtak nekik gazdit is. Na most ha közülük az egyik, aki mondjuk nincs tisztában azzal, mennyi itt az agresszív idióta, feltett volna egy kérdést a kicsik táplálásáról anélkül, hogy részletesen elmagyarázza a helyzetet, hát el tudom képzelni, mit kapott volna a mocskos szaporítótól a felelőtlen szemétig. Van itt jó pár ember, akiből ez már automatikusan folyik, nagyrészt feleslegesen. Ez nem értelmes felvilágosító munka, ez sima ostoba vagdalkozás. Arról nem is beszélve, hogy nem érzem ezt a dolgot, amit akumi említett, hogy a kutyával nincs semmi baj, csak a gazdát ekézik. Elmondanám, hogy akármilyen hülye a gazda, azért tesz fel itt egy kérdést, mert lehetőségeihez mérten jól szeretne gondoskodni a kutyáról és ha értelmes válasz helyett ezt az anyázást kapja, akkor az konkrétan a kutyának árt. A kutya már ott van, ha szaporítótól van, ha nem és segítséget igényel. A szaporítás elleni felvilágosításnak ott van értelme, ahol még nincs kutya és lehetőleg ott is normálisan, legalábbis nekem erre van igényem, nem az útszéli stílusra.
2015. febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem lehet vita tárgya, hogy csak a törzskönyves kutyát lehet e szaporítani, és csak a tk-es kutya egészséges e? A törvény világosan leírja, hogy tenyészteni csak a törzskönyves és egészséges kutyákat, macskákat lehet (hobby állatokra vonatkozik). Az összes többi törvénysértő. Véleményem szerint nem kell minden kutyának tk-esnek lenni, de amelyik nem az, azt nem kellene szaporítgatni. A családi kedvenceket meg ivartalanítani kellene. Előbb utóbb be is fogják tartatni ezt a törvényt.

Hogy milyen tápot eszik a kutya, azt teljes mértékben a gazda dönti el, na meg a kutya emésztő rendszere. Egy biztos, a jó minőségű táp mellett kevés vitamint kell venni a kutyának, hiszen benne van minden a tápban, amire szüksége van a kutyának. Nem fog elpusztulni a kutya a rosszabb minőségű táptól, de azért nem árt válogatni, hiszem választék az van bőven. Meg nekem nem mindegy, hogy milyen állagú kakit kell feltakarítanom.

A tk nélküli kutyáknál a másik nagy probléma, hogy sokszor a keverékeket is fajta tisztaként adják el. Lásd olx hirdetés: csivava mixek eladók, tüzelésük hamarosan várható. Ezzel az a bajom, hogy az utódokat valószínű fajta tiszta csivavaként árulták idáig. A szülőket nem tudja eladni fajta tisztaként, mert látszik, hogy nem azok, de majd jön egy másik barom, aki megveszi és tovább szaporítja őket csivavaként.

Nem csak a tk-es és fajta tiszta kutyát lehet szeretni, és nem is kell minden kutyának tk, és nem kell minden kutyát iskolába vinni, de azért nem ártana ha minden gazda egy kicsit felelősség teljesebben állna hozzá a kedvenceihez.

2015. febr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 ödi2 ***** válasza:
100%

Tetszik a kérdés a válaszok többségével is egyetértek.


De valamitől mindig felforr a kuruc vérem és ez nagyon nem jó...

Ez az egy dolog,pedig a magyar mentalitás és hozzáállás. Ez a szaporító téma nagyon magyar,pedig tőlünk nyugatabbra is meglévő probléma,amin NEM PROBLÉMÁZNAK!

NEM támogatom,ellene vagyok és ha tehetem ,akkor MINDIG felszólalok ellene! DE! Amíg elismert,nemzetközileg ismert tenyésztő is a könnyű pénz reményében is lealacsonyodik egy ilyen szintre,addig nincs miről beszélni!

A nj kutyám mentett, amit már többször is leírtam és jelenleg egy csodálatos küllemű és jellemű kutya.

Erre megkeres ez a "tenyésztő" és felajánlja,h társuljunk! Nna,EZ a magyar mentalitás,amiért sok külföldi barátom,csodálkozó kérdéseire,csak lehajtom a fejem és szégyenlem magam!


Egyik kutyám sem tk-es,de kimelkedően képzett,tartásuk nem átlagos és fajta társaikat leiskolázzák,ha arról van szó...

Nem túlzok,ezek tények. De ehhez kell húsz év kiképzői gyakorlat,napi 3-5 óra foglalkozás és biztos anyagi háttér. Nem nagyképűségből írom,de egy nj és két sárhegyi költségei,havi szinten kb 55-70 ezer ft,orvosi költségekkel,úgy hogy még sohasem voltak betegek,mióta velem vannak!


Aki ismeretlen eredetű kutyát is elfogad,akkor menjen menhelyre,fajtamentőkhöz,stb,de NE egy felelőletlen, gátlástalan csalóhoz!


Pffff... Bocsánat,de ezt mindig leírnám,ha ilyen kérdés merül fel...:-)


A másik pedig,amitől kiakadok, pedig az én jobban tudom, de azért megkérdezem és ha nem azt gondolja, amit én, akkor egy ostoba lúzer...

ÉN sokszor nem részletezek tanácsokat,pontosan ezért...! Akit érdekel a tanácsom,megkeres privátban és ennyi...:-) Napi szinten kapok kérdést és eddig még senkisem reklamált...

És ennyi..., a többi csak hablaty...


Ez az ÉN SAJÁT véleményem.

2015. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
11%

Miert hibas az aki megvesz egy torzskonyv nelkuli kutyat?

Eltekintve attol h az elado magara kolti a penzt es nem erdemli meg, a kutya megerdemli h megmentsek! Akarcsak eGy menhelyrol hozna el, itt meg fizet is azert h megmentse a kutyat! Kitudja kihez kerulne vagy mivan ha nem sikerul eladni es agyoncsapjak! Most az a kutya tehet arrol h szaporitonal szuletett? Ugyanugy szereto gazdit var s nem tud arrol h o rosszabb helyzetbe vaN mint menhelyi tarsai mert erte penzt is kernek! Az emberi hulyeseg nem a kutya hibaja! Most ti azt bizonygatjatok h ne Vegyuk meg a mar megszuletett kolykoket a szaporitoktol. Attol azok a kolyKok mar megszulettek es elnek es ugyanannyi joguk van elni mint menhelyi tarsaiknak s sokszor rosszabb helyre kerulnek ( mert senki se vizsgAlodik utana) mint menhelyi tarsaik.

Igenis aki megteheti vegye meg a szaporitok kutyait-szamolva aztal h nem lesz fajtatiszta-nem azert h a szaporitot tamogAssa hanem azert mert azok a kutyak is erdemelnek rendes otthont! Az ingyen kutya kelendobb azt ugyis elviszik a menhelyrol. Nem hiszem h jotett kampanyolni x eletert x elettel szemben. Marpedig azt teszitek!

2015. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

" Miert hibas az aki megvesz egy torzskonyv nelkuli kutyat?" Mert ha megveszi, támogatja a szaporítást, aminek soha nem lesz így vége!


" Eltekintve attol h az elado magara kolti a penzt es nem erdemli meg, a kutya megerdemli h megmentsek! Akarcsak eGy menhelyrol hozna el, itt meg fizet is azert h megmentse a kutyat!" - Épp ez a baj, hogy fizet.


" Kitudja kihez kerulne vagy mivan ha nem sikerul eladni es agyoncsapjak!" - így is sok szaporított kutya kerül rossz helyre...


" Most az a kutya tehet arrol h szaporitonal szuletett? Ugyanugy szereto gazdit var s nem tud arrol h o rosszabb helyzetbe vaN mint menhelyi tarsai mert erte penzt is kernek!" Mi köze van a pénzhez kérésnek a szerető gazdihoz? Szerintem semmi. Nem tehet róla a kutya hogy annak született, és nem attól van rosszabb helyzetben, hogy érte pénzt is kérnek.


" Most ti azt bizonygatjatok h ne Vegyuk meg a mar megszuletett kolykoket a szaporitoktol. Attol azok a kolyKok mar megszulettek es elnek es ugyanannyi joguk van elni mint menhelyi tarsaiknak s sokszor rosszabb helyre kerulnek ( mert senki se vizsgAlodik utana) mint menhelyi tarsaik." - Pont ezért nem kéne szaporítani, mert ki tudja, hova kerülnek. Persze, menhelyes kutya is kerülhet rossz helyre, de ennek kisebb az esélye.


" Igenis aki megteheti vegye meg a szaporitok kutyait-szamolva aztal h nem lesz fajtatiszta-nem azert h a szaporitot tamogAssa hanem azert mert azok a kutyak is erdemelnek rendes otthont!" Olvasd el, mit írtam az első válaszban. Ezzel az állatkínzást és a szaporítást támogatják. Amíg van szar, addig lesz légy is.


" Az ingyen kutya kelendobb azt ugyis elviszik a menhelyrol." - Akkor miért vannak dugig a menhelyek?


" Nem hiszem h jotett kampanyolni x eletert x elettel szemben. Marpedig azt teszitek!" - Akkor mit csináljunk? Ölbe tett kézzel várjunk, míg tönkreteszik a fajtákat, és folytatják az állatkínzást?


Az a baj, hogy az emberek nem látják be, hogy ez probléma. A menhelyek tele vannak édes, imádni való kutyákkal, akik gazdára várnak, de nem kellenek senkinek, mert büdösek, koszosak, és nem fajtatiszták. Pedig ha csak egyszer kimennének kutyát sétáltatni, és látnák a szomorú tekinteteket, másképp gondolnák.

2015. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
13%
Ez a te bajod hogy "tonkreteszik" a fajtat, mert hat egy tk nelkuli nem lehet olyan szereto mint egy tkel rendelkezo kutya! Ugye? Es ha tonkreteszik a fajtakat hujujj akk mi lesz nem kerhEt el a magadfajta 150 000et egy kutyaert? Ugyanugy tenyeszto szaporito egyre megy csak egyik penzehesebb mint a masik. Es igazad van iteljunk halalra tobb kiskutyat pusztan azert mert a vilagra jottek! Tudtam en h az ember egyaltalan nincs az evolucio csucsan, foleg a magadfajta penzehes fajta :)
2015. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!