Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kínai kopasz kutyáknak le...

A Kínai kopasz kutyáknak le szabad vágni a bajuszát?

Figyelt kérdés
Mert ugye a pofijukat nyírni szokták,csak nem tudom,hogy az nem baj-e,ha levágják a bajuszt.
2010. febr. 11. 23:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%
Na a 7:10-es elmondta a lényeget! Az nem gondozás ha az élettani dolgokat megváltoztatják a kutyán.Kihegyezik a fülét levágják a farkát lenyírják az érzékelőjét.A kutyák köszönik nem kérnek az ilyen gondoskodásból!
2010. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%

"Szóval okoskodj máshol"


Ilyen a buta ember!Akkor mi a fenének kédeztél ha a biológiailag igaz tanácsot nem akceptálod?

2010. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
most mi van? nyirjátok a meztelen kutyát? szóval nem is lenne meztelen, csak leborotváljátok? te jó ég :D amúgy nem fagy meg ilyen hidegben kint?
2010. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

Mindenkinek, aki nem ért a fajtához.

Alapjában véve 2 fajta kopasz kutya van, a meztelen, és a szőrös, vagyis powder puff.

A meztelennek pedíg 3 szőrváltozata , a true, a medium, és a hairy hairless.

A médium, és a hairy meztelenkéknél kell a rendszeres nyírás, hogy csak a fejükön, lábukon, és a farkukon legyen szőr.

Nem kötelező persze, ha szereted, hogy összevissza szőrcsimbókok lógnak a kutyádon.

Mindenkinek ajánlom a Piciri és O'Vamos honlapot, olvasgassák el a fajta történetét, gondozását, és ezután osszák itt az észt.

Aki nem ért hozzá, minek szól bele?

Tanácsot kért a kérdező, nem fikázást.

2010. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
" lenyírják az érzékelőjét" Ez olyan dolog,hogy ha nem vágják pl. az uszkár szőrét az úgy befílcesedik csomósodik hogy minden mozdulata fájdalmassá válik!Hiába van kifésűlve minden nap akkor is olyan lesz!Enyém nincsen télen megnyírva,minden nap kivan fésülve alaposan és mégis annyira vékonyszálú a szőre hogy mindig találok benne egy-egy apró csomót amit alig lehet kibontani!Elég ha megázik a hosszú bundája!Na meg a másik dolog!Élete végéig nő a szőre a pofáján lévő szőrpamacstól enni sem tudna meg talán levegőt sem kapna rendesen arról nem is beszélve hogy a szeme sem látszana ki és a fülébe is belenőne a szőr!A fűl+farok vágással én sem értek egyet de szőrét az olyan kutyának muszáj!
2010. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem gondolom, hogy a szaglás és a bajusz közt összefüggés lenne. Az enyémnek is le van nyírva az arca, máshol nem kell, ő gyárilag meztelen. Még is pontosan tudja, ha melóból hazajövök, hogy nem rég kaja volt a táskámban, vagy idegen kutyát simogattam. Akkor ezekszerint ne nyírjam a karmait se, mert a cirkáló radarjainak lőttek? Ezek minimális korrekciók, nem egyenlőek a csonkítással!
2010. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Annyit még én is hozzáfűznék, hogy sokan már csak rosszindulatból is belekötnek itt még az élő fába is.

Fajtákat nem ismerik, de mindenre ugranak.

Kíváncsi lennék, az agár tulajokat vajon az "éheztetés" miatt, a bulldog tulajokat meg a túletetés miatt b.xtatják-e?

2010. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Már megnyírtam a pofiját,és ma is éppen úgy szaglászik bajusz nélkül,mint tegnap bajusszal. Semmi baja nem lett tőle,és az ételt is megtalálja. Amúgy meg van egy kis különbség a bajuszvágás,és a farokvágás között,olyant nem tennék semilyen kutyával,az egész más. Ettől viszont tényleg nem lett baja. Köszi azoknak akik normális tanácsot adtak,és normálisan válaszoltak.
2010. febr. 12. 13:41
 19/19 A kérdező kommentje:
És aki nem ért hozzá,ne okoskodjon itt,hogy minek nyírják a kínai kopaszokat:D Azért,mert ahogy egy válaszoló is leírta már,nekem médium kutyusom van,és van rajt némi szőr,és ezt nyírni szokás...
2010. febr. 12. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!