Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám...

Mit tegyek, hogy a kutyám engedje, hogy belecsöpögtessek a fülébe?

Figyelt kérdés
Van egy egyéves közepes testű kutyám. Fülgyulladása van, és naponta kétszer kéne cseppentem a fülébe. Sajnos eddig minden próbálkozásom kudarcba fulladt. Nincs valakinek valami ötlete, hogyan csináljam? Én egy 67 éves nő vagyok, úgyhogy erővel nem megy (meg gondolom nem is célszerű).
2010. febr. 11. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Vondd el a figyelmét, játékkal, étellel!
2010. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld akkor, amikor alszik.
2010. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Harmoka ***** válasza:
78%
Pedig ha másképp nem megy valószínűleg erővel kell. Nekem egy németjuhászom van, ő sem szereti amikor csöpögtetek a fülébe, de csak úgy tudom megoldani, hogy oldalára fektetem, lazán rátérdelek az első két lába fölött, kicsit előrefelé kell húzni a fülét és, ha sikerült cseppenteni, kicsit hagyd a kezed a fülén, mert különben rögtön kirázza a füléből a gyógyszert. Én minden télen ezt játszom, nem szereti, de már egész jól megy. Ja és ezt mindig csak úgy tudom megcsinálni, ha egyedül vagyok, ha valaki még ott van a családból, akkor mindig elbújik mögé, amikor meglátja a gyógyszeres üveget. Egyedül viszont 2 pillanat alatt végzünk. Ne félj semmi baj nem lesz, ha egy kis erőt beleadsz, még tekintélyed is lehet előtte, ha tapasztalja, hogy nem az van amit Ő akar.
2010. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem lehet lefogni, mert semmi értelme.

a kutya megutálta a fülcsepp szagát, a doboz látványát.

én így szoktam:

vágtam egy 4×4 cm-es szivacsot.

ráfolyattam a szert.

a kutya evés után ,mikor elfeküdt magától , elkezdem simogatni a fülét, ( a kutyák imádják ha belenyúlúnk a fülükbe, persze csak ha nem fáj nekik )

aztán előveszem a szivacsot ( ha megérzi a szagát a fülcseppnek ,lehet hogy elmegy, de semmi gond utánna kell menni )lehet,hogy először a sarokban éred utol :)

aztán belenyomni a szivacsot a fülébe ,és ott megnyomkodni kicsit, aztán a másik fület is, majd utánna megmasszírozni a fül alatti részt,ahogy a leírásban is szerepel.

ezt minden nap megismételni,és minden ilyen után dícséret,és jutifalat.

így később egy kellemes élménnyel köti össze a kutya a fülcseppet= fülmasszázs-simi-jutalomfalat.

lehet ,hogy lassan megy ,de beválik !!

2010. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a kutyák általában jól motiválhatók étellel, játékkal: először ne cseppentsünk a fülébe, csak nyissuk ki a flakont, szagoltassuk meg vele, és rakjuk a füle közeléhez. Ha ezt nyugodtan eltűri, adjunk neki egy jutalomfalatot ( 1 szem táp, vagy a játéka egy pár percre) Ezt ismételjük mindaddig, míg a kutya össze nem köti a kettőt ( ha megengedi, hogy a flaska a fülénél legyen, azért jutalom jár) -így látja majd a kutya-. Következő lépésként közeledjünk a flaskával a füléhez, majd fogjuk meg a fülét. Ha ezt szépen tűri, jön is a jutalom. Következő lépésként flaska megszagoltatása (nyitott állapotban) utána lezárjuk a flaskát, közelítünk a füléhez, felemeljük a fülét, ( úgy ahogy tudnánk bele csepegtetni), és úgy csinálunk, mintha csepegtetnénk. Ha ezt jól tűri, ismét jutalom. Párszor gyakorolni kell ezt a kutyussal, de elég hamar megtanulják, utána pedig mehet élesben a dolog. Fontos, hogy csepegtetés előtt elhangozzon egy parancsszó, amit a kutya hozzáköt a dologhoz ( én kutyámnál az a "cseppentünk" szó volt).

Röviden, tömören ( így kellene véghez mennie): kutyus hívása a nevén, "cseppentünk" szó használata, flaska megszagoltatása, cseppentés, jutalom :)

Remélem, hogy érthetően leírtam.


Egy kutyakiképző

2010. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Én simán ráültem, másképp nem ment:)
2010. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!