Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korig lehet...

Mennyi idős korig lehet pároztatni a kutyát? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy 10éves kan spánielem, most vinnénk pároztatni egy 6éves spánielhez.. Ugye lehet még ilyen idős korban?

A másik kérdésem h ha születnek kiskutyák, és ugye adnak egyet, szukát v kant válasszak? Van itthon még a kan spániel mellett egy szuka ujfundlandi... És azért kérdezem mert elméletileg ugye két kan nem fér meg egymás mellett... De nemtom ez mennyire lenne igaz apa-fia esetben...

És ha szukát választok az jól ki jön majd a másik szukával? Náluk nincsenek ilyen gondok ugye?

Jah meg még van kérdésem a kutyák megtudják különböztetni a "családjukat"? Csak mert a spánielem minden szuka kutyára rámászik meg minden, és ha kis szukát hoznánk akkor ugye rá nem mászna?:D Csak mert egyik isminek is ilyen kutyája volt h a szuka kutyának a kan kölykétől született egy kölyök... Szal ilyet nem szeretnék... Ezért nemtom milyen fajta kiskutyát válasszak majd?


2010. febr. 9. 19:00
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Kössz mindenkinek az értelmes és néhol értelmetlen válaszokat! Párat kiemelnék!

21.18: Köszi a válaszodat az első normális válasz! Végre arra tudnak válaszolni amit tulajdonképpen kérdeztem nem ezer felé terelni a témát!! És nyugi én felfele pontozlak:)

14.17: Anyád az állatgyűjtő te ökör esetleg! Azért be*szarás h azért mert saját kutyát akarok a mostanitól, állatgyűjtőnek mersz titulálni!!

15.58: Kössz kedves nem kell biosz tanárhoz mennem elég sokat tudok bioszból, ugyanis abból emeltszintűztem 2éve!! De veled nem állok le vitázni feleslegesen!

17.15: Erről beszélek én is, ez most olyan mint h egy 35év feletti asszony szülne.. Mi a francért nem lehetne?? Meg ott vannak az idős hapsik 50év körüliek még mindig tudnak gyereket csinálni ráadásul semmi bajuk a gyerekeknek!


Végezetül annyit mondanék h esetleg ha ideírtok arra válaszoljatok amit kérdezek. És mégvalami h ennyi erővel h majdnem mindenki jött azzal h menhelyről vegyek kutyát, ennyi erővel akkor senki ne szüljön sohatöbbet saját gyereket, mindenki menjen árvaházba azt onnan fogadjon örökbe, úgyis sok az árva gyerek!!!! Kb ugyanez a helyzet a kutyáknál is, ha én sajátot akarok akkor azt fogok és nem menhelyről. A sok leszavazó ember meg majd ha akar gyereket akkor ne szüljön mert sok ígyis a gyerek már! Majd akkor magyarázzátok h minek saját ott a sok árva....

2010. febr. 10. 18:56
 22/32 A kérdező kommentje:
Jah és mellesleg nem az volt a kérdés h jobb e menhelyről kutyát hozni vagy inkább saját!
2010. febr. 10. 18:58
 23/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, hogy minek jössz ide kérdezni, ha már úgyis eldöntötted, hogy hülyeséget csinálsz? Igen, jogod van hülyeséget csinálni, jogod van hülyének lenni, és látom, élsz is eme jogoddal. (Na jó, ezt betudom a fiatal korodnak, hamár emelt szinten érettségiztél, nagyjából behatárolható az életkorod is.) Mellesleg az emelt szintű bioszoddal kitörölheted, mert ezekszerint kb. annyit is ér.

Az árva gyerekeket ne keverd bele, más kategória, ráadásul nagyságrendekkel kevesebb van belőlük, mint gazdátlan kutyából (másfél millió kóbor kutya az országban).

2010. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
77%

Na hasonlíts a gyerekeket a kutyákohz, gyerekeket védik szabályok törvények, állatokat semmi. És gyerekből 1, esetleg 2 születik míg egy kutya allom 4-5-6 kölyök (számolgass hogy melyikből van több...) És többen válaszoltak a kérdésedre hogy egy 6 éves szuka és egy 10 éves kan már nem igazán alkalmas, megpróbálhatod, de lehet összem sem jön. És igen van jogod saját kiskutyára vágyni, akkor tesség szépen utána járni, elmenni szűrésekre kereseni egy megfelelő szukát és akkor áldásom rátok, de az hogy mikor közeledik a vég elkezdesz pánikolni hogy jaj hát te belőle akarsz egy részt... És ha talán 6 kölyök születik mi lesz az 5 másikkal? Gondolom csak biztos helyre,ivartalanítási kötelezetséggel adod tovább őket hogy véletlenül se kerüljenek se ők sem az esetleges kölykeik menhelyre.

Tehát pl. ha az alomba egyetlen szuka is akit nem ivartalanítanak időben:


"Nézzük meg, hogy egyetlen szuka kutya és annak leszármazottai hat év leforgása alatt hány utódot hoznak a világra. Évi két tüzeléssel és szaporulatonként 3 egyeddel számolva az alábbi összeg jön ki:



1

3 1 év múlva

9

27 2 év múlva

81

243 3 év múlva

729

2187 4 év múlva

6561

19683 5 év múlva

59049

177147 6 év múlva

-----------------------------

Összesen 265 720



Tehát egyetlen kutyából kiindulva, ha minden állat csak három utódot nemz, ez összesen több mint 260 000 kutya. És általában nem három kölyök születik!"


forrás: [link]


Jogodban áll eldönteni vállalod-e ezt a felelőséget, megéri-e a te kicsinyes vágyad hogy nőjjön a kidobott kutyát létszáma, de nekünk is jogunkban áll figyelmeztetni és kérni hogy ne tedd, mert ez csak és kizárólag neked jelentene valami örömet, úgyanis a kutyáknál ez egy ösztön, egy ilyen összeragadás sokszor fájdalommal is járhat, és a szűlést sem élvezi a szuka, főleg ha 6 évesen kezdi. És mivel a kutyáknak nincsenek szűréseik lehet hogy a kölykök betegek lesznek, és a 10éves kanoddal az útodját is temetheted elég hamar...

Mikor az ember kutyát vállal jól tudja hogy az csupán 10-15 évre szól, és mikor közeledik a vég nagyon fáj, hidd el tudom én most vesztettem el a kutyámat akit még a 13. szülinapomra kaptam, annak idején én is eljátszodtam a gondolattal hogy milyen jó lenne tőle egy utód de persze gyorsan rájöttem hogy ahhoz hogy ez jól süljön el sok pénz és energia kell, nem csak összetenni két helyes kutyát. Meg aztán a kutya halál utána, mindennap szemebesülni az útoddal aki bár hasonló de még sem Ő. A 10 éves kutyád már így is szép kor megélt, és még egy kis szerencsével hátra van neki 4-5-6 szép év. Koncentrálj rá, ő is érzi a öregséget, vigyázz rá és szeresd, és ha eljönn az idő enged el, és fogadj a helyére egy mentésre váró kutyust...

2010. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
65%
Azért a vélt vagy valós jogait nagyon tudja mindenki emlegetni, csak amikor előjön a felelősség vagy a kötelesség kérdése, akkor lapít mint sz@ar a fűben... :(
2010. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
31%
Kedves kérdező, engem úgy leszavaztak hogy azt else hinnéd:DDD, de komolyan megérte, elegem van a sok tenyésztőből amit itt írnak, arra egyik sem gondol, hogy csomó olyan ember van aki vesz egy szép kutyát törzskönyvel, vagy anélkül, aztán meg fedezteti, akkor most hol a felelősség, akkor a menhelyi kutyák hány százalékát köszönhetjük a tenyésztőknek? Úgyhogy a sok tenyésztő kutyáját ugyanúgy fedeztetik tovább ha tetszik ha nem. Ebbe bele kell törődni. HA meg ivartalanítva adnák a kutyát a fele nem fogyna el nekik, mert sokan tényleg csak azért veszik, mert majd ellik oszt jön a pénz. Lehet leszavazni újra:)
2010. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
81%

1. Tenyésztő nem ad törzskönyv nélkül kutyát, az a hozzátok hasonló szaporítókra jellemző.

2. Tenyésztő minden esetben szerződéssel ad kutyát, amiben kitér az elvárt tartási körülményekre és az elletéssre is.

3. A tenyésztő rendszeresen ellenörzi (legalább telefonon), hogy mi van a kutyáival, és ha kiderül, hogy szaporítók kezére került, vagy esetleg kidobták, menhelyen van, akkor a szerződés értelmében intézkedik és magához veszi a kutyát.

4. Szerintem a nektek válaszolók nagy része nem tenyésztő, csak egyszerű gazdi. Én sem vagyok tenyésztő, nem is akarok az lenni, mert látom, hogy micsoda pénzek mennek rá erre e hobbira és nekem nincs erre pénzen. Az viszont felháborít, és nem tűröm szó nélkül, ha a nagy gondal tenyésztett és hozzáértően szelektált fajtatiszta kutyákat a hozzátok hasonló senkiházik tönkre akarják tenni!

2010. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
63%
A "kutyagyűjtő" azért merült fel egy másik válaszolónál, mert gondolom ő is kíváncsi rá, hogy melyik menhely a tiétek, ahogy írtad. Ugyanis vannak a felelős- és a kutyagyűjtő menhelyek. Nektek van egyáltalán menhelyetek vagy csak úgy írtad?
2010. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
12%

Kedves tegnap 21:10-es, ezt írod a kérdezőnek:

"Jogodban áll eldönteni vállalod-e ezt a felelősséget"


Igen, jogában áll. De ezt nem respektálja a sötétzöldek osztódással szaporodó siserehadja, aki itt kering, mint héják az avaron, kire csaphatnak és okíthatják ki azt, aki saját kutyát szeretne.

Te csak gyűjtsd a kóborló állatokat, ha erre érzel elhivatottságot, jogodban áll.. Vagy lehet, mégsem?:(

Ebben nem vagyok biztos! Ha a kedvencem kiszökne egy postás által nyitva hagyott ajtón, s két hét múlva egy menhelyen találnám ivartalanítva, hát bizony nem tenné zsebre az a sötétzöld, aki ezt tette vele, mintegy jócselekedetként. Lehet kimiskároltatnám őt is.

2010. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Olyan biztos vagy te abban, hogy a menhelyek két hét alatt ivartalanítanak minden kutyát? Etetni sincs pénzük őket, nemhogy az ivartalanításra. Esetleg az örökbeadási szerződésben kiköthetik az ivartalanítást és majd az új gazdi megcsináltatja. A fajtamentőknél már nagyobb a valószínűsége, hogy ők eleve ivartalanítva adják örökbe a kutyát, viszont ők sem kapásból azzal kezdik, hanem előbb igyekeznek megtalálni az eredeti gazdit.
2010. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!