Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korig lehet...

Mennyi idős korig lehet pároztatni a kutyát? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy 10éves kan spánielem, most vinnénk pároztatni egy 6éves spánielhez.. Ugye lehet még ilyen idős korban?

A másik kérdésem h ha születnek kiskutyák, és ugye adnak egyet, szukát v kant válasszak? Van itthon még a kan spániel mellett egy szuka ujfundlandi... És azért kérdezem mert elméletileg ugye két kan nem fér meg egymás mellett... De nemtom ez mennyire lenne igaz apa-fia esetben...

És ha szukát választok az jól ki jön majd a másik szukával? Náluk nincsenek ilyen gondok ugye?

Jah meg még van kérdésem a kutyák megtudják különböztetni a "családjukat"? Csak mert a spánielem minden szuka kutyára rámászik meg minden, és ha kis szukát hoznánk akkor ugye rá nem mászna?:D Csak mert egyik isminek is ilyen kutyája volt h a szuka kutyának a kan kölykétől született egy kölyök... Szal ilyet nem szeretnék... Ezért nemtom milyen fajta kiskutyát válasszak majd?


2010. febr. 9. 19:00
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Hát képzeld el h lenne mindnek gazdája ugyanis a szuka spániel gazdájának van jó sok kutyájuk mert imádják őket!! És mi ez a hülyeség h agyatlanul szaporított kutyák között?! Mióta van a spániel agyonszaporítva??? Esetleg a yorkshire meg ilyen kis ölebek agyon vannak! Mellesleg van neked spánieled h annyira tudod h huu de dilisek??

Most gondold már végig téged "ivartalanítanának"!! Télleg nem kínzás, áhhh, főleg amiket leírtam h nem egy kutyánál tapasztalni lehet h visszahúzódóbb és kedvtelen meg fél nagyon!! És attól h akarok saját kutyát még nem kéne azzal jönni h hülye vok én ott a menhely stb!!!!

2010. febr. 9. 21:12
 12/32 anonim ***** válasza:
24%
Besz...ás mindenki ezzel a menhelyes dologgal jön, megértem a kérdezőt hogy a saját kanjától kell neki kiskutya. Meg akkor a tenyésztők, akik tökéletes párosításból csinálják a tökéletes kiskutyákat, azok se csináljanak kiskutyát még van a menhelyen kutya, menjen mindenki menhelyre akkor és kész. Valaki kérdez valamit a kutyáról, ha nincs törzskönyv meg szűrések akkor már a gazda sem ember. Kérdező te meg ne foglalkozz semmivel engedd egymásra őket és kész:), de lefoganak szavazni de megéri:DDD
2010. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Hajtogasd csak a hülyeséged, de még ha el is tekintünk a szaporítosdi résztől, értsd már meg hogy egy 10éves kant és egy 6 éves szukát nem szabad pároztatni, lehet hogy nem is jön össze nekik, de ha még is akkor is nagy eséllyel "selejtes" kölykök lesznek, elöbb kellett volna erre gondolni, elvégezni a megfelelő szűréseket, keresni egy szintén törzskönyves, szűrt 2-3éves szukát.

És áruld már el melyik a ti menhelyetek?

2010. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Akiteki ***** válasza:
78%

Hihetetlen, hogy ennyi korlátolt ember van köztünk!

Akkor voltál menhelyen, mikor én Koreában!

Minden menhelyi kutya úgy kezdi, hogy "Jajhát, mindegyiknek tuti gazdája lesz"

Biztosan az ufok hozzák a sok kóborkát.

És rögtön sikerült az ivartalanításra is visszavágni, szerinte nagyon frappánsan, csak az a baj, hogy naponta halljuk ezt a primitív beszólást a hasonló mentalitású szaporítópalántáktól.

Szomorú, de úgysem fogjuk megakadályozni. Csak reménykedünk, hogy a 10 éves kannak nincs már normális spermája, jó esetben üres marad a szuka.

2010. febr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
73%
Miért nem érted meg, amit az előttem szólók írtak? Nagyon szép dolog, hogy szeretnél valakit, aki emlékeztet a spánieledre. Na de nem érted, hogy nem biztos, hogy egészségesek lesznek a kölykök? Lesz mindnek gazdija, oké. DE! Tükörbe tudsz nézni, ha ellik az a szerencsétlen szuka 4-5 beteg kölyköt? El tdnád viselni a tudatot, hogy mondjuk egy kisgyereknek haza viszik az egyiket, megszereti, majd kiderül, hogy a kutyus egy genetikai hulladék? Én is imádtam a kan spánielemet, és most, mikor lehetőségem nyílt újra kutyát tartani, megpróbáltam felkutatni a leszármazottait, nem sikerült, hát vettem máshonnan egy sánielt. Minden nap eszembe jut róla az előző kanom, attól függetlenül, hogy nem rokonok. Imádom a mostani szukámat is, és értem, miről beszélsz, de szerintem marha nagy felelőtlenség lenne ilyet bevállalni. És ne is haragudj, de a 6 éves szuka gazdájának is lehetne annyi esze, hogy ebbe nem megy bele. Ha meg megvan a véleményed a dologról a válaszaink nélkül is, amihez makacsul ragaszkodsz, akkor minden kérdezel? Szaporíts, azt jól ellesznek a kölykök a családi menhelyen!
2010. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező?

Megtudhatjuk, hogy melyik menhely a tiétek? Azt írtad, hogy saját menhelye van a családotoknak.

2010. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen mentalitással legfeljebb állatgyűjtők lehetnek,az meg pszichés betegség.
2010. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
41%

HElló!

Nekem volt spánielem gyötrelmes egy kutya,van kutyám mostis meg lessz is de alap parancs feladatokat ül,marad figyel,fekszik,lábhoz ijeneket megtanitottam neki én is sok energiával de spánielnek nem lehetett!ja és ja ugye ismerik egymást a kutyák és nem ugorják be egymást mert unokája meg fia vagy lánya??ráadásul menhelyetek van ??Szerintem probálj meg alap biologoai órákat venni valami általános iskolai tanártól ő is elfogja magyarázni

hogy akkor is beugorja a ö nevezte el!!

2010. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
21%

első válaszolónak:

"10 és 6 éves kutyákat már nem lehet pároztatni túl öregek!"

Miért ne lehetne, ha egészségesek, s MINDEN MÁS FELTÉTEL is adott?

A kan 10 éves, a szuka 6. A spániel él 14-16 évig. Egy hat éves kistestű szuka miért lenne öreg? A kan meg ha bírja, tegye:)


Kérdezőnek:

Nem, nem ismerik meg a családi kötelékeket a kutyák.

Két szuka együtt tartása ideálisabb, mint két kané.

2010. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%

Egy rendes tenyésztő 6 éves szukát már nem pároztatt:

" A szukákat gyakorlatilag négyéves korukig évente egyszer, attól kezdve pedig esetleg kétszer pároztatjuk. Az idősebb - hat-hét éves - szukákat már lehetőleg ne vonjuk be a tenyésztésbe."


forrás: [link]

2010. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!