Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korig lehet...

Mennyi idős korig lehet pároztatni a kutyát? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Van egy 10éves kan spánielem, most vinnénk pároztatni egy 6éves spánielhez.. Ugye lehet még ilyen idős korban?

A másik kérdésem h ha születnek kiskutyák, és ugye adnak egyet, szukát v kant válasszak? Van itthon még a kan spániel mellett egy szuka ujfundlandi... És azért kérdezem mert elméletileg ugye két kan nem fér meg egymás mellett... De nemtom ez mennyire lenne igaz apa-fia esetben...

És ha szukát választok az jól ki jön majd a másik szukával? Náluk nincsenek ilyen gondok ugye?

Jah meg még van kérdésem a kutyák megtudják különböztetni a "családjukat"? Csak mert a spánielem minden szuka kutyára rámászik meg minden, és ha kis szukát hoznánk akkor ugye rá nem mászna?:D Csak mert egyik isminek is ilyen kutyája volt h a szuka kutyának a kan kölykétől született egy kölyök... Szal ilyet nem szeretnék... Ezért nemtom milyen fajta kiskutyát válasszak majd?


2010. febr. 9. 19:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%
10 és 6 éves kutyákat már nem lehet pároztatni túl öregek!!!! És gondolom nincsenek szűréseik a kutyáknak tehát még kevésbé sem szabad mert lehet hogy beteg kölykök lesznek, NE SZAPORÍTS, van elég kutya a menhelyeken!!! És igen a kan spánial rámászhat a saját kölykére ami egyenlő még több beteg kölyökkel és még több munkával az állatvédőknek! NAGYON SŰRGŐSEN IVARTALANITSD AZ ÖSSZES KUTYÁDAT!!!!
2010. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
NE SZAPORÍTS!!! Hogy miért?----> [link]
2010. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Igen de nekem az én kis spánielemtől kellene egy.... De mindegy ezt nem kezdem magyarázni... Am meg nemtom mert ugye a spánielem kicsi eléggé az ujfundlandimhoz, de mégis mikor rájön mindig megk*rja az ufundlandi lábát:D mivel mást nem ér fel... Szóval most ezért nem értem miért kellene ivartalanítani feleslegesen fájdalmat okozni... Egyik rokonom ivartalanította a kutyáját azóta olyan befordult lett a kutya meg kedvtelen...


Várom még a válaszokat!!

2010. febr. 9. 19:46
 4/32 anonim ***** válasza:
63%

A kanok általában egész életükben tudnak fedezi de ilyen korban már őket sem nagyon szokták. A szuka viszont már idős!

Két kan akkor fér meg egymást mellett ha jól neveled őket!

És nem tudja megkülönböztetni a családját, ugyanúgy verekedhet vele vagy ha szuka akkor befedezheti!

És igazuk van az előttem íróknak! Ne szaporítsd! Nézd meg mennyi kutya van a menhelyen, fajtatiszták is...

2010. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igen és imádom a kutyákat és állatvédő vagyok szoktam segíteni menhelyen is.. Csak az a baj h én most fogok menni továbbtanulni messzire el, és igazából tudom h már a spánielem se fiatal, és lehet el se hiszitek de egyszerűen ő a mindenem, és nem azt akarom h ha egyszer majd elmegy, legalább "vmi(jelen esetben vki" maradjon belőle... lehet ti ezt nem értitek...
2010. febr. 9. 19:52
 6/32 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam szal ha vmi történik vele és elmegy nem akarom h semmi ne maradjon belőle, és ez ha lenne kiskutyája olyan lenne mintha lenne itt még belőle vmi/vki... Tudjátok mint az Apja lánya c. filmbe... ok tudom h nem ugyanaz nem kell lehurrogni.. de ott is mikor mondja Ben Affleck h Gerthie-nek h "Te félig anyukád vagy... nagyon szeretlek...." :)
2010. febr. 9. 19:54
 7/32 anonim ***** válasza:
72%

Eljársz néha menhelyre és képes vagy ilyen kérdést feltenni?

Hát neked az a rengeteg szempár semmit nem jelent?

Oké, hogy te szeretnél 1 szem kölyköt, no de mi lesz a többivel?

Nézd végig az iwiwet, expresszet, beszélgess el egy-két igazi tenyésztővel, nézz körbe a menhelyeken, sintértelepeken, van másfél millió gazdátlan kutya az országban!!! A spániel mentés is tele, a fülükön is kutyák lógnak.

Azért, mert a kölyöknek a te kutyád lenne az apja, egyáltalán nem biztos, hogy a jellemét is örökölni fogja. Te a saját kutyádat akarod az újban látni, erre semmi garancia.

Egy 6 éves szuka - különösen, ha addig még nem volt fedeztetve - idős már az elléshez.

A te kutyádnak van törzskönyve, tenyészszemléje? Szűrve lett diszpláziára és PRA-ra? Mert ha nem, akkor semmiképp se vágj bele...

Nem kell több kutya ebbe az országba!!!

2010. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Már mindent leírtak! 6 és 10 éves kutyák már nem alkalmasak szaporításra!
2010. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
De igen tudom h ott az a sok szempár meg minden, de most attól h örökbe fogadok egyet, attól még marad 99999999 kutyus.... És ha esetleg tudnátok (bár honnan is) de van egy menhelyünk ami a családomé, és törődünk velük és jó sorsuk van, de azért haza nem hozhatjuk a 100000000.... Szal most....
2010. febr. 9. 20:52
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

Tudnod kéne,hogy tele vannak spániellel a enhelyek.

És ha születik mondjuk 8 kölyök(mondjuk ilyen idős szukánál ez nem valószínű),mi lesz a többivel?És ha beteg vagy ideggyenge kölykök lesznek?Spánielben nem ritka a dilis,főleg az ilyen agyatlanul szaporított kutyák között.

És mióta kínzás az ivartalanítás?Normális menhelyről eleve ivartalanított kutyát adnak csak örökbe.

Gondolkozz már!

2010. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!