Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben mi lenne a...

Ebben az esetben mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

4-en bérelünk egy panellakást. Az egyiknek van egy beagle tacskó keveréke. Kicsi, csendes, nem is lenne gond vele, ha ne pisilne éjszakánként be. Nem erőst törődik senki sem vele, mivel mindenki dolgozik vagy egyetemen van. A gazdája is éjszaka dolgozik, nappal alszik. A kutya naponta 20 percet ha van friss levegőn. De 8-ra megy dolgozni, leviszi a kutyát, hogy pisiljen viszont 11-re már a kutya bepisil (már mindjárt 3 éves). Egyszer belerúgtam de hát annyira megsajnáltam, hogy én jobban szenvedtem utána mint ő.

Na de ez így nem élet. Neki sem s nekünk sem. A kolléga szereti a kutyát, még pénzért sem akarta eladni az egyik alkalommal. De minden csupa szőr, a kutya nincs tisztán tartva (bűzlik), mindenhova bemehet, felmászhat (kivéve a szobámba). Én is szeretem a kutyát, mert kicsi, csendes, szeretnivaló állat de nekem sincs időm meló meg egyetem mellett foglalkozni vele.

Mit csináljak? Próbáljam leszoktatni a bepisilésről? Hogyan? Ebben a kórban már senkinek sem kell (főleg, hogy buta kutya mivel sosem volt foglalkozva vele igazán), még ha meg is győzném a lakótársamat. Házhoz nem fogadják el, mivel házőrző kutyának sem jó...egyszer bejött a tulaj a házba (van kulcsa) és a kutya bepisilt :).


2015. jan. 30. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakásban tartott kutyának napi 3 sétára lenne szüksége. Egy mondjuk reggel, egy délután és egy este, amiből a délutáni vagy esti hosszabb, 1,5-2 órás legalább, amikor mozgatva, tanítva is van a kutya.

Máshogy nem lehet leszoktatni a bepisilésről, a napi 20 perc édeskevés, teljesen érthető, hogy a kutya ilyen körülmények között nem lett szobatiszta.

A kolléga pedig NEM szereti a kutyáját, hiszen az alapvető igényeit sem elégíti ki. Hogy mégis minek tart kutyát így, az számomra rejtély.

A megoldás csak a nevelés és legalább napi 3 séta lenne a kutya számára. A számodra még az is lehet megoldás, hogy máshova költözöl.

2015. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
30%
Hát kéne venned egy kutya alomtálcát és arra szoktatni a kutyát,íg nem pisilne össze-vissza.
2015. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező:


BUTA, az TE VAGY, nem a kutya! Tanulj meg helyesen fogalmazni és írni! És a "gazdája" buta, aki nem tanította meg semmire! Erről nem a kutya tehet és ezért nem lehet rá mondani, hogy buta!

Mi az, hogy belerúgtál? te is voltál kicsi, mikor bepisiltél és bekakiltál, anyád mégse vert meg!

Atya-gatya! Szerencsétlen kutyának nem lehet jó sorsa veletek. Ajándékozzátok el egy szerető és jó helyre!

2015. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először is nem értem miért kell személyeskedni, másodszor pedig idegesít az ilyen túlzott állat imádat, miszerint az állat szent és minden hibája visszavezethető a gazdájára. A kutya buta, kiskorában többet volt foglalkozva vele mégsem volt képes semmi értelmeset megtanulni (igaz, akkor még szobatiszta volt). Ilyen felfogással nincs buta gyermek sem, csak hülye szülő...ezzel pedig vitatkoznék.


Add meg a címed és küldöm a kutyát.

2015. febr. 1. 13:19
 5/9 A kérdező kommentje:
És mondd azt az égbekiáltó nagy helyesírási hibáimat amiért lealacsonyodtál arra a szintre, hogy ilyenekbe köss bele.
2015. febr. 1. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem tulzott allatimadat, ez teny. Szerinted, ha nepi 20 percet van kint, akkor hogyan legyen szobatiszta? Az meg, hogy kicsi koraban sokat foglalkoztak vele nem sokat szamit, ha nem ugy foglalkoznak vele, ahogy azt kene.
2015. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kèrdező!

Te mikor iskolába jártál mindent hipp-hopp megtanultál / megèrtettèl 1 perc alatt???

Ugye hogy nem?!!!...:)

A kutyák között is van olyan, amelyik intelligensebb, gyorsabban tanul, van amelyik lassabban, de eznem butaság..

Ès igen.. Ha hiszed ha nem, a kutya (hasonlítva a gyerekhez) , tudatlansága a "gazdájából ered"! A bepisilés egyértelműen idegi alapon van ...

Egyetértek az előttem felszólalókkal, keressetek egynormális helyet neki!

2015. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

" Ha hiszed ha nem, a kutya (hasonlítva a gyerekhez) , tudatlansága a "gazdájából ered"!"


Ezzel vitatkoznék, akár kutyáról, akár gyerekről legyen szó. Mindenkinek van egy bizonyos agykapacitása, a határ sajnos nem a csillagos ég.


Az ajánlat még mindig fennáll: írjátok le a címeteket és én elküldöm nektek a kutyát. Szerintetek kell valakinek? A sintérnek...vagy elcsapni kóbor kutyának.

2015. febr. 15. 21:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Na de amiről te beszélsz, az amúgy nem butaság, hanem a nevelés és a tanítás hiánya. Attól még az a kutya intelligens, csak nem tud megmotatkozni, hiszen nem csak hogy nem vártok el tőle semmit, amihez ész kéne, de még csak ki sincsenek elégítve a legalapvetőbb igényei.


Na de nem ez a lényeg. Tényleg az a megoldás, hogy van elkezdtek vele rendesen foglalkozni, vagy kerestek neki új gazdát. A kora nem akadály; nyilván nehezebb így, mintha kölyök lenne, de egyáltalán nem reménytelen. A beagle és a tacskó fajtamentésnél is bepróbálkozhattok, elmesélitek a körülményeket, és vagy átveszik, vagy (ami valószínűbb) segítenek hirdetni, elég sok emberhez elérnek.

2015. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!