Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek volt már a kutyusának...

Kinek volt már a kutyusának köldöksérve? És mikor megműtik a kutyust az hogy szokott zajlani? Mikor lehet hazavinni? Mennyi idő kb mire rendbe jön? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kb. 11 évvel ezelőtt műtötték a most 11.5 éves kutyámat.

Nem emlékszem már részletesen, de tuti nem volt túl nagy műtét, mert emlékeznék rá, ha rosszul viselte volna.

Nálunk az állatorvosnak nagyon jól felszerelt rendelője van, szinte akármilyen műtétet el tud helyben végezni, viszont nem nagyon szokta bent tartani műtét után a kutyákat, mivel nem állatkórház. Eddig még mindig azonnal hazahozhattam a kis betegeimet műtét után.

Arra kell figyelni, hogy a kutya üres gyomorral menjen a műtétre (bármilyen műtétre), különben alvás közben megfulladhat a saját hányadékában. Műtét után akkor is érdemes figyelni rá, amíg csak fel nem ébred, ha üres gyomorral műtötték, mert bármi van, nem tudja felemelni a fejét, ha öklendezik. És ha a légutakba kerül a váladék, tüdőgyulladást is kaphat. Szóval azalatt a 4-5 óra alatt míg magához tér, jobb ha mellette vagy, de se inni, se enni ne kapjon, csak jó 6-8 óra elteltével, illetve amikor már biztosan tud ülni és menni. Amúgy szerintem ha nincs semmi hiba, akkor a kutya szinte észre se veszi majd, hogy műtötték. Hogy kell-e a nyakára tölcsér, azt a dokitól kérdezd meg. Ha kell, akkor viszont ügyelni kell rá, hogy egyedül nem biztos hogy tud enni, inni a tölcsértől (magas falú, de nem túl széles edényben legyen a víz, hogy a tölcsér alá beférjen, ha fölé hajol). Más kutya ne férjen hozzá, nehogy puszta jószándékból idő előtt kiszedjék a varratokat. Szigorúnak kell lenni. Hiába vág keserves pofát a tölcsér miatt, érdemes kegyetlenül rajta hagyni, mert én már jártam úgy, hogy újra kellett stoppolni, mert kiszedte magának, igaz az a seb rosszabb helyen volt.

2010. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a tölcsér baromira felerősíti a hangokat, szóval lehetőleg kímélni kell a kutyust az erősebb hangoktól, ki is próbálhatod, milyen hangos minden, ha a nyakad köré teszed.
2010. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szia, nkem pár hete műtötték a kutyámat, 12 órával előtte nem szabad enni, 2órával előtte nem szabad inni. előszöris elvittük az orvoshoz fél négy körül (meg voltunk beszélve) beadtak neki pár injekciót, a lábán levágták a szőrt egy kis helyen, oda is szurit kapott....aztán olyan 5 körül hívtak, hogy már vége az operációnak, érte mentünk olyan fél óra múlva (mire felkelt), hazavittük egy táskában, mert szegény nagyon el volt bódulva...a nyelve is oldalra kilógott :) otthon aludt, összevérzett mindent, kapott a fejére azt a gallért...és 3napig utána mindig kellett vinni injekcióra, mert antibiotikumot kellett szednie minden 12 órában, és 10nap múlva kiszedték a varratokat
2010. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
és elfelejtettem...nem akart enni, és csakis pépes ételt kaphatott, nem granulátumokat, de az enyém nem akart innise, ennise...az ivást ugy oldottuk meg, hogy fecskendővel nyomtuk a vizet a szájába.
2010. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban lesz a műtét, de már előre izgulok! Mert szabira nem nagyon tudok jönni, se én se a párom és szeretném ha pénteken lenne a műtét hogy egy hétvégét itthon tudjak vele maradni! Szerintetek elég 2- 3 nap hogy itthon vagyok vele?
2010. febr. 7. 20:39
 6/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nekünk is pénteken volt az operáció és elég ha hétvégén otthon maradsz vele. Amikor nem vagytok otthon, tedd rá a gallért.
2010. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! a kis müzli még csak 2 és fél hónapos. kíváncsi vagyok mit csinál majd egyedül itthon a gallérban. még csak most szoktattuk az egyedül léthez! Be majd remélem lesz valahogy.
2010. febr. 9. 15:49
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem köldök sérve van a kutyámnak...De nekünk mondta az állat orvos, hogy ne műtsük meg...Csak 1 kis széség hiba :)
2010. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Igen szépséghiba,csak a cumi ott van ha netán kizáródik. Akkor már nem lesz szépséghiba. Abba belepusztul.

Nekem a 10 hetes kölyköt csak bebódította a doki,helyi érzéstelenítéssel megcsinálta a műtétet(kb.15perc) kapott gyógyszereket,fájdalomcsillapítót 3 napra,10 nap múlva varratszedés. Gallér sosem volt rajta,nem piszkálta a sebet,mert le volt ragasztva.Semmi extra nem volt.

2010. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyusomat kb. 4hónaposan műtötték köldöksérvvel. 3hónapos volt,amikor az utcáról összeszedtem.

Szépen bevittem a megbeszélt időpontra a kutyust, kapott altatót, aztán amikor elaludt kiküldtek(nélkülem még most sem marad sehol,csak itthon). Amikor megvolt a műtét vihettem haza. Mi nem kaptunk tölcsért,de nem is piszkálta. Gyorsan meggyógyult neki a seb, viszont azóta ott csikis nekiXD

2010. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!