Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én szeretnék egy kutyát, de...

Én szeretnék egy kutyát, de szüleim nem engedik, hogyan vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Kertes lakásban élünk, de anyámék állandóan azt mondják, hogy a virágokat összepisálja meg, hogy összetojja a füvet és nem értik meg, hogy összetakarítanám... Hogy kéne őket rávenni?
2008. aug. 20. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

a virágokat el lehet keriteni, nekünk is el volt, amig még élt a kutyánk. arra pedig rá lehet szoktatni a kutyát, hogy a kertnek egy bizonyos részébe végezze el a nagydolgát, pl. a sarkába, ott kevés embert zavar viszont a fű sokkal szebb lesz ott, mint a kert többi részében.

persze az a legjobb megoldás, ha te mindennap elviszed sétálni, és ott oldja meg az ilyen problémákat.

2008. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A kutya terápiás állat. Egy gyerek érzelmi fejlődésének már az is jót tesz,ha simogatja,játszik vele,főleg ha még gondozza is,mert fejleszti felelősségérzetét.
2008. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Mi megvettük, és hazavittük! Volt egy kis balhé,de mikor meglátták a kis gplyó szemeit a kutyusnak, beleszerettek...azóta a virágok se számítanak:-)
2008. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is kb 4 évig győzködtem a szüleimet,mire sikerült. Végül az vált be,hogy interneten rákerestem a közeli menhelyekre, és mutattam nekik néhány fotót a gazdira váról legédesebb kutyusokról...Egy Hugó nevű snaucer kölyök lágyította meg a szívüket. :)

Hagyd ,hogy ők válasszák ki a fajtáját.Pl az anyukád biztos jobban örülne a rövidszőrünek,hogy ne kelljen utána olyan sokat takarítani (ha a lakásba is beengednétek) + a rövid szőrű kutyikat kozmetikuhz sem kell vinni.

A nem kiválasztásást is hagyd rájuk,vagy ajáld nekik a fiút,velük kevesebb a gond abból a szempontból,hogy legalább nem maszatolnak össze mindent tüzeléskor :)

Add elő nekik nagy átéléssel,hogy milyen szörnyű sorsa van a menhelyi kutyiknak,és ti meg tudnátok menteni legalább egyet! + fizetni sem kell értük...Ja,és egy kutya össze sem hasonlítható a legszebb virágokkal sem.

És végül ajáld fel,hogy te majd elviszed kutyasuliba, ma már nem is olyan drágák és nagyon hatásosak.(Az ovi,amivel kezd a kuytus pl sok helyen ingyen van)Ott megtanítják neki a legfontosabbakat, hogy hogyan kell sétálni,vagy hogy lehet őket behívnistb stb ...Ez nagyon nagy segítség szerintem!

Most hirtelen ennyi jutott eszembe...Sok szerencsét, remélem sikerül meggyőzni őket. De aztán szeressétek nagyon és tekintsetek rá úgy,mint egy családtagra :)

2008. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én szüleim sem "örültek" a kutyámnak. Pedig a kutyus egy nagyon jó dolog. Aranyos kis jószág!! Bocs, de én nem értek egyet azzal a válaszadóval, aki azt írta, hogy hagyd a h a szüleid válasszanak meg ilyenek!!Bocsi, de ebben nincs igaza, mert nem az ő kutyájuk lesz, hanem a tiéd!! Persze nem azt mondom ezzel h a szüleidnek nem lehet beleszólásuk, hogy melyiket viszitek, de semmiképp sem nekik kell választaniuk!!
2008. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Velem is ez volt,hogy a szüleim nem engedték.Aztán az a szerencsém,hogy a nagymamám hozott nekünk egy kutyát,és átvittük magunkhoz.Nem tudom miért,de akkor anyukám az volt a feltétele,hogy hallgasson a "Buksi" névre,mert ha nem akkor nem kéri.(Pedig szerintem akkor is kérte volna.)Aztán jó volt,mert a kutya minden nézve hallgatott:D,és végül Buksinak neveztük el.A kérdésedre válaszolva,tényleg nézzetek neten menhelyeket,és a szüleid is nézegessék,és sokat érvelj.Sok szerencsét.

Barbi

2008. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha van ismerösödnek/barátodnak kutyája néha vidd át.Probál odavinni szüleidnek és lassan megkedvelik.Néha aludjon ott a kutya azzal a cimmel hogy elutazott a gazdája és meglátják hogy nincs vele gond
2008. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
egyszerű: vigyél egyet haza! Én is így csináltam és már 7 éve velünk van :) Mond azt, hog te megtartod, te fogod gondozni, stb...aztán pár hét után már úgyis anyád meg apád fogja etetni meg lehordani sétálni :D
2009. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ugyanilyen problémával küszködök, különbség hogy én kis lakásban lakom. Nincs kertünk de a ház mögött van egy erdő és ott szuper mászkálni! Nálunk az a kifogás, hogy "túl sokat lenne egyedül".. pedig az csak annyi idő amíg haza jövök négyre a sulibó, anyum meg majdnem minden nap itthon van...
2011. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!