Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyámmal?

Mi lehet a kutyámmal?

Figyelt kérdés

3 éves golden retriever kan kutyus. Aranyos, de úgy látom, hogy nagyon sokszor zümi. :-)

Éjszakára be szoktam engedni, meleg helyre a macskával együtt. Jóban vannak. Nagyon sokszor összebújnak, még a kutya ólban, és az udvaron is. Az éjjel, meg mindig együtt alszanak. :-) Viszont a macska alma is a meleg helyiségben van. Most az a legnagyobb bajom vele, hogy kieszi belőle a macska "végtermékét". Már máskor is feltűnt, hogy mintha kiásná, de akkor még arra gondoltam, hogy képzelődök, de most szembesített vele, hogy ha csak teheti megeszi. Volt, hogy bele dobtam a hamuba, miután kiszedtem az alomból, és dobtam rá, izzó hamut. Akkor is kiette belőle.... :-(

Kap eleget enni, és nem csak egyféle tápot, és rendszeresen kap maradékot is. Hidegben sokszor kap meleg levest is.

Miért csinálja ezt? :-(


2015. jan. 14. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Vitamin vagy ásványi anyag hiánya van.Nemigazán lehet róla leszoktatni.Kölyökkorba még esélyes de ennyi idősen nemhiszem.Annyit tudsz tenni hogy a magasabbra teszed az almot ahol nem éri el, de a macska bele tud menni.Szekrényre vagy polcra.Esetleg kerítesz egy jó nagy dobozt amibe rakod az almosdobozt és egy akkora lukat csinálsz rá hogy a macsek beférjen de a kutya ne.
2015. jan. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A macskaürülék evés teljesen normális, se vitaminhiánya, se ásványi anyag hiánya nincs a kutyának. Egyszerűen csak a macskaürülékben vannak még olyan tápanyagok, amiket a kutya tud hasznosítani.

Le lehet szoktatni, de nem kis munka. Állandóan figyelni kell és rászólni, büntetni, ha ki akarja enni az alomból. Ha következetesen mindig tiltod ezt, és elég erélyes vagy, akkor akár viszonylag hamar leállhat erről a szokásáról a kutyád, de persze egyedenként változó, hogy mennyi ideig tart, míg sikerül eredményt elérni.

2015. jan. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Korporág ellen --> [link]



vagy eleteszed más helységbe a macskaalmot

2015. jan. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Le van fárasztva rendesen az a kutya? Napi séta, feladatoztatás, labdázás, bandázás megvan? Éjszaka illene egy aktív nap után békésen aludnia ahelyett, hogy ilyen hülyeségeken járjon az agya.
2015. jan. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
nem a lefárazstásrol szol a dolog!
2015. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem annyira nem lehet egy kutyát lefárasztani, hogy ne legyen ereje enni. Persze fárasztani jó és kell, de sztem a kérdésre nem nyújtana megoldást.


Tegyétek át máshová az almot, olyan helyre, ahol csak a macska éri el, az a biztos.

2015. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
A macskaszar baromi büdös, ami a kutyáknak tetszik. Minden kutya odavan érte. Vegyél fedeles alomládát.
2015. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja köszi a 0 százalékot.Az biztosan hasznosabb válasz volt hogy sétálsz e meg labdázol e eleget a kutyával :D
2015. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!