Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok is ilyen "zabagép"?

A ti kutyátok is ilyen "zabagép"?

Figyelt kérdés

7 hónapos német juhászom folyton éhes. Naponta kétszer etetem, Brit tápot kap, az előírt mennyiség másfél-kétszeresét. Néha kap kefirt, joghurtot, hetente egyszer egy cupákot, néha almát, répát csemegének.

Ennek ellenére folyton enne, már nem tudom, mit kellene vele csinálni. Pedig a súlya tökéletes, most voltunk állatorvosnál, nagyon meg volt elégedve.

Viszont állandóan figyelni kell rá, mert mindent megeszik, amit talál, az udvart már "bombabiztossá tettük, de még a faágakat is megcsócsálja, a gyökereket képes kiásni és megenni, a kövirózsákról már lemondtunk, csak fű és fa van.


2015. jan. 2. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez normális jelenség, a kutyák többségében még mindig benne van az az ösztön még vad korából, hogy addig eszik, amíg van mit, mert ki tudja, hogy utána nem lesz-e két hétig éhezés.

A rombolással kapcsolatosan: mennyit és hogyan foglalkozol vele?

2015. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akumi, rengeteget. Naponta kétszer 20-20 perc aktív tanítás, utána kb. 10 perc labdázás. Hetente kétszer 1 óra kutyasuli, esténként kb. 20-25 perces séta. A tenyésztő azt mondta, ennél többet ne dolgoztassam, míg kölyök, hogy ne terheljük túl az ízületeit. Nagyon gyorsan nőtt, erőteljes kutya, muszáj kicsit soványan tartanom. De folyton enne...
2015. jan. 2. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Melyik Brit tápot kapja? A Premiumtól sok kutya csak fogy, én az előírt kétszeresét adtam az enyémnek, de puhány, sovány kutya lett belőle.


Egyébként teljesen normális, hogy állandóan enne, 7 hónaposan ráadásul valószínűleg nem azért rág, eszik meg mindent, mert éppen éhen készül halni, hanem a felfedezés öröméért, az élményért.

2015. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a séta nekem kicsit kevésnek tűnik, pláne hogy este van, ne csodálkozz, ha előtte rombol :) Mondjuk a nj eleve nem egy kertbiztos kutya, meg tény, hogy fiatalon nem lehet megterhelni fizikailag, de azért egy órás vagy hosszabb séta szerintem beleférne neki is, mondjuk reggel. A sétálás nem bántja az ízületeket, csak az ugrálás meg a labda után becsúszás, meg a hasonlók :)

20-25 perc alatt egyébként is épp csak belemelegszik a kutya, szerintem 40-45 perc a minimum, én legalábbis úgy tapasztaltam, hogy attól már (ha labdázunk is félúton 10-15 percet) nagyjából elégedett feje van a kutyának hazaérkezés után, kevesebbtől nem igazán.

Meg ugye ahogy megszokja a kutya a terhelést, egyre többet bír; tegnap lemértem, 30 perc labdázás kellett, hogy kidőljön a pitem, pedig tavaly ilyenkor még 10 perc után elborult (3 éves egyébként).

2015. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, a sétát hosszabbíthatom, csak azért szoktunk délután (5 után ) sétálni, mert kocsival be szoktunk menni a sétálóövezetbe, vagy a parkba, erdőbe, mivel itt nálunk (kertváros) rengeteg kutya van, és csak acsarkodnak a kerítések mögül. Még akkor is, ha a mienk már nem igazán figyel rájuk (hála a kutyaiskolában tanultaknak).
2015. jan. 2. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha magunkat olvasnám. Az én kölyköm is 7 hós és már szó szerint sírba kerget az örökös zabálhatnékkal. Hiába a napi bő három órás aktív foglalkozás, amiben játéktól a sétán keresztül a tanulásig minden benne van, meg a napi kétszeri szuperprémium táp + hús, meg a tanulás során a jutalomfalatok és az egyéb rágócsontok, egyszerűen másból sem áll ki, mint hogy akár a házban, akár a kertben folyamatosan a földön van a feje. Bent, holott nagyon jól tudja, hogy az ágyra alapból tilos felmenni, az ágy tetejére menekített macskakaját menetrendszerint felzabálja és nincs az a büntetés, ami visszatartja. Ha szem előtt van, nem csinálja, olyan is van, hogy 1-2 napig betartja a szabályt és nem nyúl hozzá, de tegnap este óta kétszer ette meg, holott a macskának sem győzöm venni a nem éppen Whiskas-kategóriás tápot és a vége egyszerűen az, hogy a fele sem kerül a macskába. Ha a kertben van, megállás nélkül zabál, annyi maghajat eszik, hogy folyamatosan be van szorulva, valamint az összes létező rohadt zöldséget, gyümölcsöt, amit csak talál, feleszi. A macskaalomból a sz*rt szintén kizabálja, meg még úgy általában mindent. Egyszerűen megőrülök mostmár, ott tartok, hogy elé borítom mind a tizenakárhány kilós tápos zacskót, addig se sz*rt eszik meg maghajat. (Jó, nyilván nem ,de már kínomban írok ilyet, most húzott fel épp, olyan pöcegödör szagú szájjal jött be, de csak azt láttam, hogy valamit megint ESZIK) Mit csináljak, adjak rá szájkosarat vagy mi a jó eget? 0-24 felügyeletet nem vagyok képes neki nyújtani, ha megveszek sem. Tényleg mindent megkap, ki van nyalva fényesre a hátsó fele, egy border collie-hoz való foglalkozást kap időben és minőségben és egyszerűen akkor is csak a zabálás körül forog az élete. Öt kutyám volt eddig, de én ilyet komolyan mondom, még nem láttam. Úgy látszik, most te is kifogtál egy ilyet, nem irigyellek érte - bár a gyökérevés még mindig jobb, mint az, hogy folyamatosan a sz*rt szedem ki a szájából...
2015. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:)

A tied milyen fajta?

2015. jan. 2. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13, 9, 6 éves kutyáim vannak de még mindig ilyenek. Folyton a földön van a fejük, ahogy a másik válaszoló tökéletesen megfogalmazta. Zabálják a diót, hiáha szedem folyton, mindig találnak újat, meg minden mást. Egyszer poénból adtam nekik csipkebogyót séta közben, azóta a bokorról szedik le! A legkisebb már akkor tátja a száját ha csak mozdul felé a kezem és van benne valami. Így evett meg egyszer egy hagymát, pedig csak meg akartam vicdelni, de még az sem zavarta. Persze ha ott vagyok szót fogadnak, meg amúgyis jól neveltek, de ez az egy mintha éheznének.. Egyszer az egyik megette a zoknimat. Nem játszott vele, nem rágta szét, hanem egészben megette.
2015. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!