Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4000ftért kutyakaja? (bővebben...

4000ftért kutyakaja? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
kölyök boxernek havi adagban, a chappit meg efféle ganékat ne mondjatok olyat úgyse adok neki.
2010. jan. 30. 11:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
van honlapja a fressnek:) ott meg tudod nézni...
2010. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

Havi adag, az kb. 3-4 kg, tehát egy kis zsák. A happy dog-ból a 4 kg. kb. ennyibe kerül az alpha-zoo-ban (Csak azért írom a bolt nevét, mert a Fressnapf-ban pl. már majdnem 5 ezer.) De ha megveszel 10 kg-ot, ami olyan 8 ezer forint körül van, akkor olcsóbban kijössz és az elég kb. 2 és fél hónapra.

Kölyöknek mindenképp valami jobb minőségű tápot vegyél. Arra készülj fel, hogy a kutya tartása 1 éves koráig a legdrágább, az oltások miatt is és azért is, mert 1-másfél éves koráig rengeteget kell ennie.

Esetleg még a Purina Dog Chow is szóba jöhet, ha nincs túl sok pénzed, mert ez sem drága és nem olyan rossz táp. Ennél alább viszont tényleg ne add.

2010. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

köszönöm

igen a dog chow-t és a happy dogot néztem

3-4kg az nem olyan sok többre számítottam:D

2010. jan. 30. 13:38
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Flatazor, Biomill, Real Nature sem olyan rossz tápok, középkategóriásak, mint a Dog Chow.
2010. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Winner of Royal Hill ***** válasza:
87%

Hát itt a végefelé elég nagy marhaságogat írnak.

4,5 hónapos francia bulldogunk kb.7-8kiló Pro Plant puszilt be egy hónap alatt,és ő csak 7 kiló.

Ha csak havi 4000et szánsz rá akkor ne vegyél boxert! A boxi nagytestű minőségi tápra van szüksége!

Nálunk az óriásoknál nagyon jól bevált a Happy Dog! Jól fejlődnek tőle,nem csinál növekedési galibákat,egyszóval jó és megfizethető!

2010. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
egyet értek... nekem 4hónapos angol bullim van, ő két hét alatt evett meg 7kg hills-t:) 3-4 kg egy hétre elég:)
2010. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Mi van itt mindenkit lepontoznak aki nem acana fan? Miért fáj az nektek, ha valaki olcsóbb táppal akar etetni? Azért ne mondjátok már, hogy a Happy Dog vagy Dog Chow annyira gáz! Azért mégsem Chappy-ről van szó.

Köszi a lepontozást.

2010. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

16:08 ne mondj már saját magadnak ellent! Azt állítod, hogy hülyeséget írok, ahhoz képest te is a Happy Dog-ot ajánlod.

Nem tudom, mennyit etettek a kutyáitokkal, nekünk 15 kg táp kitartott BŐ két hónapig, igaz közepes testű kutyáról van szó (mikor még kölyök volt persze). A 4 kg-os kiszerelés olyan 3 hétig tartott. Persze nyilván a mennyiség a kutya felnőttkori méretétől is függ.

Na jó mindegy, úgyis a kérdező dönti el.

De nem kell a legdrágábbhoz ragaszkodni, az arany középút is tökéletesen megteszi. Ebben az esetben viszont beszélni kell az állatorvossal, mert lehet szükség lesz vitamin és/vagy calcium kiegészítésre (por, amit a kajába kell keverni, receptre lehet kapni).

És én meg a Hill's-t nem javaslom, mert marha drága és tele van szójával. Ha már ilyen árban gondolkodunk, ezerszer jobb tápok is vannak a Hill's-nél.

2010. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem lehet kapni 4000 forintért minőségi kutyakaját havi lebontásban, még Chappy-t sem :S Nekem 3 héten belül érkezik a kiskutyám, Eukanuba táppal fogjuk etetni, a tenyésztő is ezt ajánlotta. Nem olcsó, de minőségi, és fontos, hogy a kutya is mindenből a legjobbat kapja. De mást is kap majd mellette, zöldségeket, tésztát, rizst, meg húst, és így a táp is tovább kitart. Érdemes inkább rászánni egy kicsit többet...
2010. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Tanultatok matekot? Ha mondjuk 15 kg-os táp 8.000 forint (Dog Chow) és ez két havi adag, akkor 1 hónap alatt az 7,5 kg és 4.000 forint. Csak ebben az esetben nem havonta veszi, hanem kéthavonta, de akárhogy is nézem, ez egy hónapra 4.000 forintot jelent.

Dog Chow nem a legjobb, egy alsó középkategóriás táp, de még mindig jobb, mint a Chappy, Friskies és társai. Nem mindenki teheti meg a Royal Canint és hasonlókat, ettől még tarthat valaki kutyát. Örvendetes, hogy a Kérdező nem a leggagyibbal akar etetni, de gondolom nincs pénze szuperprémium tápra, ezért kérdezi.

Amúgy. Menj be egyx normálisabb állatboltba, mondd el, mik az igényeid és a lehetőségeid és majd segítenek. Ne hagyd magad rábeszélni a legdrágábbra, ezzel általában bepróbálkoznak az eladók. Ha ragaszkodsz az anyagi lehetőségeidhez, akkor segíteni fognak olyan középkategóriás tápot találni, ami a kutyának is jó lesz és a pénztárcádnak is. Állatorvost is kérdezd meg, ő meg fogja mondani, milyen kiegészítés szükséges, ha nem tudsz a legmárkásabb táppal etetni.

2010. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!