Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Omlottatok már össze idegileg...

Omlottatok már össze idegileg és bizonytalanodtatok el kiskutya nevelésekor?

Figyelt kérdés
Három hete van itt, három hónapos, menhelyről hoztam, keverék. Mindent megteszek, éjszaka felkelek, viszem udvarra, állandóan ott vagyok, igyekszem szakszerűen, de a végtelen alváshiány, az idegfeszültség, a szobatiszta, de aztán nem, aztán megint, 2 percenként valami van, és néha úgy érzem, az idegeim összeomlanak. Van, amikor jobb, van, amikor nagy kérdőjellé válik az egész. Mintha részeg lennék, olyan ez az idegkimerültség. Én nem adom fel, de vajon más is volt már így? Tudjátok, milyen ez, vagy velem van a baj? Tényleg kimerül az ember ilyen helyzetben és ez a kiskutya Facebookos mutogatásának hátsó valósága?
2014. okt. 25. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 A kérdező kommentje:
Hogy csináltad azt, hogy hozza vissza? Nekem az eddig nem sikerült. Eldobol neki, odamegy, de játszik vele, nem hozza vissza. Ha jutalomfalattal próbálkozom, akkor visszajön a falatért, de ott hagyja a játékot.
2014. okt. 26. 06:29
 22/70 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy 3 körül ébred fel nyüszítve, akkor kelj fel fél 3kor, és vidd le pisilni. A lényeg, hogy ne akkor kelj és engedd ki, amikor visít, mert akkor egész hátra lévő életében fel fog kelteni minden egyes éjszaka - ha 3 hét alatt így kikészültél, képzeld el ezt 15 évig.

Meg ne tedd a fejed mellé. Nem kell ehhez atomtudósnak lenni.


Bár én egyik kutyámat se vittem ki éjszaka, szobatiszták lettek és egyik se lett lelki sérült miatta.


Azt meg még mindig nem értem, hogy nap közben miért kell állandóan vele foglalkoznod, míg ébren van.

2014. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
Igen, volt már velem is ilyen. Nem voltam teljesen felkészülve az adott fajtára, kb. pár nap után elegem lett az egészből. Aztán jártunk oviba/suliba, ahol csak még rosszabb lett minden. Gyakorlatilag utáltam a kutyámat. Aztán persze kiderült, hogy a suliban kapott tanácsok, nevelési technikák miatt van az egész. Totál elbizonytalanítottak a fajtát illetően. Nagyon rossz időszak volt. De szerencsére sikerült belőle kilábalni a tenyésztő és pár kutyás barát segítségével. Persze az ovinak és a sulinak még most is isszuk a levét, eléggé el lett cseszve a kutya, de igyekszem a helyes útra terelni. A kapcsolatunk már nagyon jó, imádom. Persze sajnálom azt az időszakot, ami rossz volt (hiszen lemaradtam az egész kölyökkoráról gyakorlatilag), de már nem tudom visszacsinálni, így igyekszem tanulni a hibákból.
2014. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de panaszkodsz, fáradt vagy láthatóan nem jó ez neked, de utána megmagyarázod h mégis. Akkor csináld így.

Megjegyzem az utolsó kiskutyám, aki mostmár lassan 2 éves, 10 hetesen szobatiszta volt, és soha nem keltem fel hozzá éjszaka. Kibírta. Kb este 11től reggel 6-7ig, attól függ - hétvégén 8ig legalább. Ez csak azon múlik h hogy szoktatod. De ahogy visszautaltál rá, neked jó ez így, úgyhogy hajrá!! ;o)

2014. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

nem csak azon múlik. Múlik fajtán, méreten, a hólyag méretén a testhez képest, múlik a folyadékigényén, hogy mennyit iszik. Az előző kutyám nem ivott ennyit. De az előző kutyám ennyi idős korában egy kertes házban laktunk vidéken, ahol minden máshogy működött. Azért nem szeretem a kioktató jellegű "jótanácsokat", mert ez ugyanolyan, mint amikor az embernek gyereke van. Nincs rá jótanács, mégis sokan úgy tesznek, mintha így vagy úgy kellene csinálni. Nekem két felnőtt gyerekem van, 18 és 20 évesek. Az idősebbik fiú, ő olyan hasfájós volt, olyan rosszak voltak az éjszakái gyakorlatilag egy évig, hogy az idegösszeomlás szélén voltunk, én az állásomat is majdnem elvesztettem, mert volt, hogy a munkahelyen elaludtam. Óránként kelt fel, sírt órákig, egy rémálom volt. Nagyon megviselt bennünket, pedig az akkori orvostudomány szerinti legjobb szereket kapta, mindent úgy tettünk, ahogy a védőnő mondta. Aztán 18 hónappal később megszületett a lányom, aki átaludta az éjszakákat szinte az elejétől, semmi olyan emlékem nincs, hogy kiborultunk volna (és nem edzettésg okán, mert naplót vezettünk). Egyszerűen valami okból ő sokkal de sokkal könnyebb eset volt. Na most ha ez a két gyerek más és más szülő gyereke lenne, akkor lehet, hogy azok itt osztanák egymásnak az észt a gyerek helyes etetéséről és éjszakáiról. De én tudom, hogy nincs recept. Az én kutyám egy keverék, fogalmam sincs a várható jelleméről, fizikai adottságairól sincs sok, mindent úgy teszek, ahogy a legjobbnak látom, és a szakirodalom valamint a hitelesnek tűnő hozzászólók tapasztalatai alapján. De aki erre a hozzászólásra szoktatási és kutyatartási tanácsokat ad, az nem hiteles, mert az nem tudja, miről beszélek.


Ez a kérdés a dolog lélektani vonatkozásairól szól, arról, hogy milyen ambivalenciákat él át egy gazda, kerül e más is érzelmi, idegi krízisbe kiskutya miatt, és hogyan kezelte, vagy kezeli. Vannak páran, akik ezt megértették, mint pld a kettővel előbbi válaszoló, aki a kutyaovit említette, de korábban is volt, aki megértette, hogy nem háztréning tanácsok kellenek, hanem a dolog érzelmi, lélektani oldalát szerettem volna kibeszélni, és várni mások tapasztalatát, akik átmentek ilyenen.


Azzal semmit nem érek, hogy kinek hány kutyája volt és mikor lett szobatiszta és hányszor kelt fel. Lehet, hogy az ő kutyájához én sem kelnék fel, ehhet meg ő is felkelne. Ezzel nem tudok mit kezdeni, egy ilyen témában üres szavak. Senki nem látja, hogy milyen volt a kutya, mikor hozta, kemény munkával meddig jutottam vele sok sok kérdésben (mert ugye a pisilés és éjszakai kelés csak egy a 100 ból), úgyhogy teljesen felesleges tréningtanácsokat adni egy állatokkal kapcsolatos ambivalens érzelmeket és idegi kimerültséget részletező posztban.

2014. okt. 26. 11:28
 26/70 A kérdező kommentje:
"Ne haragudj, de panaszkodsz, fáradt vagy láthatóan nem jó ez neked, de utána megmagyarázod h mégis." A gyereket szülő anya is kiabál kínjában, mert nem jó ez neki és fáj, na de ez nem azt jelenti, hogy bármit is rosszul csinálna. Nem az a jó anya, akinek nem fáj a szülés.
2014. okt. 26. 11:29
 27/70 anonim ***** válasza:
53%
De ha egy szobagisztasagra szoktatas ilyen megprobaltatasokkal jar, akkor valamit nem jol csinalsz.
2014. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
69%
Azért a szülést és a szobatisztaságra nevelést ne hasonlítsuk össze. Szerintem nem normális, h a szobatisztaságra nevelés idegösszeomláshoz vezet....
2014. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen nehéz időszak, csak a befogadott felnőtt kutyával. Az állatvédők kicsit szépítették a jellemét... szóval tudom, mit érzel.
2014. okt. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:

Nézd, a kutya és gyereknevelés között sok párhuzamot lehet vonni, de a kutya nem gyerek.

Én kétszer válaszoltam itt, és próbáltam tanácsot adni, mert véleményem szerint a szobatisztasággal, éjszakai felkeléssel kapcsolatban nem kellene ekkora problémáidnak lennie.


Nekem is volt nehéz időszakom a kutyámmal, gyakorlatilag én teljes mértékben lemaradtam a kölyök koráról, mert utáltam (az egyik előző hozzászólóhoz hasonlóan), de nem azért, mert felkeltem hozzá éjszaka meg mert nem hagyott dolgozni, hanem mert ha kiléptünk az ajtón, onnantól folyamatosan visítozott, csipogott, és ha meglátott egy másik kutyát, akkor hisztériás rohamot kapott. Mindezt már az első naptól fogva, és gyakorlatilag nem lehetett leállítani, hiába minden praktika, amit kiképző vagy szakkönyv ajánlott. Mentünk kutyaoviba, de nem igazán segített, ráadásul párom az istennek se volt hajlandó úgy csinálni, ahogy oviban mondták, úgyhogy komoly párkapcsolati problémáink is voltak.

A kutya a legtöbb praktikára nem úgy reagált, mint az átlag. Voltak olyan hónapok, amikor csak a feltétlenül szükséges egészségügyi sétákra mentünk ki, mert annyira idegölő volt vele, gyakorlatilag egy 20 perces séta után teljesen kimerültünk lelkileg, nameg párommal összevesztünk a végére.


Hogyan jutottunk ezen túl? Lassan, fáradtságos munkával, hónapokig tartó szünetekkel, de mindig a megoldásra koncentrálva, mert tudtam, hogy nem akkor lesz jobb, ha kibeszélem valakivel a problémát, hanem akkor, ha megoldom. Ezért bátorkodtam tanácsot adni, mert nekem a rengeteg tanácsból végül csak sikerült egy normális életet kihámoznom, és tapasztalatom szerint ez többet segít, mint a lelki fröccs.

2014. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!