Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemányetek a szaporítás...

Mi a vélemányetek a szaporítás vs tenyésztétől származó kutyusokról?

Figyelt kérdés

Ezalatt nem arra vagyok kíváncsi, hogy szaporítótól akarok kutyust venni, hanem arra, hogy miért van az hogy mindenki a tenyésztői kutyát ajánlja. Sokaknak nincs pénze egy fajtatiszta, törzskönyve kutyára, de mégis szeretne fajtatiszta kutyust az mit csináljon? (Igen tudom menjen menhelyre és hozzon el onnan.) De mi biztosíték van abban, hogy az a kutya nem beteg? Hogy nem e lesz hamis és hasonló dolgok.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én márpedig olcsón valami sufniból akarok venni kölyköt, csak érdekel.


2010. jan. 23. 00:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A tenyésztőkhöz még annyit, hogy a jó tenyésztő meg akarja ismerni a gazdit ahova a kutyus kerülni fog.

Volt egy időszakom, amikor rákoncentrálódtam egy fajtára és sok tenyésztőnek írtam, hogy mikor, mennyiért, hogyan tudnék elhozni egy picit. Sokak már csak azért elhajtottak, mert én egyszerű házikedvencnek szeretném, nem pedig kiállításra… És volt olyan is aki azt mondta, őt nem érdekli, hogy kiállítás vagy házikedvenc lesz e, csak jó helyen legyen a kölyök és szeretetben nőjön fel.

2010. jan. 23. 12:40
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Eslő vagyok. Azt kifelejtettem, hogy a nagyobb menhelyi kutyák ivartalajnítva vannak, így a gazda nem tudja őket szaporítani...

Ja és igen, nem mindenki tenyésztő akit úgy hívnak! Nem kell ilyen naívnak lenni! Jól körül kell nézni, nem megvenni az elsőtől, hogy aztán itt lehessen lobogtatni hogy milyen beteg bezzeg a szaporított kutyájuk nem!

2010. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

"Sokaknak nincs pénze egy fajtatiszta, törzskönyve kutyára, de mégis szeretne fajtatiszta kutyust az mit csináljon?"

Én meg gyémántgyűrűt szeretnék olcsón, de igazi gyémánt legyen! Szerintem a kormánynak ingyen fajtatiszta kutyákat kellene osztogatnia munkanélküli segély helyett, mert ez ugye elemi szükséglet!

2010. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Kaptam egy levelet. Szerintem inkább az ilyen felelőtlen emberek ellen kéne hadakozni, mint azon tenyésztők ellen,és leszaporítózni Őket, akik inkább olcsóbban, akár törzskönyv nélkül is odaadják a kicsit olyanoknak, akikből szerető gazdi lesz, csak épp nincs 100 000 Ft a zsebükben. Attól, hogy ajándékba adják, még nem megbocsátható, hogy engedték szaporodni a kutyájukat.

Még mielőtt bárki nekem ugrana, közlöm, 3 kutyám és 2 macskám van. Mind ivartalanított, pedig fajtatiszták.

És íme a levél:


"Csatoltam 1pár képet elajándékozandó kiskutyákról. A mostani gazdik nem

tudják megtartani őket, úgyhogy ha nem sikerül elajándékozni, akkor el kell

őket altatni....Ha esetleg tudtok valakit, aki befogadná valamelyiket

légyszi szóljatok, vagy segítsetek abban, hogy szétkülditek a képeket

ismerősöknek.

A 2 barna kislány, a fekete kisfiú. 2 hónaposak. Moszkvai őrkutya papa és

puli mama...Középméretűek lesznek felnőttnek..


Akit érdekel xxxxxxxxx@yahoo.com - nak küldjön egy emilt.


Köszi"

2010. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is állítom, hogy tenyésztő nem ad ki a kezei közül sem kölyök sem felnőtt kutyát törzskönyv nélkül! Ajándékba sem! Ismerek olyat aki többször ajándékozott már kutyát, de ivartalanítva, szerződéssel és törzskönyvvel! Így az új gazdi át is tudta íratni a saját nevére a kutyát.


És ezen mit sem változtat a beidéztt levél - ami persze szomorú. És nem "inkább az ilyenek ellen" kellene hadakozni, mert ez nem eldöntendő kérdés, nem egyik vagy másik. A kutyák ÉRDEKÉBEN kell küzdeni, bárhol is legyen rossz sorsuk...

2010. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gondolom azzal nem mondok senkinek újat, hogy MEOE tagsággal egy rendes, nem felülbélyegzett törzskönyv (normális tenyésztőre vonatkozó eset) kiváltása kb. 5.000 forint. Meggyőződésem, ha a kutya valami csoda folytán ajándék is, akkor ez az 5.000 forint már nem oszt, nem szoroz...
2010. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egy kiskutyában nem a törzskönyv kerül annyiba amennyi, nem azért drágább, mert van törzskönyve. Az oltások, féreghajtások, kölyökszűrések, minőségi táp, esetleges egyéb orvosi ellátások, ellenőrzések, szakszerű szocializálás és nem utolsósorban az a rengeteg idő, amit a kölykökre szán a tenyésztő teszi olyan értékessé a kölyköt. És a fedeztetésről, a szuka addigi tartásáról egy szót sem ejtettem az előbb. Akármennyire szimpatikus nekem az adott család, nem fogom pár tízezer forintért vagy neadjisten ingyen! odaadni a kicsit. Mikor én mondjuk 50-60 ezer forintot ráköltöttem. Azt megtehetné a tenyésztő, hogy 150 ezer forint helyett odaad egy hobby célú kiskutyát 120 ezer forintért ivartalanítási szerződéssel. Te sem dobsz meg minden szembe jövő, szimpatikusnak látszó embert 50 ezer forinttal.
2010. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!