Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a jó tenyésztö?

Milyen a jó tenyésztö?

Figyelt kérdés
Mikor megvásároltátok kedvenceitek mi alapján döntöttétek el hogy ő lesz a nyerő....
2010. jan. 22. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bal oldalt Törzskönyvezett: 2.

2010. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy másik hozzászólásomat idézve:

Én ez alapján választanék:

- legyen a kutyáknak szemléje, kiállítási eredményeik, amiket a honlapon nyilvánosságra hoznak és rendszeresen frissítenek

- járj utána, az adott fajtának milyen genetikai terheltségei, öröklődő betegségei vannak - csak olyan kennelből vegyél kutyát, ahol az örökletes betegségekre szűretik a kutyákat, ezt a honlapon közzé teszik és a tenyésztő bármikor szívesen ad ezekről igazolást

- nekem fontos, hogy kiskutyát csak előjegyzés útján lehessen venni, nem pedig eladó, már megszületett kölyköket kínáljanak; ez nagy felelősségről tanúskodik, ugyanis a tenyésztő nem kockáztatja meg, hogy rajta maradjanak a kölykök, tehát biztosra akar menni, hogy mindnek lesz jó gazdija

- mikor érdeklődsz, nem egyből az árat mondja, hanem először kifaggat - mit tudsz a fajtáról, milyen tartási körülményeket biztosítanál, mire kell neked a kutya, hogyan képzeled el a felelős állattartást stb.

- genetikai betegségekre garanciát vállal

- szerződéssel, törzskönyvvel ad el kutyát

- a kölyköket minimum 8 hetes korukig nem adja ki

- minőségi táppal etet

- rendszeresen kivizsgáltatja a kutyákat állatorvossal

- a kan is rendelkezik a fenti feltételekkel, nem csak a szuka

- herpeszre is szűreti szülőket

- a kölykök és a szülőpár is rendesen megkapja az oltásokat, féreghajtásokat

- az eddigi almoknak nyomon követi a sorsát és a honlapon beszámol róluk, akár fotókkal

- a kutyái családtagok is, rendesen foglalkozik velük - ezzel kapcsolatban számomra az is fontos, hogy ne legyen túl sok kutyája, csak annyi, amennyivel az ember még érdemben tud foglalkozni!

- egy szukát egy évben csak egyszer ellet, két ellés között minimum egy tüzelést kihagy

- nem pároztat túl fiatal és túl öreg egyedeket (2 és 5-6 éves kor között ideális)

- a már tenyésztésből kivont kutyáitól nem szabadul meg, mint egy szeméttől, hanem ivartalanítja és családi kedvencként megtartja

Sok mindent lehetne még írni, a teljesség igénye nélkül hirtelen ezek jutottak eszembe.

2010. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb, hogy a tenyésztő legyen hajlandó kedvesen szóbaállni veled, megmutatni a kutyáit, válaszolni az esetleg laikus kérdéseidre is, megmutassa a kiskutyákat is, adjon tanácsot nevelési, táplálási kérdésekben.

Mindezt persze a tenyésztőkre írom, tehát az evidens, hogy a kutyáinak legyen törzskönyve és szűrési eredményei is. De tényleg nem mindegy, hogy ezen felül hajlandó-e követni a kiskutyái sorsát. Én pl. szeretem, ha van egy fotóalbuma az előző almok kölykeiről, azaz követi a kölykök sorsát később is, és nem feletkezik meg róluk, ha már eladta őket. Én azt is szeretem tudni, hogy melyik kölyök nagyjából hová került, hányból lett házi kedvenc, hány került külföldre, stb... ha letagadja vagy nem hajlandó megmondani, hogy mi lett az előző almokkal, az nekem pl. gyanús.

2010. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!