Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy kapjak egy mopszot. Ez-e kell a kifogásokkal:kicsi a lakás, ki fog lemenni a kutyával, hullik a szőre stb. Ötletek?

Figyelt kérdés
Igaz hogy 2 szobás lakás de egyedül vagyok gyerek meg a 2 szülő,nem nagyon vagyok lusta gyerek se lustálkodó,mi meg koszolunk akkor nem lenne értelme takarítani, és kis termetű kutyát.Barátaiméknak már 14 kutyájuk volt pedik az is 2 szobás lakás,ők 3-an vannak testvérek és nagy kutyájuk van.
2010. jan. 20. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Nézd a kutya érdekeit is. Nem biztos, hogy jól érezné magát a kis lakásban, még ha le is viszed sokszor. Hány éves vagy? Lehet, hogy a szüleid még nem tartanak elég érettnek egy kutyához.
2010. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1et értek az első válaszolóval.
2010. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a kifogások elég ratyik, de gondolj bele, jó gazdi lennél?

Az én gyerekem is megígérte, hogy "ó igen naponta leviszem 3x sétálni, még az iskola előtt", na meg, hogy ő fogja etetni és cseréni a vizét.

Hoztunk egy kis kutyát a menhelyről. Két hét múlva azon kaptuk magunkat, hogy a kutyát mi sétáltatjuk és csak simogatni jó.


A kutyát nem tudod félretenni és egy kapcsolóval kikapcsolni vagy kivenni az elemet.

2010. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kicsi a lakás, nemhiszem, hogy ebben az esetben jó kifogás, mert a mopsz kisebb, mint egy átlagos macska...


De lehet, hogy szüleid nem akarnak olyan sok pénzt költeni rá, már magában a mopsz is elég drága (100ezer körül) és ugye kaja neki, meg felszerelés, egy kutya nagy felelősség, még ha kicsi is maga a kutya.


Vagy attól félnek, hogy 1-2 hét után rájukmarad a sétáltatás, meg minden... Egy kutyát kb 4szer kell levinni naponta. Elég nagy időveszteség, főleg hogy először a suli előtt kellene levinned. (Nekem azért nincs még kutyám, mert egyetemre járok és kiszámíthatatlan az időbeosztásom.)


Szóval gondold át jól, hogy tudsz-e mindenre figyelni, és rendesen gondját viselni egy kutyának.

2010. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
elég érdekesen fogalmazol...elsőnek ezt tauld meg, aztán akarj kutyát. [nagyon fiatalnak tűnsz] nem tudod még, hogy egy kutyával mennyi "baj" van. Nagyon sokat kell vele törődni, és ez nem csak simogatásból áll. Miért nem szeretnél egy hörcsögöt, vagy teknőst? Nézz utána hátha az is megtetszene.
2010. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A mopsz hol kisebb mint egy macska? Nekem 7 mopszom van jelenleg, de volt már elég sok, meg van macskám is, és kisebb a macska
2010. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én macskámnál biztos kisebb a mopsz:-DD
2010. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jó oké, nem kisebb, mint egy macska, de attól még eléggé kicsi kutya. Meg hozzá vagyok szokva a nagy macskákhoz... az én macskám 6 kilós, anyukámé majdnem 8 volt, és nem elhízás miatt. Szóval nekem ez az átlagos macska...
2010. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!

egyet kell értsek az előzőekkel.

Szerintem én idősebb vagyok mint te,és én is nagyon szerettem volna egy mopszit. Így kaptam egyet a páromtól.Én is azt mondtam, hogy ugyan semmi para, majd sétáltatom, meg rengeteget játszom vele, stbstb..Most 4 hónapja van nálunk, szó se róla, imádom, viszont utálom: a korán kelést, a pisi takarítást,a hidegben sétát(azt mondjuk kutyi se szereti) és,hogy hosszabb utazásokat nem nagyon tehetünk, hiszen őt is vinni kell, de sajna sok helyen nem fogadják szívesen..

Ja és ami nem mellékes, a kutya ára és az állatorvosi költség sem kevés(oltások,vitaminok, egy szimpla vizsgálat)

Mi párommal már magunkról gondoskodunk így megoldjuk,de azt hiszem Te sem szeretnél szüleid nyakába extra terheket varrni, ahogy én sem szerettem volna.

Szóval végkövetkeztetés, ne a szüleidet akard megváltoztatni,hanem jegeljétek a témát még egy időre.

Tudom, hogy ezt nem a legjobb hallani, de ez a véleményem...

Amúgy tényleg,mennyi idős vagy?

2010. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom sikerült-e a feltöltés. Most kissé összehúzta magát, amúgy az egész radiátort el szokta foglalni.

2010. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!