Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell beadni kutyának...

Hogyan kell beadni kutyának kálcium pezsgőtablettát?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettünk egy daganatot a kutyánkon, rohantunk orvoshoz, és szerencsére kiderült hogy csak allergiás reakció az oltásra amit 2 hete kapott. Adott kálcium injekciót és mondta hogy egy nyolcad pezsgőtablatát adjunk neki otthon. Mivel annyira megörültem hogy nem daganatos, azt elfelejtettem megkérdezni hogy hogyan kell beadni neki.(Tudom nagyon béna vagyok!).Tehát tabletta formába lenyomni a torkán vagy vízben? Egyik sem tűnik túl meggyőzőnek, hisz meginni tuti nem fogja magától, de szerintem az sem jó ha a gyomrában kezd el pezsegni, valaki tudja hogyan kell?

köszönöm szépen


2010. jan. 19. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rakd bele vízbe a tablettát várd meg még elpezseg aztán hívd a kutyát, hogy igya meg. Nem hiszem, hogy baj, ha egy részét a víznek később issza meg. Viszont lehet, hogy ízleni fog neki és máris megissza.
2010. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy fél deci vízben oldd fel, és öntsd rá a száraztápjára. Ha hagyod állni egy 5 percig, a táp fel is szívja a nedvességet.

Ha vízben feloldva lerakod elé, szerintem úgy is megissza, mert a pezsgőtabletta édes, és a legtöbb kutya szereti az édeset. Pláne meg fogja inni, ha egy jó nagy futás, játék után rakod le elé.

2010. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. 1 dl vizben oldod és megissza. Az enyém is kapott már és jol megitta izlett neki.
2010. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vizben old fel mindenképp, és ha sehogy nem hajlandó meginni, akkor egy kis fecskendővel belenyomod a szájába.
2010. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

adj neki sima kalcium tablettát, egy falat virsliben

ugyanolyan jó mint a pezsgötabletta és könnyebb beadni neki

2010. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült! Nagyon szépen köszönöm!
2010. jan. 20. 21:50
 7/7 Erika0818 válasza:
sziia:) nekünk is kellet ilyen pezsgőtablettát adni a kutyusnak! adtak egy injekcios fecskendőt /tűt nem csak magát a fecskendőt!/ és azt mondta a doki ugy kell hogy: egy csészényi vízbe feloldani a tablettát és utána felszívni adagonként a fecskendőbe és a szájába kell rekni a fecskendő elejét aztán benyomni a "vizet" és a kutya automatikusan le fogja nyelni! de csak akkor kell így cselekedni ha egyébként a tányérjából nem issza meg a kutyus! tudom hogy a kérdés 3évvel ezelőtt lett írva de aki most bukkan rá erre a kérdésre annak hasznára válhat!:)
2013. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!