Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz ez a kiállítási kutyákkal...

Igaz ez a kiállítási kutyákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy vannak olyan kiállítási kutyák, akiknek pl. hogy megóvják a szőrét, felcsavarva tartják, a kutya meg nem játszhat, nem mehet ki a kertbe, mert akkor rossz lesz a szőre... máshol pedig azt olvastam, hogy bizonyos kiállítási kutyákat egyáltalán, soha nem engednek ki az utcára, szintén a szőrük miatt, hanem bent a kennelben futópadon edzik őket... ez komoly? Tényleg vannak, akik a kiállítás miatt ilyet tesznek a kutyájukkal?
2010. jan. 18. 10:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

Afgán agarat futópadoztatják vszeg mert ugye nagy, hsz, futós kutya. A yorkik szőrét ténleg csavarják és minden hasonló hsz ölebet-a tekerőkkel ha kiengedik is, kellemetlen játszani.A futópadot forgalmazó cég a magyar kutyakiállításokra sokszor eljön, ki lehet próbálni és egyre többen próbálják ki és meg is veszik(láttam).

Ahogy Mo.-n is show szerűvé válik a kutyakiállítások világa, úgy terjednek ezek a baromságok is. Ha le akarják győzni az amerikai, francia ebzeteket, muszály ilyen fortélyokat bevetniük a kis országoknak is.(ellenzem amúgy)

[link]

2010. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
kár, hogy a kiállításokon csak a küllemre mennek, és valahogy nem szűrik ki az ilyeneket... egy kutyának szerintem kutyaként kellene élnie és viselkednie, és közülük kellene kikerülnie a győztesnek, nem az ilyen műanyag módon nevelt szerencsétlen kutyák közül. csak ha ugye ezek nyernek, akkor meg van a visszajelzés, hogy ezt kell csinálni... szomorú ez.
2010. jan. 18. 16:53
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell ilyen fajtát/kennelt választani. Ha van munka vonal, akkor abból kell, de szerintem egy BH vizsgát simán le tudna tenni egy yorkie is. Mindenképpen olyan szülőktől kell választani, akiknek nem csak kiállítási eredményeik vannak, hanem legalább az alapengedelmességről van papírjuk, vagy agilityznek legalább hobbi szinten stb. Ha nincs ilyen kutya az adott fajtában, akkor szerintem nem szabad abból a fajtából választani.
2010. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%
Azokat a kutyákat szokták ovni a napfénytől, akinek kiszivhatja a bundája szinét a nap. Nekem a barna dobi télen szépen becsokisodik, nyáron meg a sok fürdés, miegymástól kifakul a bundája. igy csak márciustól junius elejéig járunk kiállitásra, utána hodolunk az élvezeteknek:))))
2010. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%

Sok hiedelem van a kiállítási kutyákkal kapcsolatban aminek sokszor a fele sem igaz. Vannak fajták akiknek tekerik a szőrét (yorkshire terrier és shih-tzu), hogy megóvják a szőrüket. Ettől független játszhatnak és nagyot kirándulhatnak a gazdikkal, ugyan olyan boldog kutyák mint más társaik és igazi kutyák. Sőt meg merem kockáztatni sok társaiknál boldogabbak.

Melyik jobb a kutyának, ha napi ápolásban részesül, folyamatos orvosi ellátásban van része, minőségi tápot eszik, foglalkoznak vele, tanítják, hétvégén a gazdival utazhat, egész nap a gazdival lehet a kiállításon ahol Ő a világ közepe, vagy az mikor a bundája rá van nemezesedve a bőrére, vakaródzik a bolháktól, a fogkőtől kiesnek a fogai, állatorvos jó ha évente látja,enni azt kap ami van, vagy ami a legolcsóbb,simogatást akkor kap mikor ép a gazdinak kedve van hozzá. Nem kell mindent elhinni, előbb meg kell győződni mindenről.

2010. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!