Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz ez a kiállítási kutyákkal...

Igaz ez a kiállítási kutyákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy vannak olyan kiállítási kutyák, akiknek pl. hogy megóvják a szőrét, felcsavarva tartják, a kutya meg nem játszhat, nem mehet ki a kertbe, mert akkor rossz lesz a szőre... máshol pedig azt olvastam, hogy bizonyos kiállítási kutyákat egyáltalán, soha nem engednek ki az utcára, szintén a szőrük miatt, hanem bent a kennelben futópadon edzik őket... ez komoly? Tényleg vannak, akik a kiállítás miatt ilyet tesznek a kutyájukkal?
2010. jan. 18. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
99 százalékban nem. Az enyémek is kint vannak. De lehet, hogy van 1-2 olyan, elsősorban társasági kutya fajta, akivel ezt csinálják. yorki vagy ilyesmi. Én nem ismerek olyan tenyészállatot akit így tartanának.
2010. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
konkrétan afgán agárral, shi-tzu-val és amerikai cocker spániellel kapcsolatban hallottam.
2010. jan. 18. 10:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről még nem halottam !

nekem mind a 3 kutyám kinti-benti kutya !

Mégis elég sok szép eredményt értünk el :D

No de ők nem hosszú szőrüek !

Ha van ilyen ember , akkor az tuti hogy nem a kutyát szereti... mert ilyet én soha nem tennék !

2010. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos én el tudom képzelni ezt:S nem minden tenyésztő, de vannak ilyenek az tuti....
2010. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában futópadoztatják a kutyákat, de nem az a napi mozgásuk, hanem így javítják és nyújtják a kutya lépéshosszát.

Ezt a szőr dolgot azért nem bhiszem, mivel minden egyes kiállítás előtt fürdetni, kozmetikázni, groomingolni kell. Tehát nincs értelme h a hétköznapokon miért ne játszhatna. De hülyék mindig voltak/vannak/lesznek....azért általánosítani nem kell.

2010. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is a yorkiról hallottam ezt. És amilyen elmebeteg emberek vannak, simán el tudom képzelni, hogy ezt csinálják, pláne egy yorkival. :S
2010. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Azt nem értem, hogy ha egy kutya csak a kiállítások alkalmával mehet ki a házból, ketrecből és nincs teljesen lemozgatva, hogyhogy nem kezd tombolni, mikor végre kimehet? Egy kiállításon a kutyának fegyelmezettnek kell lennie, szóval nem hiszem, hogy ezt csinálják.
2010. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Főleg egy olyan nagy mozgásigényű fajta, mint az afgán agár. Előző voltam.
2010. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik tenyésztő ismerősöm pont ezt csinálta angol cocker spánielnél! Eredmények szempontjából biztosan megérte, mert európa győztes volt. Külön szobája volt a kutyának, és meg volt határozva a napirendje. Hogy meglegyen a napi mozgása, futópadoztatták (olyanon, amin lehet állítani a lejtősséget is), kizárólag az előírt étrendet ehette, stb...

Egyszer, emlékszem, kitört az egyik foga, és Ausztriába vitték ki fogpótlásra.

Nagyon okos kutya volt, de szerintem nem élt soha kutyaként.

2010. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam, mi ezért döntöttünk úgy, hogy nem tesszük ki yorkinkat ennek a "gyötrelemnek".

Hiszen hogy úszhatna akkor pl a velencei tóban??? :D:D:D

És hogy játszhatna feltekert szőrrel az udvaron a másik kutyánkkal?

Így biztos boldogabb...

2010. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!