Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogadta a párotok/partn...

Hogyan fogadta a párotok/partneretek, hogy a kutyák az életetek/hobbitok?

Figyelt kérdés

Itt most valójában azokra az emberekre gondolok, akik már kutyások voltak mikor összejöttek a párjukkal. Egyszóval, mennyire volt hatással a kapcsolatra, negatívan és pozitívan is. De persze arra is kíváncsi vagyok, hogy akik már együtt voltak és utána jött a kutyázás, mennyire változtatta meg a kapcsolatot.

Még ah kérhetném kort tudnátok mondani? Csak érdekelni, hány évesen ki, hogy reagál :)


2010. jan. 17. 19:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Igy "kapott" .. picit meglepödött mekkora felelösséggel jár 2 kutya .. picit morgott, hogy az egyik horkol, a másik meg kiturja az ágyból ... aztán a picibe beleszerelmesedett (a karjában alszik, reggel a kutyát simogatja elöször) és a naggyal is kibélült ... megmondtam neki a kutyák elöbb itt voltak, ha megy valaki akkor az ő lesz :D

ő 31 és 32/L

2010. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Kutya volt előbb, de így ismertek meg. Tudták, hogy extrémen imádom a kutyákat. Volt aki csak azt nem szerette, hogy állandóan puszilgatom. Én meg mondtam, hogy ha választani kell, akkor a gyerek az első! Ez el is maradt, de nem emiatt.

Volt olyan is aki egy szó nélkül tűrte, sőt szerette a kutyámat, egy ágyban is aludt vele, és soha egy rossz szót nem ejtett arra sem ha megpusziltam. Immár 14 éve tart ez a furcsa kapcsolat( külföldi). Amúgy ő a férfi számomra. Lehet hogy emiatt?

2010. jan. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az extrémet úgy értsd hogy nálam kutyásabbat még nem ismertem. Az életemet odaadnám érte, több volt mint anyám apám, bárki a családban, és a szüleimnek is ő volt az egyes számú gyerek.Sajnos meghalt, magyar vizsla volt. Most 2 másik van menhelyről, ők is vizslák. Őértük is megőrülök, és egyre jobban. Az életeim.
2010. jan. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáim voltak előbb (tenyésztő vagyok), és nagyon féltékeny volt rájuk, ha összevesztünk, mindig azzal jött, hogy "bezzeg a kutyáid", meg hogy "jobban szereted azokat a dögöket, mint engem..."...


Utána kiadtam neki az ultimátumot, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz, azóta olyan, mint a kisangyal, segít fésülni, stb, és még kiállításokra is ő visz el :)))))


Én 24 nő, ő 32 éves

2010. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hamar bele jönnek hogy a kutya után következnek. Megszokik, vagy megszökik elven az enyém megszokott.
2010. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Barátommal 3 éve vagyok együtt. Imádja a kutyámat, de azért nem akkora kutyás mint én. Szóval így szereti, meg minden, de suliba én járok vele, meg én foglalkozok vele mindég. Néha ha összeveszünk valamin akkor fel szokta hozni hogy a kutyával többet foglakozok mint vele... dehát ez van.

A kutyám még velem lesz 10-12 évig (remélem minél tovább), ő meg kitudja... :)

2010. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én a másik oldal vagyok. :) Vagyis aki nem kutyás, de a párja az volt.


Kedvelem a kutyákat, szeretek velük játszani, kikefélni őket, vagyis néha foglalkozni velük... A kutyások mércéjével én csak egy tárgynak tekintem őket.

Nálam a kutya ha családtag is, az akkor is a kertbe való, és egyáltalán nem egyenrangú se velem, se a párommal. Semmilyen állatot nem helyeznék előtérbe a párommal szemben...


És ebből volt óriási probléma a kutyás kapcsolatomban. Ő ugye extrém kutyás, kertesházzal. Nekem meg sok volt már az, hogy egy hálószobában kellett aludnom vele, hiába kértem, hogy legalább akkor tegye ki az előszobai vackába a kutyát, amikor én is ott alszom. Nem. Jó, gondoltam megszokom egyszer majd azt a nyálas, horkoló, szörcsögő bulldogot.

Nem sikerült... megszeretni megszerettem, de megszokni nem. Mindenben fontosabb volt a kutya, többször összevesztünk emiatt, mert én nem tekintettem életem értelmének. Az egy állat... miért az én hibám, hogy eddigi leélt éveim alatt soha nem volt kutyám, nem szoktam hozzájuk, nem szoktam hozzá, hogy a szőreit kelljen mindenhonnan magamról sepernem, egy darab ruhámat nem tehettem le a földre úgy, hogy ne legyen tele szőrrel, még a lepedőn is az a r*hadt szőr volt? Miért az én hibám, hogy utáltam, ha alvás közben - ágy szélén szoktam, félig lelógva - beleugrott a képembe a kutty? Miért az én hibám, hogy nekem fontosabb a párom, mint egy ilyen serethető, babusgatható, nemvisszabeszélő kellékként tartott állat?


Veszekedéseink során ugyan sose hoztam ezt fel neki, hogy én gyakorlatilag alárendelt voltam a bulldogjával szemben, de nem is számítottam a kapscolatunk elején erre, hogy ennyire kutyás, mert egy szóval sem mondta...

Így utólag látom, hogy nagyban számított a szakításban ez a kutyás. nem kutyás különbség.


Mindenesetre, most már tudom, mi a szitu, és nagy ívben elkerülök mindenkit, aki egyáltalán beengedi a lakásába ezeket a csaholó, nyálas állatokat.

2010. jan. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Látszik hogy nem is tudsz róluk sokat! Amit a barátnőd csinált az PROFI kutyás szempontból ugyanúgy elitéletndő mint a tiédből! Beengedni a kutyát az ágyba, mindenben elsőnek tekinteni... A kutya rangsorban él, ahol az a természetes neki ha alávetett. Ha viszont a gazdája nem viselkedik vezérként akkor a kutya veszi át a helyet és az neki nem jó! A kutya akkor nyugodt és boldog ha van egy jó falkavezére!

Én kemény kutyás vagyok, és lehet hogy jobban szeretem az újdonsült páromnál (idővel ez megváltozik hab a párom rászolgál) a kutyáim, de: kint vannak a kertben, nem alszanak ágyban és nem ők az elsők sem evésnél sem semmi ilyesminél! Nem azért mert jobban szeretem a párom, hanem mert a kutyának akarok jót! Nagyon kemény bánok velük! Nem azért vagyok kemény kutyás mert egy tányérból eszünk, hanem azért mert órákat sétálok velük, tanítom őket, kutyaiskolába járok velük, versenyzünk, kutyatáborba járunk, és kutyákból akarok továbbtanulni!

Szóval jó ha nem téveszted össze a kettőt!

2010. jan. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!