Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabiztosítás? Mit gondoltok?

Kutyabiztosítás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Hogan működik, mi a vélemyényetek, tapasztalatok?
2010. jan. 17. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó ötletnek tartom, én is gondoltam már rá,mivel terápiás kutyám van,2 évig tanult,és most kb. 2milliót ér.Akár el is lophatják vagy megsérülhet ne adj isten...
2010. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam rá, hogy biztosítom a kutyámat, de iszonyatosan drága a biztosítás! Ritkán beteg a kutyám, nem éri meg.
2010. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a biztosításnak semmi olyan orvosi kezelés nem része, ami tuti, hogy szükséges... pl. nem jó oltásra, nem jó féregtelenítésre, nem jó azt hiszem, ivartalanításra sem... mi végigolvastunk egy ilyen listét, és hát csak olyan betegségek voltak rajta, amit remélek, hogy életében nem fog elkapni a kutya, akkor meg minek fizessek?... Én olyannak jobban örülnék, hogy ha fizetem havonta, akkor mondjuk egy állatorvosi felülvizsgálat, fogkő leszedés, vagy a kötelező oltások amúgy ingyen lennének, illetve benne lenne a havidíjban.
2010. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval!
2010. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
09.51eshez tenném még hozzá, hogy a reméljük, hoyg soha kategóriából is egy csomó mindenre nem érvényes, meg mondjuk balestnél is csak akkor, ha nem fogják rád, hogy a te gondatlanságod az oka. Plusz így is úgy is ki kell fizetni a kezeléseket, annyi, hogy utána a biztosító szépen eldönti a benyújtott számla alapján, hogy jár-e pénz vagy sem. Amelyiket meg én néztem, még azt is kiköti, hogy melyik orvoshoz lehet menni, pedig nem biztos, hogy egy késő esti balesetnél elkezdem keresgélni, hogy na vajon hol egy szerződött doki. Inkább bevágom a kocsiba magam és megyek az elsőhöz, amelyiket el tudom érni. Akkor meg nem is kötelesek fizetni. Meg van éves limit is, meg hogy a kezelésnek x-ed részét finanszírozzák, nem is az egészet. Szerintem jobb a tartalék, mint hogy egyszer pofára essek, hogy ezért fizettem havonta...
2010. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kutyámnak van ilyen biztosítása, speciálisan kutyák kezeléséről szól. Nem arról szól, hogy nem kell fizetnem, hanem arról, hogy jóval olcsóbb az ellátása éves szinten, mint e nélkül. Például az oltás esetében csak az oltóanyag árát fizetem ki, ami azt jelenti, hogy 800 Ft-ot. Minden más esetben is így működik. A röntgen 2000 Ft-ba kerül 5500 helyett. Ezért éves szinten fizetek 28.000 Ft-ot, ami tekintve, hogy Aramis az "állatorosi ló" kategória, nekem megéri.
2010. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam a neten egy díjkalkulátort, az eredmény enyhén szólva érdekes volt. Kérdezték a fajtáját, korát, nemét, meg hogy segítőkutya-e. Beírtam, hogy mudi, 3 éves, kan, nem segítőkutya. Kiadott X összeget. Megváltoztattam a fajtát, direkt egy olyanra, amiről tudom, hogy örökletes betegségekkel terhelt. Ugyanannyit adott ki. Azt meg sem kérdezte, hogy van-e a kutyámnak diszpláziaszűrése, vagy hogy ivartalanított-e, pedig mindkettő rengeteget számít. Miért kéne az igazoltan diszpláziamentes mudi gazdájának ugyanannyit fizetni, mint egy szűretlen divatfajta gazdájának?
2010. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az az igazság hogy a kutyánkat elkapta egy nagy kutya, sajnos elkellett altatni, de elötte hónapokig küzdöttünk, kezelések, műtétek, gyógyszerek stb. és hát a végösszeg horror volt, amúgy sem állunk túl jól anyagilag, de Ő egy családtag volt, tehát kértünk kölcsön jobról-balról, minden tartalákot, lehetőséget összeszedtük hogy megmentsük de sajnos nem sikerült. Azóta van ey másik kutyánk, de félünk hogy ha megint történik valami akkor mit csinálunk (még mindig nem sikerült pótolni azt az összeget), az egész családot megviselte ez a tragédia és mégegyszer nem bírnánk ki, arra gondoltunk ha ez a biztosítás havi 1-2000ft akkor lehet megéri. Jó lenne tudni hogy pontosan milyen esetekben érvényes, mert reméljük több ilyen baleset nem lesz, de hát kisebb betegségek előfordulnak és ha azokon az összegeken könnyít már az is jó. Tud valaki olyan oldalt ahol ez pontosan és megbizhatóan levan írva?
2010. jan. 21. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!