Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem nézik sokan kutyának...

Miért nem nézik sokan kutyának a térd alatti kutyákat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják v. irják hogy nekik térd fölött kezdődik a kutya.Pedig egyáltalán nem jogos amit mondanak. Persze vannak olyan kutyák akik nagyon kicsik de velük is kutyául kell bánni hogy normális ebek legyenek és nem elkénysztetni kell öket. Ha ti ilyenek vagytok akkor miért irjátok v. mondjátok?
2010. jan. 17. 12:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Jah, az lemaradt, én sosem tennék különbséget közöttük, de ez csak természetes :)
2010. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos manaspág már nem a keverékeket nézik le hanem azt aki fellősen, tenyésztőtől választ kutyát határozott céllal! Mert hogy az egy gonosz sznob ember! Ez az új divat.

Kedves kérdező, nem gondolom hogy a térd alatti kutya nem kutya... Kutya az is, csak nekem nem tetszik. Nekem a közepes, nagy kutyák tetszenek. Egy mudi méretű legyen legalább. Azért nem szeretem, mert én mindenből a természetest részesítem előnyben! És gondolj bele, a természet mikor alakított volna ki csivava méretű kutyát? Egyszerűen rondának tartom a törpekutyákat. Az egyik 90 dkg, a másik kopasz, a harmadiknak 4 méter szőre van, vagy görbe a lába, vagy hosszú háta van, vagy nincs orra stb. És nekem az ilyen kinézet nem tetszik. Ez nem természetes. Persze van ilyen a nagyobb kutyák között is, de hát azok sem tetszenek.

Aztán van amelyik arányosan, normálisan néz ki annak meg a viselkedése nem jön be. Melyik kicsi kutyával lehet őrző-védőzni (persze megfogja a kart de ereje nem lesz akkroa mint egy nagy kutyának), terelni, vagy bármit csinálni ami engem érdekel? Egyikkel sem...

Ja és abban is van valami hogy sokuk kibírhatatlan kis dög, mert a gazdája nem neveli meg.

Nekem nem kutyák, mert nem felelnek meg az igényeimnek. Nekem nem kellenének, ha másé a kutya akkor megsimogatnám meg aranyos lenne de amúgy nem nagyon érdekelnek. Attól még más szeretheti őket.

2010. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

Én meg attól tudok idegbajt kapni, hogy nem nézik kutyának az én kutyámat. Pedig én annak nézem. szálkás szőrű tacskó keverék. Elég bizalmatlan, nem szereti, ha idegen emberek az utcán meg akarják simogatni. Ezt morgással jelzi. Nem harapott még meg senkit és nem fogom a tacskót szájkosárban sétáltatni, de őszintén szólva idegbajt kapok, hogy jön ember szembe az utcán és "jaj de aranyos" - meg nem kérdezné, hogy megsimogathatja-e, nem, hanem már nyúl oda, rámorog a kutyám, mert ugye pórázon van, nincs menekülési lehetősége és akkor jön a pattogás, hogy miért nincs rajta szájkosár, ha harap?! Talán mert nem kéne idegen kut5yát simogatni! Amúgy meg a morgás nem harapás csak figyelmeztetés! De könyörgöm, ha nagy kutya lenne, akkor eszükbe nem jutna nyúlkálni! Miért nem lehet felfogni, hogy egy kicsi kutyánál a morgás ugyanazt jelenti, mint a nagynál? Miért kell nyúlkálni a kutyámhoz? És ha egyszer tényleg oda kap? Akkor meg majd én leszek a hibás, mert "harapós" kutyán nincs szájkosár, de a bíróság azt nem fogja firtatni, hogy az idegen MEGKÉRDEZTE-E, HOGY MEGSIMOGATHATJA-E A KUTYÁMAT!!! Na engem ez borít ki, hogy a járókelők nem nézik a kutyámat kutyának, csak azért mert kicsi.

De b@zmeg én sem nyúlkálok más gyerekéhez csak azért, mert milyen aranyos! Hagyják már békén a kutyám! :S

2010. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

ez egy általánosítás .

a kutya lehet kicsi, csak a kis kutyát tartó gazdák közül sokan,nagyon sokan nem megfelelően gondoskodnak a kutyáikról.

lásd pl, ölebek , ölben , és fotelban egész nap, ha sétálnak, és jön egy nagyobb méretű kutya azonnal felkapják .

a kutyaharapások 90 %-át kis testű kutyák okozzák!!!

a maradék 10 % -ból is csak 3 % amit nagyobb testű kutya okoz, csak nagy testű kutya nagyot is harap.

kis testű kutya pedig felsérti a bőrt, esetleg kicsit mélyebbre harap a bőrben.

a nagy kutyát meg kell tanítani viselkedni, a kis testűeknél ez nem nagyon divat.

mert kit zavar ,ha egy 5 kg-os kutya ugrál, de ha az a kutya 50 kg ???

2010. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!