Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem nézik sokan kutyának...

Miért nem nézik sokan kutyának a térd alatti kutyákat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják v. irják hogy nekik térd fölött kezdődik a kutya.Pedig egyáltalán nem jogos amit mondanak. Persze vannak olyan kutyák akik nagyon kicsik de velük is kutyául kell bánni hogy normális ebek legyenek és nem elkénysztetni kell öket. Ha ti ilyenek vagytok akkor miért irjátok v. mondjátok?
2010. jan. 17. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom... de tényleg ez szerintem kisebbségi komplexus, vagy szimplán csak hülyeség. Nekünk már 15 éve egy kis falatka keverék kutyánk van, ugyanannyi szeretetet ad, mint egy nagyobb testű!
2010. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ezt én sem értem! Egyik kedvenc fajtám a schipperke, ő is pici, de igazi munkakutya. [link] Csak az a baj, hogy akinek pici kutya kell, annak túlságosan egyszerű a schipperke kinézete, aki meg munkakutyát szeretne, annak ez a méret nem kutya. :( Vagy nézd meg ezt a csivavát: http://www.youtube.com/watch?v=10qn3KbEAB8 Ő is tud annyit, mint egy nagy! Az uszkárról is sokan azt gondolják, hogy csak egy öleb, pedig az USA-ban a fajtaklub munkaversenyeket is rendez nekik és munka osztály is van a kiállításokon. [link]
2010. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%

Sajnos én sem tudom. Amúgy egyet értek az előző válaszolóval. Nekem egy 8 éves csivavám van. 2 hónaposan kaptam meg. Imádnivaló egy kis dög:$ Mikor valakinek mondom, hogy nekem egy csivavám van egyből hallgathatom, hogy én mit akarok azzal a kis patkánnyal. Az még ugatni sem tud (ezt amúgy általában férfiak mondják, de van mikor nők is.)

Szerintem ezt azért mondják, mert ezek a kis állatok "szinte" nem tudnak semmit se csinálni. Nem bírják őrizni a házat, vagy nem tudnak túl nagy sérülést okozni. Akárki simán belerúg egyet és a kutya száll. Erre tippelek, de csak tipp. Én minden esetre nagyon szeretem a kis csivavámat :$ (L)

2010. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én se tudom. Én még azon vagyok kiakadva hogy akinek keveréke van sokszor "lenézik" Pl. nekem keverékem van és volt egy nagyobb kutyás társaság a parkban odamentünk megnézték a kutyámat és ugy tettek mintha ott se lennénk és persze a társaságban mindenkinek fajtatiszta kutyája volt.Ezeket sokan miért csinálják?
2010. jan. 17. 12:54
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
2. vagyok. Én fordítva tapasztaltam inkább, hogy akinek menhelyi kutyája van, az lenézi azokat, akiknek fajtatiszta a kutyája és tenyésztőtől van, mert milyen sznob, meg csak a külsőségekre ad. Ezt főleg a Gyakorikérdéseken vettem észre. Általában még arra is rá akarják erőltetni a mentett kutyát, akinek határozott elképzelése van arról, hogy milyen célra milyen kutyát szeretne.
2010. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
52%
Amiért egy csapat jól öltözött márkás ruhába járó lány nem fog barátkozni egy márkátlan,kínai ruhás csajjal. valahogy külömbnek tartják magukat és lenézik az olyat akinek keverék kutyusa van nem pedig fajtiszta. sajnos emberi butaság.
2010. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

13:03as igazad van sajnos vannak ilyen emberek.

Amugy itt a gyakorikérdésen én is észrevvettem ezt a dolgot sajnos,ez az amit soha nem fogok megérteni.

2010. jan. 17. 13:14
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Úgy kellett volna feltenni a kérdést, hogy szeretnék egy yorkit/csivavát, honnan vegyek, biztos jönne 20 ember, aki kifejtené neked, hogy az nem kutya, hanem patkány/macska. De ilyenkor kussolnak, mert nincsenek igazából érveik... 2. voltam.
2010. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, én elmondom az érvemet: azért, mert a nagy kutya tetszik. Ennyi, de nem is kell ennél több, hiszen mindenki olyan kutyát tart, amilyet szeretne. És nem térd feletti, mert az még számomra kicsi. >75 cm és >60 kg, hosszú szőr, na az már Kutya. Ettől még megértem azokat, akiknek a kisebbek tetszenek, azok is épp olyan aranyosak, csak épp nem nekem valók.
2010. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ez érdekes dolog. Nekem is van keverékem (két fajta kopó leszármazottja, tényleg szép egyébként), s van társasági kutymóm, tk-es, és ha együtt sétáltatom őket, a nagyot legtöbbször le se tojják az emberek, de a kicsit egyből "letámadják", sokszor kérdés nélkül. Kutyás társaságban is jobban örülnek, ha a pedigrés kutyám ismerkedik, mintha a másik ragályos lenne o.O Pedig a keverék térden felüli kutya, a másik szobacirkáló kategória.
2010. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!