1 éveskislányomat nem szereti a kutyusunk. Mit tegyek?
Semmiképp nem szeretnénk megválni tőle!!
Teljesen feszült, ha a közelében van. Szokta puszilgatni a kutyus, de látszik rajta, hogy zavarában. Nem egyszer felé kapott (nem ért hozzá).
Mindig szemmel tartja, folyton ingerült ha a baba a közelében van:(
Nagyon szeretjük a kutyusunkat. Bent van tartva (tacskô-beagle menhelyes kutyus).
Valami ötletetek van? A gyerek szobába nem mehet be.
Mielőtt kutyaoktatót hívnánk, van valami amivel próbálkozhatnánk??
Előre is köszönöm!
1. Vagy a kutya, vagy a gyerek.
(Ha mind a 2 akkor a kutyának KINT A HELYE!!!)
Kedves 12-es!
Azt nem én irtam, de tudom, hogy nekem szántad a hozzászólást. :)
Van kutyám és szeretem. De egyszer kapna a gyerekem után és repülne. Aki ezt nem igy gondolja szerintem nem komplett. Az a kutya igen csúnya sebeket tudd hagyni egy gyereken. Sose értettem az ilyet. Ha meg megharapja a kicsit, megy a csodálkozás... A saját gyerekét veszélyezteti. . .
Na itt vannak már a buborékban felnőttek is...
Elárulom, hogy ez nagy hülyeség, hogy "szegény" gyerek beteg lesz majd a kutyától. A szülő, barátnő, nagyi, uncsitesó ugyan úgy beviheti baktériumokat, arról meg már ne is beszéljünk hogy vajon mennyivel higiénikusabb nyilvános pelenkázóban kicserélni a pelust, mintha egy kutyával laknának egy fedél alatt (és itt nem a Buksira gondolok, aki életében 1x látott állatorvost és van kemény 1 db veszettség elleni oltása egész életére, a többi meg minek).
"Egészségesebbek azok a gyerekek, akik olyan családban nőnek fel, amelyben kutya van, mint azok, akik ebmentesen cseperednek fel: kevesebb légúti betegség támadja meg őket - állítják finn orvosok.
A szakemberek négyszáz csecsemőt kísértek figyelemmel életük első évében. Azok, akik ebes környezetben növekedtek, az időszaknak csak a 19 százalékában voltak betegek, míg a kutyamentesen élők az esztendő több mint egyharmadában, 36 százalékában.
A kutya-gyerekegészség közti összefüggés a finn Egyetemi Kórház kutatóinak feltételezése szerint abból adódik, hogy az ebek oltásszerűen védik a gyerekeket: kis mennyiségben kóros baktériumoknak és csíráknak teszik ki őket, amire a csemeték szervezete válaszul felvérteződik komolyabb betegségek ellen."
Másik:
"Joachim Heinrich, a müncheni Heimholtz Központ Epidemiológiai Intézetének munkatársa több mint 3000 gyerek körében végzett kutatást. Születésüktől hat éves korukig követte nyomon a gyerekek egészségének alakulását. A vérvizsgálatok kimutatták, hogy a kutyás háztartásokban felnövekedett gyerekek ellenállóbbak a pollenekkel és más légúti allergiát okozó anyagokkal szemben -melyek asztmát, orrnyálkahártya gyulladást és ekcémát okozhatnak -, mint kutyamentes háztartásban felnőtt társaik.
Heinrich szerint a kutya révén korán találkoznak bizonyos kórokozókkal, ami elősegíti az immunrendszer fejlődését. Éppen ezért a szervezet védekező rendszere nem kezd túlműködésbe, amikor hirtelen poratkákkal, pollennel és más allergiát okozó anyagokkal találkozik. Furcsa módon azonban a gyerekek antitestjeiben végbement előnyös változás a tüneteken nem segített. A kutyás gyerekek ugyanúgy válhatnak asztmássá, mint háziállat nélkül élő kortársaik.
"Nem teljesen világos, hogy miért van ez így" - mondta Heinrich az AFP-nek, hozzátéve hogy az immunrendszer fejlettsége talán az élet későbbi fázisában jelent majd nagyobb előnyt. A kutatás tovább folytatódik, a következő összefoglaló elemzés a gyerekek 10 éves korában várható.
A tanulmány az Európai Légzési Társaság lapjában, a European Respiratory Journalban jelent meg.
További vizsgálatokra van szükség annak megértése végett, hogy miként erősítik az immunrendszert a kutyák, mielőtt azt a tanácsot adhatnánk, hogy vegyen mindenki egy házőrzőt a gyereknek - mondta Heinrich."
Úgyhogy erről ennyit.
És már nem azért, de a kutya volt ott előbb, akkor miért is kéne kihajítani? Valószínűleg ha az ember magához vesz egy kutyát akkor belegondol abba is, hogy mi lesz ha lesz gyereke, tehát szoktatni kell a kutyát is a gyerekekhez, hogy addigra már ne legyen neki idegen szitu a baba. Aki ezt nem éri fel ésszel, az ennyi erővel adja be az idősebb gyerekét is nevelőotthonba, mert nem ritka hogy féltékenységből a saját testvére reszkírozza a kisebbet. Ne oldjuk meg véletlenül sem a problémát, mit számít, hogy egy érző élőlényről van szó, könnyebb ignorálni? Nem vall túl józan észre...
Nem vita...
Nézzétek, a kutya marad EZ BIZTOS. Valamit én rontottam el. A gyerek az első persze, de a kutyát igazítanom kell hozzá.
Nekem a társam. Lehet el van kényesztetve, de az ojtató szerint, ennek nincs köze ehez.
Attól, hogy jelez nem csinált semmit. A gyerkőc is jelez sírással, hogy nem jó neki.
A babának is tanítom, hogy a táljába ne nyúljon, ne húzza stb.
Azért kidobni egy KEDVENCET mert elrontottam valamit??? Nem, ezt meg kell oldani.
Utolsó!
Ha egy év alatt nem szokta meg a gyereket, az elég gáz nem?
Nem biztos, hogy te rontottad el. Kiskutyaként került hozzátok vagy nem? Lehet rossz tapasztalata van a gyerekekkel szemben. Akkor meg cseszheted... Igen, nem csinált semmit, eddig. Bátor vagy... Mindegy, végülis a te gyereked...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!