Mi a feltétele a kutyatenyésztésnek? Előny az állattenyésztési diploma? Kell bt vagy kft, vagy elég egyéni vállalkozóként?
A szarvasmarhához óriási tőke és földterület kell kezdésnek. Úgy éri meg ha saját magad termeled meg a kajájukat , gépek kellenek stb .Sok millió.Egyik sincs.
sippara nem értem minek írsz ha csak rosszindulat telik tőled. Írtam hogy eredményes díjnyertes kutyák a cél,jó minőségű tenyészállatok, akik olaszba viszik ott nem számít az eredmény csak nézzen ki messziről kutyának.
A kutyatenyésztés nem arról szól, hogy jól el tudjuk adni a kölyköket. Az a szaporítás.
Akiktől külföldön jó áron veszik meg a kutyákat, azok évtizedek óta elhivatott tenyésztők, ismerik a fajta minden vonalát, más tenyésztőket, az ősöket, a genetikát, tisztában vannak a standard kis és nagybetűs részleteivel, több száz könyvet, tanulmányt, véleményt elolvastak és meghallgattak a kutyáikról.
Ez mind évtizedek munkája, ami alatt belefektettek milliókat, ami soha az életben nem fog megtérülni.
Nem azért csinálják a tenyésztők, hogy behozza az árát a kutya, hanem mert imádják a fajtát és szeretnének minél szebb, jobb egyedeket létrehozni.
A kutya nem vágócsirke, hogy kilóra csinálják.
Amit tervezel, az a törzskönyves szaporítás, semmi más. Azokkal meg Dunát lehet rekeszteni. Külföldre a kamion viszi piti áron kínai cipőfelsőrésznek meg olasz kozmetikai kísérleti állatnak.
Ehhez semmilyen végzettség nem szükséges, még a vágóállatokról való ismeret sem, nincs optimális takarmányozás (szomszéd iskolából maradék), nincs ráhízott súly, nincs tej vagy hústermelés. Csak a darab számít. Felesleges vállalkozásba fogni, mert így is úgy is törvénytelen.
Jó ,úgy látom teljesen félrement ez a kérdés. És rossz helyen is tettem fel. "több évtizedes" tenyésztők is elkezdték valahol, ezzel felesleges példálózni.
Tenyészállatot meg eladnak ,a kanokkal fedeztetnek igen sok díjnyertes kiváló eredményű állatot és szaporulatát hirdetnek ,bár nem olcsó de megvehető.
Kínai kutyaeledellel jöttök, de harmadszor leírom: kiállításokon jó eredményt elérő kutyák a cél és ezeknek nem hazai nyomott áron való értékesítése, plusz fedeztetés ha lesz egy két sikeres jó papírokkal rendelkező kan egyed.
Köszönöm a hasznos válaszokat.
"Sok millió.Egyik sincs. "
Hidd el, a kutyatenyésztéshez is kell. És az soha nem fog megtérülni. A vágóállatra meg kapsz az államtól támogatást, és nem csak a darabszám számít (pl libának a tollát is értékesítheted, báránynak a gyapját, szarvasmarhának a tejét, bőrét, szarvát, stb).
Számolj utána nyugodtan, hogy 1 kiállítási nevezés 1 kutyánál 10 ezer forint, kozmetikus fajtától függően 20-30 ezer forint, benzinpénz amivel mész a helyszínre (és lehet hogy az ország másik végére kell menned), akkor ha nem tudod hogyan kell kiállítani a kutyát, akkor kell egy handler, aki érti a dolgát és ki tudja hozni a kutyából a maximumot, ez már kb 50 ezer forint. És ez csak 1!!! kiállítás egyetlen egy kutyával, és lehet hogy üres kézzel fogsz elkullogni, mert nem fog kapni a kutyád kitűnőt.
A több évtizedes tenyésztők nem így kezdték.
Már jó néhányszor leírtam.
Hogyan születik a tenyésztő?
A dolog általában úgy kezdődik, hogy az embernek lesz egy kutyája, akit nagyon szeret. Aztán szép lassan elkezdi szeretni az egész fajtát, mert rájön, hogy az a fajta kutya a legszebb és legjobb kutya a világon. Nem túlzás, ez az összes kutyánál így van. Aki nem így áll hozzá, sosem lesz tenyésztő.
Aztán kíváncsiságból elmegy kiállításokra, fajta találkozókra, ahol megismeri a fajta többi egyedeit is és szép lassan felismeri, hogy az övénél sokkal szebbek és jobbak is vannak ebben a fajtában. Felmerül benne a vágy, de jó volna számára is egy ilyen nagyon szép és okos kutya. Ennek érdekében még többet jár kiállításokra, még jobban beleássa magát a fajta minden részletébe. Megismeri a fajta színe-javát, a fajta iránti elvárásokat, tenyésztőket, a standard kis- és nagybetűs részeit, a fajtát terhelő betegségeket, és azokat az apró fortélyokat, szabályokat, amiket írva és mondva sem lehet megtalálni.
Kellő ismerettel és tapasztalattal a háta mögött felébred benne a tudás iránti tisztelet, és az érzés, hogy hiába keresgéli, még mindig nem találta meg a tökéletes kutyát, és elhatározza, hogy ő bizony megpróbál közelebb jutni a tökéleteshez, ő jobbat és szebbet fog tenyészteni, mint elődei, erősen él benne az elszántság, hogy megmutassa a világnak, milyen is az igazi, küllemben is jellemben is a fajtáját méltán képviselő kutya.
Jó hogy ismered a világ összes tenyésztőjének motivációját akiknek díjnyerets drága kutyáik vannak. Néhány ezt mondja,mert szép romantikusan hangzik.
Szeretni fogjuk a kutyákat, megkapnak majd mindent ami a jó eredményükhöz kell és mivel ismerősnek van róla végzettsége nem kell annyit utánaolvasni az egésznek mint aki nulláról kezd,és youtubról tanul genetikát meg hallomásból,mert olyan tudása van eleve hogy egy mezei kutyatartó akinek tetszik a saját állata labdába sem rúghat. Szóval ha meg lesz a megfelelő papírokkal rendelkező kiváló kiállítási minősítésű tenyészállomány akkor egyértelmű hogy eladható lesz.Én bízok benne hogy meglesz.
A vevő első körben a kutya kinézetét nézi aztán az eredményeit a szülőknek és az ősöknek.Kell egy tetszetős eladói környezet is persze, de az biztosítható. Ha ez rendben van ,a papírok megfelelőek, oltás- szűrővizsgálat igazolás stb akkor eljön,vagy mi visszük a kutyákat és választ és fizet. Nem mondom kell a jó marketing amibe a fent vázolt szép történet is beletartozik de ahhoz meg én értek jobban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!