Miért szólják le sokan a macskákat? Miért van ez az örökös harc cicás és kutyás gazdik között?
Nekem mindkettő van itthon, és sokszor nem értem, hogy nézhetik le a macskákat így az emberek... Olyan igazságtalanul ítélik meg a cicákat, pedig nem is ismerik őket igazán. Azt hiszik, hogy a macskák önzők, hogy önimádó, egoista állatok, akik nem szeretik a gazdájukat, sőt, magukon kívül semmi mással nem törődnek, stb, bezzeg a kutyák milyen hűséges, ragaszkodó, aranyos, tündéri társai az embernek.
Félreértés ne essék, a kutyák valóban ilyenek. De egy macska épp ugyanolyan hálás, szerethető társa lehet az embernek. Tapasztalatom szerint általában mindig azok szólják le a cicákat, akik csak felületesen ismerik őket, épp ezért fogalmuk sincs, milyen a valódi természetük.
Miért van ez az örökös harc a kutyás gazdik és a cicás gazdik között?
Miért mondják azt, hogy a kutyák okosabbak, mint a macskák? Mert a macska nem ül le parancsra, vagy nem hozza vissza a labdát?
Kutyám is van, akit imádok, mert valóban csodás társ és barát. De a cicám pontosan ugyanolyan értékű családtag, mint a kutyus. Igaz, ő nem liheg, nem ugat és nem ugrál, ha hazatérek, de ugyanúgy örül nekem, csak máshogy fejezi ki magát: magasra tartott farkincával odadörgölőzik a lábamhoz, tekergőzik egyet-kettőt, közben kedvesen dorombol és láthatóan ugyanúgy szeretettel, örömmel fogad. Csak épp kevesebb nyállal, zajjal és érzelemkitöréssel jár. :D
Szívből szeretem mindkét állatomat, a kutyámat épp úgy, mint a cicámat, de sokszor bánt, hogy a macskákat ennyien lenézik, csak mert mások, mint a kutyák.
A macska saját természetéhez a leghűségesebb, de ha igazán odafigyelünk rájuk, látjuk, hogy ezt csodálatos módon osztja meg az emberrel.
Miért bántják mégis a "csak kutyás" gazdik őket?
Mert az emberek félnek az ismeretlentől. Egyszerűbb kijelenteni, hogy "utálom", mint megismerni és esetleg megszeretni.
Nekem csak kutyám van. A kutyák viselkedése közelebb áll a lelkemhez. De ettől még nem nézem le a macskákat. Ha olyan helyen járok, és a macska is hajlandó rá, szívesen megsimogatom és játszok vele. Nyaranta 2 hétig én szoktam ellátni a szomszédék cicáját, ha nyaralni mennek.(sosem engedte megsimogatni magát, csak ha a gazdák is ott voltak) Meg szoktam csodálni egy-egy szebb példányt. pl.a perzsa, a sziámi és a karthauzi nagyon tetszik.
De itthonra nem kéne. Hogy miért? Épp azért mert számomra túl önálló. Akkor jön-megy, amikor akar, felmászik a szekrény tetejére, asztalra, és szinte kiszolgáló személyzetként tartja a gazdát. Igen, tudom nevelés kérdése a macska viselkedése is és találkoztam már rendkívül okos macskákkal is.
Szóval én nem bántom és nem nézem le őket, de jobban érzem magam kutyák közt.
"Miért van ez az örökös harc a kutyás gazdik és a cicás gazdik között? "
Milyen harcról beszélsz?
Van, aki nem szereti a macskát és van, aki szereti. Ugyanez kutyában dettó. Sőt..van, aki mindkettőt kedveli, tartja is.
Hol itt a harc?
Nem tudom, lehet, hogy én vagyok inkább a lelkem mélyén mégis kicsit cicásabb és azért veszem ennyire a szívemre, de nekem kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak a macskákkal. :) Illetve sokszor én pozitívnak látom azt, amit más esetleg negatív tulajdonságként él meg velük kapcsoltban. :)
Pl. írta valaki, hogy túl önállóak. Én ezt kifejezetten becsülöm bennük, tetszik az önállóságuk, az, hogy nélkülem is életképes, hogy nem szorul másra, de ezek ellenére mégis odajön nyávogni és kéri a vacsoráját, mégis hálásan hozzám bújik és dorombol nekem, csak mert kinyitottam egy konzervet, holott nélkülem is ragyogóan el tudná látni magát. :)
A kutya eredendően falkaállat, mindig is falkában éltek, közösen vadásztak, szükségük volt egymásra mindenhez. De a macskák mások. Ők egyedül éltek, a vadászathoz se kellett nekik senkire támaszkodniuk, jól elvan magában, ezért az embert is csak mellérendelt szerepben tudja elfogadni, nem pedig falkavezérként, mint a kutya. Nekem imponál, hogy a cicám egyenrangúként tekint rám, mint vele azonos értékű élőlényt. Nem ereszkedik alám, de felém se.
A kutyák az emberrel való kapcsolatukban ugyanazokat a gesztusokat, testbeszédet, hangjelzéseket használják, mint a többi kutyával való kapcsolatukban. Pontosan ugyanúgy viselkednek velünk, mint egymással. Ebben a tekintetben a macska viszont túllépik az ösztönös, eredendően rá jellemző viselkedés határait, hiszen a természetben egyedül él, és nincs alkalma, sem vágya társához simulni, mint ahogy azt a gazdájával teszi, amikor az ölébe kuporodik a tévé előtt. :) Vagyis mondhatjuk úgy is, hogy a macska átlépi a korlátait, felülemelkedik rajtuk és valahol megtagadja a saját természetét is, csak hogy a társunk lehessen. :)
Lehet, hogy ezek a tulajdonságok azért tetszenek bennük, mert szerintem tiszteletreméltóak. Örülnék, ha én is ilyen önálló, független és szabad lehetnék, de mégis feladnám mindezt, csak hogy a szeretett lény barátja, társa legyek. :)
" Nekem imponál, hogy a cicám egyenrangúként tekint rám, mint vele azonos értékű élőlényt."
Ebben nagyot tévedsz. Sosem leszel egy macskának egyenrangú társa. Ő állat, te pedig ember vagy.
Még a kóbor maccsok is igyekeznek kihasználni, ha valahol enni kapnak. Inkább odajárnak, mint vadászással megszerezzék a napi betevőt.És nem mennek világgá, országot járni, hanem annak a helynek a közelében maradnak, ahol van kaja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!