Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalanitsunk szuka...

Mikor ivartalanitsunk szuka kutyust?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek es egy ket honapos kiskutyat tervezek megvenni. Szeretnem ivartalanittatni, de nem tudom eldonteni, mikor jobb a kutyanak.

-Akkor, ha rogton az elejen tulesunk rajta, mert akkor nem hagy mely nyomot a kutyaban? Vagy eppen ellenkezoleg, egy kiskutyaban hagy nagyobb nyomot?

-Vagy akkor, ha egy eves kora korul mutik meg?

Nem tudom eldonteni, mi lenne jobb a kutyanak. Nekem abbol a szempontbol lenne jobb az egy eves kor koruli idoszak, mert itt Svedorszagban - ugy gondolom - megfizethetetlen lenne egy ilyen mutet, ezert agyarorszagon csinaltatnam meg, de egy 6-7honaposnal fiatalabb kutyaval szinte lehetetlen lenne elutazni, mert legalabb 4 honap, mire beszerzem a szukseges iratokat ahhoz, hogy mikor visszajovok, ne vegyek el a kutyat es zarjak be karantenba. (Sajnos itt Svedorszagban ilyen maceras.)

De, ha annyira sokkal jobb a kutyanak, ha 3honaposan mutik, akkor inkabb varok meg par honapot a kutyavetellel, mire osszeszedem a mutetre a penzt.


2010. jan. 15. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A lehető legegészségesebb, ha az első tüzelése előtt, és még 3 hónapos kora előtt ivartalanítod.


"itt Svedorszagban - ugy gondolom - megfizethetetlen lenne egy ilyen mutet" Azért csak kérdezz rá, hogy mennyi. Minél kisebb a kutya, annál egyszerűbb és olcsóbb a műtét: kevesebb altató kell hozzá, és könnyebb, gyorsabb a felépülés is, kevesebb a szövődmény. Az ivartalanítás rutinműtét, még Svédországban is, nem lehet csillagászati összeg. Egy kérdést megér.

2010. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6- 7 hónapos kor után lehet a legideálisabb, amikor már nagyjából kifejlett, de még nem esett át az első tüzelésen. A műtét meg nem nagy trauma, mert altatásban történik, és utána pár órával, de legkésőbb másnap már teljesen képben van a kutyus.
2010. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el: [link]
2010. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A linkelonek uzennem, hogy orok halam!

Sokfele oldalt elolvastam mar az ivartalanitasrol, de egyikkel sem voltam olyan elegedett, mint ezzel.

Szinte tokeletes (bar meg tokeletesebb lenne, ha kiterne arra, mennyivel nonek nagyobbra azok a bizonyos kutyak, mert en peldaul yorkit fogok venni es jo lenne, ha nem nolne pitbull mereture :)

Viccet felreteve, tenyleg jo lenne tudni, altalaban mekkora meretvaltozassal jar az icipici meretu ebeknel a mutet.

A masodik valaszolot arra kernem, hogy olvassa el o is a linket!

Meg egyszer: nagyon koszi!

2010. jan. 16. 22:21
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, amugy masodik, te is jot mondtal, csak most nepszerusitem a belinkelt oldalt :D

Remelem, masok is segitenek majd ebben!

Cupp

2010. jan. 16. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmivel nem nő nagyobbra :) emiatt ne aggodj!
2010. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!