Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sipákolnak a szaporítótó...

Miért sipákolnak a szaporítótól vásárló emberek, hogy őket átverték? Nem csak saját magukat vágták ők át?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 18:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

Hiába pontoztátok le a válaszolót ott az elején, igaza van.


Rengetegen nem is tudják a különbséget fogalmuk sincs ezekről a dolgokról. Azért, mert itt a gyakorikerdeseken mindenki kiosztja az észt, attól még erről nem hallott ám mindenki.


Egy egyszerű ember, ha kutyát akar venni, megnéz egy-két hirdetést, és kész. És mit talál? Leginkább szaporítót, de neki tök mindegy, mert úgy van vele, hogy a törzskönyv csak a kiállításhoz kell. Persze ez nem így van, de honnan tudja? Azért mert itt minden második kérdésnél leírják, hogy mi kerül sokba egy kutyán, meg belinkelik az olcsokutya honlapt, még nem tudja meg az egész világ mi van.


A legnagyobb része a szaporítóktól vásárlóknak azt sem tudja mit csinál. És senki nem úgy született, hogy tudja. Én is csak pár éve tudom, hogy ennek mi a jelentősége, előtte az volt nekem is a normális, hogy veszünk valakitől, akinél születtek ilyen kutyák és nem azért mert egy szemét disznó vagyok, egyszerűen nem találkoztam sehol a témával.

2010. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

És mi alapján tesztek különbséget?

A mestertenyésztői címmel rendelkezők között is több szaporító van,csak épp hordják kiállításra a kutyákat,van 2-3 jól tartott kiállítási példányuk,a többi koszban-mocsokban tengődik és szüli futószalagon a kölyköket.Ezek pont ugyanolyan címmel rendelkeznek,mint a normálisak,ugyanannyiért adják a kicsiket stb.Elmegy a vevő,megmutatják neki a kölyköket(általában nem ott,ahol erdetileg tartják őket,hanem pl.bent a házban),kiválasztja,fizet,elviszi.Tenyésztőnk mutogatja a díjait meg a prémium tápot(ezzel a díszpéldányait eteti,a kölykök sz@r tápot kapnak)ad a prémium tápból kölyökcsomagot,a kiskutya meg otthon kif@ssa tőle a lelkét.Így járt az ismerősöm:kapta a "mestertenyésztőtől" a 180 ezerért vásárolt shar-pei mellé a Royal Canint,hogy ezt ette a kicsi addig,a kutya otthon meg allergiás volt rá,tele lett kiütéssel meg hasmenése lett.Más shar-pei tenyésztő mesélte,hogy ezek a kicsik igazából ARO tápot meg konzervet esznek,csak a vevőket hülyíti az eladó a Royal Caninnal.

Volt aztán olyan mestertenyésztő,akitől az egész állományt elkobozták,őt meg feljelentették állatkínzásért,a mai napig nem vették el tőle a címét.

A legutóbbi kiállítási katalógusban az a meglepetés ért,hogy a MEOE egyik nagy góréja nevezett egy szukát növendék osztályba,és ugyanennek a szukának a kölyke indult ugyanitt kölyök osztályban.Korrekt,nem?Az illető persze mestertenyésztő,drágán árulja a kölyköket, "tenyészt"vagy 5 fajtát.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani,hogy a magukat a Kutya újságban hirdető tenyésztők közül is nagyon nézzétek meg,kitől vesztek kutyát!Aki nem ragaszkodik kölyökhöz,hozzon inkább a fajtamentőktől,már majdnem minden fajtánál van ilyen.

2010. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1) azért, mert tudják, hogy simán utánanézhettek volna, mielőtt megveszik a kutyát a szaporítótól.

2) ezt a kérdést nem annyira értem, viszont nem kéne ennyire idegesíteni a szaporítók vevőit, hiszen ők tudatlanok voltak!

bármennyire is szidjuk őket, mert nem néztek utána, lehet, hogy azt sem tudják hogy egy kutya származhat jó helyről.

vagy akármi.

de sajnos most már hiába sipákolnak!

2010. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!