Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sipákolnak a szaporítótó...

Miért sipákolnak a szaporítótól vásárló emberek, hogy őket átverték? Nem csak saját magukat vágták ők át?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
hát ki mint vet, úgy arat:D:D:D Én nem sajnálom őket, pont annyira hibásak, mint a szaporítók...ha ők nem vennének ilyen helyről kutyát, akkor a szaporítóknak nem lenne értelme kutyát gyártani:S
2010. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Múltkor én is szaporítótól vettem kutyát, de az is "selejt" volt, nem akart világítani, csak énekelni...
2010. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit gondolkodhatnátok.. Azok az emberek akik nem értenek a kutyákhoz jó h az olcsóbb kutyát keresik és nem azt ami 100ezerbe kerül mert ők nem látják a különbséget.. Nekik semmit nem mond a TK se a szűrések, csak annyit látnak h nah igen ez a két kutya tök egyforma csak az egyik 10ezer a másik meg 100ezer.. Nah melyiket válasszák? Az olcsóbbat! Nekem az első és a mostani kutyám is szaporítótól volt.. Kisgyerekként könyörögtem egy Basset kutyusért, megkaptam, szaporítótól! Beteg volt és elpusztult 5 hónaposan.. 12 éves voltam semmit nem konyítottam a kutyákhoz a szüleim meg végképp nem.. Rá pár évre vettünk egy Spánielt, szintén szaporítótól.. Már 6 boldog éve velem van és egészséges :) Kb. 3-4 éve vagyok tisztában azzal mi a szaporító és a tenyésztő között a különbség.. Előtte nem tudtam hogy a kennelek és az újságban meghirdetett kutyusok között óriási a különbség.. Szóval nah ezzel csak annyit akarok mondani h az emberek csak azért vesznek szaporítótól kutyát mert legtöbbször nem ismerik ennek a dolognak a hátrányait és naivak.. Csak azt látják h OLCSÓ! Akik meg "sipákolnak" Valószínűleg olyan cipőben járnak mint én gyerekként.. Ha pedig tudták mi az a szaporító akkor csak magukra vethetnek!
2010. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne felejtsük el, hogy a szaporitok nagyon hangzatos hirdetéseket tudnak feladni. És most olvasok az öröklődésről, és az anyakutya vemhesség alatti tartása nagyon befolyásolja a kiskutyák egészségi állapotát. Márpedig egy nagyüzemi kutyagyáros, nem fogja prémium táppal etetni a vemhes szukáját, ebből kifolyolag a kiskutyák nem vesznek fel elég tápanyagot az anyatejből, sokszor még a féregtelenités is elmarad, és nagy az esély, hogy alultáplált, gyenge immunrendszerüek lesznek. Amikor nemlehet megnézni a kutyusok tartási körülményeit, mert a "tenyésztő" olyan rendes, hogy még a szállitásban is segit, az már több mint gyanus. de a sok hülye már elnézést, boldog mert 30 ezerért kap egy 100 ezres kutyát, és csak a sarki benzinkutra kell érte lesétálni.
2010. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, de értelmes ember nem kezd el gyanakodni, ha az egyik szalonban 1 millióért lát egy autót, a másikban meg ugyanazt 10 millióért? Én ha nem is értek hozzá, de legalább megpróbálnék utánajárni, hogy mire fel ez a nagy árkülönbség?!
2010. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

4 kutyám van, és az össz kilométer amit leutaztam értük, az közel 1500. ha nem mehettem volna el megnézni magát a kennelt, nem kellettek volna, hiába tudtam, kik a szülők. még a kant is megnéztük, pedig ő Szerb kutya.

De aki sporolni akar, és még a helyébe is hozzák, hát az meg is érdemli, csak itt megint az a baj, hogy szerencsétlen kis állat issza meg a levét.

Amikor tőlünk elvitték a kiskutyákat 3 éve, akkor a leendő gazdik eljöttek kiválasztani a kiskutyát, de mi vittük le az uj családhoz, hogy biztosak legyünk benne, hogy tényleg jo helye lesz-e.

én soha nem vennék csomagtartóvol kutyát, és a Te példádra visszatérve nem venném meg a 10 millios autot sem 1 mill.-ért, mert már eleve leri róla, hogy véres a torka, ebből kiflyolag nem is érdekelne miért a nagy árkülönbség.

2010. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Utolsónak igaza van!!!!!
2010. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 2 görényem van szaporítótól, illetve az egyik szaporítótól, a másik egy szaporítótól 4 hetesen mentett.

Egyikkel sincs problémám. Amelyiket én hoztam el a szaporítótól, annak meg is nézhettem a szüleit, és a tartási körülményeit, jó tudom valószínű ez csak egy kivétel volt, de nagyon is ügyeltek rá, hogy megfelelően egyenek a szülök is, a kicsi is, oltásai megvoltak, még állatorvoshoz is elvitték, mielőtt megkaptam egy általános kivizsgálásra.

A másik állatnál, csak a befogadó gazdinál járhattam, de ha egyszer menteni kellett, akkor gondolom, ahol született nem lehetett egy jó hely.

Sajnos a legtöbb szaporító tényleg nem tesz meg mindent, amit kéne, de nem kell általánosítani... A tenyésztő is az elején csak szaporítónak számít, hiszen valamikor el kell kezdeni, és nem mondhatunk rá egy kezdőre rögtön, hogy tenyésztő... Sajnos nem egy olyan véleményt hallottam már tenyésztőről, hogy "selejtet" árultak. De nekem szaporítóval is voltak jó tapasztalataim... A legtöbben meg azért sipákolnak, mert tényleg gond volt az állattal, és nem biztos, hogy a szaporító a hibás. Mindig utána kell nézni, hogy most tényleg milyen is az állat, a szülők, a körülmény, hogyan kell jól tartani.

2010. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
De.
2010. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Én cicákkal foglalkozom. Nálunk ugyan nem annyira szigorúak a szabályok, mint a kutyásoknál, de a szaporító fogalma sajnos cicás körökben is ismert...


Azt hiszem, sok embernek fogalma sincsen róla, hogy mire kell figyelnie egy kis állat megvásárlásakor. Találkoztam már olyan családdal, akiknek félperzsa ciclányt adtak el perzsaként 20 ezer forintért (!!!), és ezért az összegért még egy féreghajtást sem kapott a kis állat... Amikor megkérdeztem, hogy nem gyanakodtak-e a a perzsákhoz képest hatalmas nózi, meg a kevésbé dús bunda miatt, annyit válaszolt a gazdi, hogy "de igen, de mindenhol máshol 50 ezernél kezdődött egy cica, és ennyit egyszerűen nem tudtak rászánni"...


Sajnos való igaz, hogy egy igazán jó nevű tenyésztőtől származó állatkának horribilis ára van. Mi tudjuk, hogy mennyi munka és főleg pénz az egészséges kölykök tenyésztése, és felnevelése, de sajnos sok család, akinek minden vágya egy fajtiszta kutyus/cica, egyszerűen nem engedheti ezt meg magának. Ezért az olcsóbb állatkát veszi meg, mert így legalább teljesül a gyerekek kívánsága...


Nekem gyerekkoromban az első perzsa cicám is, a dobermannom is szaporítótól volt vásárolva. Sem a kutyussal, sem a cicával nem volt soha probléma, talán szerencsések voltunk. De az is tény, hogy szaporító és szaporító között is lehet különbség... Olvastam már rengeteg sületlenséget (pl. hogy csak az lehet tenyésztő, akinek van honlapja, akinek nincs, az biztosan szaporító, stb.), én személy szerint úgy gondolom, a legfontosabb szempont az kellene, hogy legyen, hogy a kölykök egészségesek, jól tápláltak, genetikai betegségektől mentesek legyenek.

2010. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!