Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segisetek! Tegnap elött...

Segisetek! Tegnap elött megellet a spánielünk és csak 2 kölyök született élve a 4-ből. De abból az egyik nemakar szoni . Mit tudok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 08:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A másik halva született és mint irtam azt sem tudom hogy mikor lett vemhes met már így hoztuk és az előző gazdi nemigazán akart elünk tárgyalni,na de ez mindegy is ,azért még próbálkozom.
2010. jan. 14. 10:03
 12/19 anonim ***** válasza:

uhhh azért 9 évesen h szült, az elég durva!!

valószinüleg ezért pusztult el a másik kettő, és a 3. is ezért gyenge életképességű.

Próbáld meg tápszerrel, de ha életben is marad, akkor ki tudja h valóban egészséges is lesz.... a természet majd intézi a dolgát...

2010. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Lehet hogy férgesek a kiskutyák és az anyjuk is, azért nem maradtak életben. én fecskendövel vagy cumisüveggel próbálkoznék, és a tápszerbe kevernék féreghajtót.
2010. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy az anyakutya ösztönösen tudja,melyik kölyök életképtelen,és nem is törődik majd vele.

Ellés után pár hónappal mindenképp ivartalaníttasd a szukát.Ebben a korban már nem ritka náluk a gennyes méhgyulladás,nem érdemes kockáztatni.

2010. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg az anya kora miatt ilyen gyengék:(
2010. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el az a leghumánusabb mod ha elatatják, neki ez kinszenvedés, és miután az alapvető reflexe hiányzik, nem hinném, hogy mesterségesen tudnád táplálni. De ha még igy is lenne, ez akkor sem egészséges dolog.Az anyakutyák kilökik a beteg, életképtelen kiskutyákat, olyat is hallottam már, hogy az anya szelektált, és megfojtotta őket.
2010. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Royal Canin tejpor, drága de hatásos. Plusz kecsketej, langyos fecskendőből. Állatorvos mellett dolgozok, ha küzdesz érte hidd el meghálálja. Ez a kettő a legjobb... Vagy a kettő kombója, úgy a legjobb.
2010. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
sztem bizd a sorsra... felesleges szendvedni vele, ez neki sem jó, neked sem, meg a leendő gazdának sem, ha nem erős életösztönű a kiskutya (mi lesz vele később?)
2010. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
NEm akarom bántani a fajtamentőket és menhelyeseket.Én is sok állaton segítek nap mint nap és elítélem a szaporítókat...de azért az már furcsa,hogy mindig mindekit élből leszaporítóznak..és az az igazság hogy rengeteg kutyát adnak úgy örökbe,hogy vemhes és még csak közölni is elfelejtik a leendő gazdával!!Szerintem ez felelőtlenség...újabban egyre több szuka kutya örökbe fogadó jelzi,hogy jéé vemhes kutyát kaptam leelett!!Kicsit jobban odakéne figyelni erre a dologra szerintem,mert így semmi értelme az egésznek a kimentett kutya kölykei újra bekerülnek a ˇforgalombaˇ.
2010. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!