Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segisetek! Tegnap elött...

Segisetek! Tegnap elött megellet a spánielünk és csak 2 kölyök született élve a 4-ből. De abból az egyik nemakar szoni . Mit tudok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 08:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hívtatok állatorvost? Ezt Ő tudja elmondani. Gondolom cumiztatni kéne, de csak az orvos tudná ezt pontosan elmondani, hogy mivel, hogyan.

Mindenképp hívnék.

2010. jan. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze hívtunk de csak annyit mondott hogy ha nemakar szopizni az nagy baj és igazán nincs mit tenni.Próbálom a szájába tuszkolni az emlőt de nem szívja inkább kilöki.Próbáltam mesterségesen de ugy sem akar.Szegénykém azthiszem kénytelen leszek elengedni,az igazság az hogy nagyon picike is és szerintem nemigazán életképes.A tesója az is nehezen érzett rá a dolgokra de neki már megy.
2010. jan. 14. 08:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

nehogymár ezt tedd "Szegénykém azthiszem kénytelen leszek elengedni"

hacolj érte az utolsó másodpercért az orvosotok meg felelőtlen gyorsan ugroj a kocsiba freesnapf mesterséges etetés ami után megetetted hívd ki a dokit ha nem jön ki akkor másikat hol laktok talán tudok segíteni doki ügyben

2010. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Megint én.

Hol Laktok? Az az orvos nagyon bamba.

Nekem régebben ezt mondta:

Fecskendővel próbáljatok langyos kecsketejet a szájába fecskendezni, kb: 3-4 óránként kell etetni, etetés után nedves vattával törölgetni a a fenekét, és pisilőjét, hogy érezze, "az anyukája" tisztítja. Ha az anyja sem fogadja el, be kell vinni.

2010. jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tedd az ujjad a szájába, hoogy egyáltalán van-e szoporeflexe. ha nincs, akkor sajnos nem tudsz mit tenni.El kell altatni.
2010. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha már ilyen felelőtlenül szaporítasz legalább tegyél valami hasznosat és küzdj!! Keress másik orvost, vagy próbáld meg egy másik szoptatós kutyával, vegyél cumisüveget...
2010. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vászkat.Nemhiszem hogy felelőtlenűl szaporítanék ugyanis ugy fogadtuk örökbe zt a 9 éves spánielt hogy már benne voltak a kölykök és nemtudtunk róla.Az ujjpróbát nekem is mutatta az orvos és nemigazán van neki semmi szivóereje.Folyamatosan próbálkozom és és nemadom fel olyn könnyen.Nagyon szeretem az állatokat,és már az is szíven ütött hogy csak 2 maradt életbe.Szóval mielött bárki itélkezik inkább kérdezzen.
2010. jan. 14. 09:30
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van, újjad a szájában, ha érzed, hogy szopizik, akkor cumisüveg, meg lehet kapni tejpótló tápot, amit vízzel kell hígítani.De bármely gyerektáp is megteszi.Ha nem szopizik, akkor sajnos életképtelen és akkor nem tudsz mit tenni.Én is jártam már így.Sok sikert
2010. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!


válaszd le az anyától, és csinálj neki egy meleg helyet egy kis dobozban, valami meleg holmival.

2010. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Szia! Mi is jártunk már így, hogy a 6 spaniból 4 maradt meg, de abból a 4-ből 2 elég gyenge volt, azt hittük ők se maradnak meg, de nem adtam fel! Cumisüvegből etettem tápszerrel, csak mivel azt se igazán akarta szopni, így vágtam rajta egy picit nagyobb lyukat (mert elég gagyi cumisüveg volt, lehet azért se tudta szívni), és óvatosan, mindig csak pici mennyiséget nyomtam a kis szájába, annyit amennyit le tudott nyelni, de muszáj volt rásegíteni a sz.r cumisüveg miatt. Szóval nekünk is ilyen nyögvenyelősen indult, de nem szabad egyből feladni! Azóta behozta a lemaradását, olyan mint egy hordó :-), de ha akkor nem etetjük, lehet, hogy ő is elpusztult volna! Mert amelyik 2 elpusztult, ők abszolút nem szoptak, és még az 1. napon elpusztultak, mert ők tényleg életképtelenek voltak. Csak azért írom, hogy érdemes megpróbálni egy kicsit rásegíteni nekik valahogy, mert nekünk is sikerült! És azóta is egészséges, vidám kutyák, már 7 évesek! Ha pedig mégsem sikerül, akkor tényleg nagyobb a baj, de legalább benned lesz a tudat, hogy mindent megtettél! Sok sikert! Drukkolok!
2010. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!