Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél kiló hús sok egy 3 hónapos...

Fél kiló hús sok egy 3 hónapos kölyökkutyának?

Figyelt kérdés
Kaukázusi juhászról van szó,viszonylag aktív kutya és ahogy kiszámoltam a napi adagját ennyi kéne neki.Emellé kap rizst meg zöldséget és reggel nagyon kevés tápot. 3-4 adagba adnám oda.
2014. aug. 13. 11:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
44%

Szerintem nem sok.

Nekem is ilyen kutyám van,ő már 3éves,napi 1,5-2 kg tápot eszik.

Ennyi idős korában kb.fél kg körül kapott.

Jah és egy tipp: Adj neki nyers húst és nyers tojást,nagyon fog neki örülni és nagyon szép fényes lesz tőle a bundája :)

2014. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen majd úgy akarom csak múltkor a nyers hústól volt egy kis hasmenése,de nemsokára nyersen adom neki meg hetente 1-2 tojást.

Köszönöm a választ.

2014. aug. 13. 12:28
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
napi fél kg hús még egy 100kg-os embernek is sok naponta. a nagytestû kutyáknál a túl sok protein hírtelen növekedéshez vezethet, ez pedig a csontozstban rengeteg fejlõdési rendellenességet okozhat... a nyers hústól pedig mindenféle férgességeket össze lehet szedni, a nyers tojás pedig szalmonella veszélyt hordoz magában.
2014. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a rizsben lévõ szénhidrátra pedig bazira nincs semmi szüksége. mi ez bodybuilder vagy egy kutya?
2014. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sok még neki a fél kiló. Rizst én nem adnék.

Nyersen adhatod, ha előtte két hétig fagyasztottad a húst.

2014. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rizst rengeteg helyen javasolják,hogy lehet adni ennyi idős korában,tojást is sokszor adtam már,azt is írják,hogy nyersen lehet,és úgy tudom,hogy a táplálékszükséglete ilyen idős korában a kétszerese,mint egy felnőtt kutyáé.
2014. aug. 13. 13:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod nyersen a húst és a tojást is neki, megfelő féregirtás mellet nem lesz férges, és a szalmonellától sem kell tartanod! Kevés rizs is simán mehet neki, jót tesz a beleinek, és a fehérje felszívódásnak is. Az adaghoz nem tudok érdemben hozzászólni, a BARF szerint a kutya súlyának 2 max 3 százalékát szokták adagolni nyers húsban.
2014. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

itt írnak sok okosságot

[link]

itt pedig van egy nagyon hasznos táblázat az adagokhoz.

egyébként szalmonella ritkán jelent veszélyt a kutyára, de azért előfordul.

2014. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. 65kg-os komondorom eszik naponta max 1kg-ot, amiből a hús kb. 700-800gramm.
2014. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha hússal eteted akkor a elnőtt kori súlyának 2-3%-át add vagy jelenlegi súlyának 10%-át.
2014. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!