Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy oldja meg a szaporító?

Ezt hogy oldja meg a szaporító?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy kennelt, aranykoszorús tenyésztő, a nőről még egy cikk is megjelent az interneten stb. Írtam neki emailt, amiben érdeklődtem, hogy mennyibe kerül egy kutya.

Válasz: Törzskönyvvel 150ezer, törzskönyv nélkül 90ezer.


Mivan? A hölgy szaporító, oké, világos.


A kérdés, hogy oldja ezt meg? Van törzskönyves és nem törzskönyves kutyája, kinek milyen kell, azt adja különböző árakon?

És amikor úgy van, hogy "igény szerint törzskönyvvel"? Az tehát hogy kutya, törzskönyves szülőkkel és, ha kéred, odaadja mellé plusz sok tizenezerért? Vagy eleve nem törzskönyvezettek a szülei csak hamisít?


Ez hogy működik szerintetek??


Van egy bizonyos kutya és törzskönyv nélkül x-be kerül, törzskönyvvel 2x-be. Akkor most az a kutya törzskönyves vagy nem?!


2014. júl. 24. 22:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 25. 08:46
 12/13 anonim ***** válasza:

A tk. t se adják csak ingyé a tenyésztőnek. Évente fizetni kell a klubtagságit, akkor fele annyié papírozzák a kutyákat. De ha pl túl fiatal a szuka, akkor korai fedeztetés történt, és a tk. ára duplája.

Mondok egy példát.

Tegyük fel be van fizetve a klubtagsági. Történik egy korai fedeztetés. Akkor a tk. nem 5000ft hanem 10000ft.

Az ilyen kölyköknek felülpecsételt tk. adnak ki mivel a szuka még nem volt tenyész szemlén.

Ez 10 éve így volt, nem tudom változott e valamit azóta.

De ha minden simán megy, mindkét szülőnekvan tenyész szemléje, nem történt korai fedeztetés akkor minden kölyökre 5000ft/db a tk.


Megmondom őszintén ahonnan te szeretnél kiskutyát, én a helyedbe NEM ettől a nőtől vennék.

A tk. nélküli kutyákat miért nem féláron adja? Pedig így lenne a korrekt.

Ahonnan az én kutyám való, abban az alomban volt kettő színhibás kölyök, tk. nélkül adta a tenyésztő, féláron, oltási papírral, és szerződéssel. Nekem pl nagyontetszett a színe, de mivel én kiállításrais akartam vinni ezért nem is ajánlotta azokat a kölyköket.

Nekema tenyésztő segített választani. Nagyon lelkiismeretes tenyésztő.

2014. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó és milyen fajtáról van szó, ha nem titok?
2014. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!