Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy oldja meg a szaporító?

Ezt hogy oldja meg a szaporító?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy kennelt, aranykoszorús tenyésztő, a nőről még egy cikk is megjelent az interneten stb. Írtam neki emailt, amiben érdeklődtem, hogy mennyibe kerül egy kutya.

Válasz: Törzskönyvvel 150ezer, törzskönyv nélkül 90ezer.


Mivan? A hölgy szaporító, oké, világos.


A kérdés, hogy oldja ezt meg? Van törzskönyves és nem törzskönyves kutyája, kinek milyen kell, azt adja különböző árakon?

És amikor úgy van, hogy "igény szerint törzskönyvvel"? Az tehát hogy kutya, törzskönyves szülőkkel és, ha kéred, odaadja mellé plusz sok tizenezerért? Vagy eleve nem törzskönyvezettek a szülei csak hamisít?


Ez hogy működik szerintetek??


Van egy bizonyos kutya és törzskönyv nélkül x-be kerül, törzskönyvvel 2x-be. Akkor most az a kutya törzskönyves vagy nem?!


2014. júl. 24. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez ma már kivitelezhetetlen a hölgynek, mivel az uj törvények értelmében az alombejelentőt azt hiszem 2 hetes korig kell leadni, és 6 hetesen megy az alomellenőr. Minden megszületett élő kölyökre törzskönyvet kell kiváltani. Voltak régebben olyanok, akik csak a tenyésztés szempontjából igéretes kölyökre kértek ki törzskönyvet, a többit hobby célra papir, garancia nélkül odaadták. Szerintem ilyennel nem érdemes foglalkoznod.
2014. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Én is aranykoszorús mestertenyésztőtől vásároltam a kutyámat. Először nem kértem a törzskönyvet, mert az jobban érdekelt, hogy a szülők szűrve vannak és a többi. Aztán meggondoltam magam, és mégis kértem a törzskönyvet. Így lett keverékből fajtatiszta kutyám.
2014. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Én még régebben ismertem egy olyan tenyésztőt, aki - bár minden kutyának kiváltatta - egyik hobbi célra eladott kutyához sem adott törzskönyvet. Vásárlás előtt mindenkitől megkérdezte, fogják-e valaha kiállítani, vagy tenyészteni, sőt mindenkit arra kért, aludjanak rá egyet hogy biztosan jól döntsenek, ne legyen az, hogy idő közben mégis kiállítanák mondjuk. Aki azzal a döntéssel jött vissza, hogy teljesen hobbi célra venné a kiskutyát, annak nem adta ki a törzskönyvet (már nem tudom, hogy egyáltalán nem adta ki, vagy a fénymásolatát azért megkapták). Mindezt azért, hogy aki nem valamilyen célból veszi, az később ne akarja tenyészteni, szóval a hobbikutya maradjon meg hobbikutyának. Kövezzetek meg, de szerintem van ebben is logika. Az más kérdés, hogy céltól függetlenül jó a kézben tartani azt, amitől biztos vagy a kutyád felmenőiről, de értem ennek a tenyésztőnek az okait is. Mondjuk ma már ivartalanítási kötelezettséget szoktak kikötni, de ezt a nőt régebben ismertem, ő még így csinálta.
2014. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az utolsónak tényleg van értelme, de amit a kérdező ír annak nincs, manapság sok tenyésztő már bele se számítja a tk-t, de hogy 2x annyi vele mint nélküle hááát, legyen bármilyen jó én inkább máshoz mennék, valahogy nem szimpi
2014. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a nem mindegy hogy mire kell a kutya. Ha csak hobby célra akkor nem számít a szín ill. foghiba. De ha kiállításra is mennétek és almot akartok majd lehozni akkor ezek nagyon is számítanak.

Amelyik kölyöknek van egy kis hibája azt a tenyésztő lehet le se papírozza.

Viszont akár van tk. akár nincs, garanciát mindre kellene vállalnia. ( diszplázia, és egyéb genetikai betegségekre )

2014. júl. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azok között is van csaló.Ha semmilyen papírja sincsen,akár az utcán is vehette a kutyát,amit a neve miatt duplán sóz rá valakire.A lényeg az,hogy nem tudod ellenőrizni a származását a kutyának.Ilyenkor az lenne a normális,ha lenne papírja az ebnek,de te csak a másolatát kapnád,plusz a szerződést,vagy tk vel de ivartalanítási közelezettségge vagy ivartalan adná ki,ha csak hobbyra kell a kutya.
2014. júl. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért azt is vegyétek figyelembe, hogy egy tk-es kutyánál nem a tk ára az, ami miatt drágább (értékesebb) a kutya. Maga az, hogy tk-es, és el lehet vinni kiállításra, esetleg nagyon jó eredményeket lehet elérni, illetve tenyésztésbe lehet vonni, ez emeli az értékét.

Aki csak családi kutyát szeretne, annak nem érték a tk, azok az emberek az utolsó fillért is le szeretnék alkudni a kutyus árából, ők csak haza szeretnének vinni egy kiskutyát. Sajnos ők vannak többségben.

Természetesen garanciát mindenkinek kell vállalni az eladott kutyusra, és ezt nem az eladó dönti el, hanem a törvény.

Az megint más kérdés, hogy a szülőknek milyen papírjaik, szűréseik vannak, vagy nincsenek?

Ha most körülnéztek pl. az olx-en, akkor szinte ingyen kínálják a mindenféle gyártott kiskutyát, csak azért, mert a teherautós kereskedők ilyenkor nem dolgoznak, és nem lehet kitalicskázni az almokat a parkolóba.

A tenyésztők meg nem tudják eladni a kutyákat sem tk-el, sem anélkül, mert "van olcsóbb", miért fizessek többet érte? Szomorú, hogy idáig jutottunk, hogy sokan haszonállatnak tekintik a kutyákat. De addig amíg ezt nem lehet megszüntetni, addig sajnos ez lesz.

2014. júl. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, értem, amit mondotok, igazatok van!

De nem az probléma, hogy tuti kiváltotta a törzskönyvet és nem akarta odaadni a kutyus mellé, mert hobby célra vettem volna, hanem eleve közölte, hogy tk nélkül 90.000.-, vele 150.000.-. Tehát a tk nem választható opció! A vagy van, vagy nincs! Tehát akkor most fajtatiszta-e vagy nem? Ha fajtatiszta és elvileg lehetne törzskönyve, akkor miért adná oda 60ezerrel olcsóbban, csak azért, mert nekem nem fontos a tk? Ha nem fajtatiszta, akkor hogy adná hozzá a törzskönyvet??!


Nem, nem veszek onnan kutyát, csak nagyon érdekel, hogy ha törzskönyves szülőktől származik miért kaphatnám meg 60.000 olcsóbban tk nélkül, ha elvileg nem választható opció a tk. Vagy talán nem is törzskönyvesek a szülők?

2014. júl. 25. 08:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki csak családi kutyát szeretne, annak nem érték a tk, azok az emberek az utolsó fillért is le szeretnék alkudni a kutyus árából, ők csak haza szeretnének vinni egy kiskutyát. Sajnos ők vannak többségben. "

Miért sajnos? Én is csak haza szerettem volna vinni egy kiskutyát. De attól még tenyésztőtől vettem. Hobbi célra kértem, de annyira szép formás volt, hogy mindenki azt mondogatta, hogy hát ez a fajta nem a kedvence, de az én kutyám gyönyörű. És nem is csak az volt fontos, hogy szép legyen, hanem még az is, hogy megvannak a szűrései, nagy és erős csontozata legyen és tényleg úgy nézzen ki, ahogyan kell. Ja és persze kötél idegrendszere legyen. És Isten ments, hogy én kiállításra mászkálgassak vele, helyette inkább kutyaiskolába jártunk szocializálni.

2014. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Én az ilyet úgy hívom, hogy aranykoszorús mesterszaporító. Annyiban "jobb" a sima szaporítótól, hogy valóban fajtatiszta kölyköket ad el, megvannak -jó esetben a szűrések, viszont nem tenyészti szívvel-lélekkel (?)a kutyákat, hanem gyártja és jó sokat akar rajtuk keresni.
2014. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!