Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megeszi az ürülékét! Mit tegyek?

Megeszi az ürülékét! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az öreg németjuhász kutyám szokása és most már a másik is eltanulta ezt a h..e szokást.Összeszedem minden nap a témát,de van amikor szó szerint ráfutással behadarja.Tudják,hogy rosszat csinálnak,mert sunyítanak,de mégis eszik.
2010. jan. 9. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ne vedd bántásnak, nem annak szánom, de megfelelő mennyiségű, megfelelően tápláló kaját kapnak a kutyusok? Egy kutyákkal foglalkozó műsorban hallottam ilyesmiről és ott azt mondták, akkor fordulhat elő (persze, ha nincs mentális betegsége az állatnak), ha nem elegendő számára az étel.
2010. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen,valószínűleg nem kap megfelelő mennyiségű/minőségű ételt,ezért megeszi azt amit a szervezete kiválasztott,viszont még maradtak benne olyan tápanyagok,amik nem szívódtak fel,így próbál meg tápanyagokhoz jutni.
2010. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem is az lehet hogy nem jut hozzá minden ásványianyaghoz, vitaminhoz, meg ilyenekhez. nem biztos hogy a mennyiséggel van a gond, lehet hogy kap annyit hogy meg se bírja enni, de ha nem kapja meg a megfelelő dolgokat akkor az se jó.

én se az agyonreklámozott táppal etetem a kutyámat. ő néha azt kapja amit mit. néha amit meghagyunk és sok marad akkor azt. néha veszek neki a hentesnél valami olcsó húst, csontot, ilyesmit. néha veszek neki kutyatápot, de azt csak kiegészítésképpen szoktam neki adni, nem azon él.


amúgy megnevettetett ahogy írtad a dolgot...


"ráfutással behadarja"


most így elképzelem hogy az én kutyám rohan az ürülékéért amikor össze akarom szedni, és megeszi... xD hát én ott ... nagyot nevetnék :D

2010. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keverj a kajájukba ananászt, nálunk bevált. A mennyiségét ki kell tapasztalni, ha keveset raksz bele, akkor meg fogja enni a kakiját, de ha elég sokat, ez valamiért ehetetlenné teszi a székletet.
2010. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Láttál már dagadt németjuhászt?:-)Nem adok annyit,hogy otthagyják,de bőven kapnak.Viszont menhelyről hoztuk ki 2 éve.Már akkor is csinálta.Megpróbálom az ananászt.Azt nem írtam,hogy álltalában híg és bűdös a széklete.Kutyatápot kapnak,néha maradékot.
2010. jan. 9. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Az ananászos vagyok. :)

Enyém is inkább akkor akarta megenni, ha hígat kakilt.

Két dolgot javaslok.

Egyik: Válts tápot! Ugyanis, ha hígat kakil tőle, akkor az a táp nem jó! Lehet érzékeny a gyomra? Ki kell próbálni mást. Enyém a Dog Chow-tól f*sott állandóan, mióta Happy Dog-ot kap, normális széklete van és ezt nem nagyon eszi meg.

Másik: Nem lehet, hogy valami traumája van a kutyának a székelés körül? Lehet, hogy mielőtt hozzád került anno, megverték, amiért beszékelt, megbüntették érte és ez olyan mély traumatikus nyomott hagyott benne, hogy szégyenében inkább el akarja tüntetni, de azonnal... Erre az a tippem és ezt a tápváltással és az ananásszal együtt alkalmazd, hogy semmilyen hisztérikus, stresszes, ideges hangulat ne legyen e körül a dolog körül. Legyen ez a világ legtermészetesebb dolga. Tapasztald ki, hogy mi az a jutalomfalat, ami a kutyád számára a legkellemesebb. Ha tudod, tartsd szemmel minél gyakrabban és amint látod, hogy székel és befejezte, szép nyugodtan hívd magadhoz és kínálj neki jutalomfalatot. Ezzel arra akarjuk rávezetni, hogy Te sokkal jobbat mutatsz neki annál, mint hogy megegye a kakiját. Ez időbe és sok türelembe fog telni Neked, de szerintem egy nyugodt, kedves, erőszakmentes alternatíva. Adhatsz neki ilyenkor valami olyan falatot is, amivel kis ideig elbíbelődik, így míg az elfogyasztásával foglalkozik, addig Te szépen össze tudod szedni a kutyagumit. Ha mindez sikerül, ne feledkezz meg a hatalmas dicséretről.

Talán ennek a három dolognak az együttes alkalmazása beválik, próbáld ki, hátha.

Tökéletesen meg tudom érteni a problémádat. Ismerek olyan kutyát, nem is egyet, akinek a székelése körül akkora hűhót csaptak a gazdák (esetleg meg is verték, ha a lakásba sikerült neki), hogy a kutya totál stresszes lett ettől, ami abban nyilvánult meg, hogy megette a terméket. :( De teljesen mindegy, hogy lakás- vagy kerti kutya, a probléma lényegében ugyanaz, fel kell oldani a kutyában a székelés körüli stresszt.

A vitamin hiánnyal nem feltétlen értek egyet, bár sok állatorvos is az mondja, hogy az ürülék evésnek a vitaminhiány áll a hátterében, de tudtommal ez nem a saját, hanem más állatok ill. ember ürülékére vonatkozik. Mindenesetre semmilyen tudományos bizonyíték nincsen erre, csak hipotézis. Az is tudjuk, hogy az orvosok sincsenek egy álláspontos nagyon sok dologban, lásd még ivartalanítás például... Ettől függetlenül - nem tudom, most milyen tápot kap a kutya -, ha teheted, próbálj meg valami igazán jó minőségű táppal etetni, ha más nem, Happy Dog, ami azért mégis elég jó minőség, de még megfizethető, vagy ennél még feljebb lévő minőségűt. Így kizárhatod, hogy vitamin hiány lenne, ami mondjuk egy Chappy esetében tényleg szóba jöhet. És javaslok valamilyen bárányos-rizses tápot, ezek érzékeny gyomrú kutyáknak vannak, és ha f*sik, érzékeny a gyomra, akkor a csirkés tápokat mindenképp hanyagold.

Remélem segíthettem, ha gondolod, majd írd meg, mire jutottál! :)

2010. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!