Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 40. 000 Ft-ért kaptam a...

40. 000 Ft-ért kaptam a Csivavám, az jó ár érte?

Figyelt kérdés

Mert félek, hogy valami szaporítótól származhat!! Remélem nem lesz olyan beteges, féltem nagyon!!!


Erkölcstelen válaszokra nem vagyok kíváncsi!!! Kössz!!!


2010. jan. 6. 19:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
7%
Olyan b*zisznob mindenki hogy nemigaz. Szerintem teljesen rendben van 40ét, ugyanis nemcsak CAC,CACIB, CUCIB-MUCIB győztes kutya a kutya. SŐT! a belterjes tenyészet sokkal több betegséget szül (konkrétan) mint egy normális, nyilván nem szaporító, de akár hobbitenyésztő kennelje. Normális helyről kell venni, meg kell nézni a szülőkutyákat, a környezetet, a kiskutyát. Viszont az is igaz, hogy akármennyire körültekintő az ember, a kutyák is egyre betegesebbek. Teszem hozzá, láttam én már karón varjút:D, szóval ilyenolyan törzskönyves kutyát, és érdekes mire felnőtt, allergiás, szőrhiányos kutya lett, amit csak a száraztápok felváltása főzött ételre oldott meg. Na mind1, tök elegem van a sznobokból.
2010. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%

én 2 éve 60.000ért vettem a kutyám!!


és semmi baja nincs csivava ő is

és korrekt tenyésztőtől van

2010. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A 19.27-es válaszoló csupa baromságot írt. Szerinted ki a sznob? Aki megvásárolja tízezer forintért a "fajtatisztát", ahelyett, hogy elhozna egyet menhelyről csak azért nem mert jaj neki muszáj a divatos yorki nem jó keverék hobbikutyának. Vagy az, aki hónapokig, évekig gyűjt, hogy olyan kutyát kapjon, amilyet szeretne, mert versenyzéshez, tenyésztéshez kell neki, vagy csak biztosra akar menni családi kutya tekintetében.

A kérdezőnek a kutyája is szaporítótól van. Ezzel mi nem a kutyádat írjuk le, meg nem kevesebb ő sem mint egy törzskönyves, csak az bosszant, ha ilyen helyekről veszik az emberek a kutyát, akkor csak egyre több fog születni. Ha nem vennék, akkor nem lenne ennyi szaporító -> nem lennének tele a menhelyek -> nem altatnának el országszerte több százezer kutyát. Te annyit tegyél meg, hogy jól gondját viseled a csivavának és nem szaporítod. Mert ha nem is közvetlenül, de ezzel hozzájárulsz a menhelyi kutyák számának növekedéséhez.

2010. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a válaszokat! Nem, Én nem szaporítani vettem. Csak féltem, hogy valami baja lesz. Bár láttam az anyukáját és apukáját és csak Ő született egyedül náluk. Ennek a kutyapárnak az első kölyke. Szép körülmények között él a család aki az anya és apa kutya. Azt mondták most született nekik először kiskutya. Hát az a lényeg, hogy én nagyon nagyon imádom és nagyon aranyos. :)
2010. jan. 6. 19:44
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem sznobság és pénz kérdése. Itt arról van szó, hogy a kutya szempontjából rettenetes dolog a szaporítás. Leírom a lényeget, de akit érdekel, az tényleg olvassa el az www.olcsokutya.uw.hu oldalt, mert ott minden pontosan le van írva. A lényeg, hogy a szaporító nem szereti az állatokat, hanem megélhetési formának tartja őket, ezért sokszor embertelen körülmények között a fagyban elleti akár a szobakutyákat. Előfordulhat az is, hogy csak egyszeri tudatlanságból fedeztetnek a kutyával, majd a kölyköket eladják, hisz fajtatisztának néz ki. Egyik esetben tudatlanságról beszélünk, a másik kegyetlenség. A közös a kettőben, hogy a kutya szívja meg az egészet. Nemrég volt itt egy kérdés egy karácsonyi yorkinak vett kutyáról, aki lehet, hogy németjuhász méretű lesz nagykorában. Hát, őt nem tartja meg a kedves kérdező, hisz neki nem ő kell, hanem egy tündi yorki. Persze ezek az emberek át vannak verve, de kevés embernek jut eszébe, hogy a kutyák sokkal, de sokkal rosszabbul járnak. Nagyon sokuk köt ki menhelyen. Vagy betegség (hisz szűretlen szülőktől vannak) vagy az említett eset miatt, ha kiderül, hogy mégsem olyan szép a kutya. Nekem volt szerencsém menhelyen látni teljes alom szaporított kutyát, nem is egyet. Sőt az enyém is ilyen kutya. Eleinte volt rá rengeteg érdeklődő, de ahogy kiderült, hogy sok baja van, rögtön senkinek sem kellett. Szóval szerintem nem az a fő gáz, hogy emberek át lettek verve és pénz vesztettek, hanem a sok kutya, akik feleslegesen születtek, betegen és a menhelyen várják majd a soha meg nem érkező gazdijukat.
2010. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%

Én nem szeretnék most különösebben beszállni a szokásos vitába. Csak egyetlen megjegyzésem van: szaporító is adhat törzskönyves kutyát, tehát ilyen értelemben a törzskönyv még nem jelenti azt, hogy akitől van a kutya, az nem szaporító. Szaporítóból is van többféle, van aki nyerészkedik, irgalmatlan körülmények között tartva a kutyákat, van, aki szeretetből szaporít, "jaj hadd legyen már kölyke egyszer" alapon. Törzskönyvet bárki kiválthat, aki két tk-s kutyát összeereszt, ehhez nem kell sem MEOE tagság, sem kennelnév, tehát a törzskönyv nem jelenti azt, hogy akitől van a kutya, az Tenyésztő. A Tenyésztő ennél sokkal több, mint hogy ad egy törzskönyvet.

És akkor hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem valóban kevés ez az ár. Ha kiszámolod az összes költséget, kezdve a tenyészszemlétől (alkalmas-e a szülő továbbtenyésztésre) a genetikai betegségek szűrésén át a minőségi táplálásig - és még hosszan sorolhatnám - akkor rögtön láthatod, hogy egy jó Tenyésztőnél azért kerül egy bármilyen fajta kiskutya legalább 100 ezer forintba, mert még ezzel a 100 ezerrel sem jön ki nullára a belefektetett költsége. Nem kell sajnálni a Tenyésztőket, mert ők sem sajnálják magukat, csak azért hívom fel a figyelmet, mert ezek a tények. Ez nem sznobizmus, hanem felelősség. A komoly tenyésztői munka mögött hosszú, kemény és következetes munka van, rengeteg szakismeret, aminek ára van. Aki pedig ismeri a genetika törvényeit, az tudja azt is, hogy a legjobb párosítás sem mindig sül el tökéletesen. A tenyésztő a szaporítóval ellenben viszont garanciát vállal. Aki ezt nem teszi, annak szintén nincs joga magát tenyésztőnek nevezni.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, honnan vesz kutyát, én nem fogok most senkit sem bírálni az álláspontja miatt. Amiket leírtam, tények. A döntés felelőssége és annak következményei mindenkinek sajátja. És a szerencse és a pech is.

2010. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
19:27-nek írom, hogy a "belterjes tenyészet" nem a törzskönyvezett állománynál jellemző, hanem épp a szaporítóknál, akik ellenőrizetlen vérvonalú szülőpárokat raknak össze. A tenyésztők ugyanis csak nagyon ritka esetben pároztatnak közeli rokonságban álló állatokat, komoly szakmai indokok alapján és a fajtagondozó szervezet külön engedélyével. A szaporítók ezzel ellentétben nem figyelnek a rokontenyésztésre, mivel nem is ismerik a kutyáik felmenőit. Amikor meg évente 2 almot lehoznak egyazon szülőpártól, azzal csak elárasztják az országot egy bizonyos ellenőrizetlen vérvonal számtalan egyedével, akik lehet, hogy ismét ellenőrizetnenül fognak tovább szaporodni.
2010. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mert kicsit félreérthetően fogalmaztál. Először én sem értettem, de aztán leesett, úgyhogy én a felfelé mutatót nyomtam. :)

(19:54 vagyok)

2010. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én csak leírom a szaporítót: képzelj egy sor disznóólat, apró fakkokra osztva, amiben a kutya kb. kétszer fér el hosszában(jó esetben, de van hogy nincs is helye mozogni). Tiszta ürülék és vizelet az egész, ebben fekszik a kiskutyákkal együtt és a sarokba van döntve neki a moslák kajának. A kiskutyát túl korán elveszi anyjától és eladja, mert így kevesebb az etetési költsége, se védőoltások, se féregtelenítés, az anyukák örökölhető betegségeinek szűrésének hiányáról ne is beszéljünk.

Semmi gond nincs a "Zsóka néni" kedvenc kis kutyusának szeretetben, ólban, rendesen etetve, tiszta, meleg helyen felnevelt keverékeivel, sőt ezek jobbak mint egy szaporítótól származó fajtakutya.

Ja, és hazudnak: csak akkor hidd el hogy oltott féregtelenített, ha ezt állatorvosi pecséttel, akáírással ellátott oltási könyvben vezetett jegyzések igazolják, ugyanígy az egészségügyi szűrésekről is papír+persze MEOE törzskönyv.

2010. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez hülyeség hogy szaporító meg tenyésztő ! Most attól hogy 1 fajtának nem ugyanolyan a vérvonala mi baja lesz a kutyának? Itt nem az a lényeg hogy milyen a kutyus! hanem hogy szeressük!
2010. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!